Edhe pak kuti për të numëruar, Rama drejt fitores

Edhe pak kuti për të numëruar, Rama drejt fitores

Procesi i numërimit të votave në Dibër është drejt përfundimit dhe kandidatin e së majtës, Muharem Rama e ndan vetëm zyrtarizimi nga fitorja e zgjedhjeve. Kanë mbetur edhe pak kuti për të numëruar Rama kryeson ndaj rivalit të Partisë Demokratike

Lexo tërë artikullin
Mijëra besimtarë myslimanë falen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Mijëra besimtarë myslimanë falen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mbledhur sot në ditën e Kurban Bajramit për faljen e namazit të Bajramit, mijëra besimtarë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë që në orën 5:30. Kulmin e vet ceremonia e ka arritur në orën

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet në Dibër, KQZ: Partitë politike po pengojnë procesin

Zgjedhjet në Dibër, KQZ: Partitë politike po pengojnë procesin

Kur ka nisur heshtja zgjedhore dhe kanë ngelur pak orë nga nisja e procesit zgjedhor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve akuzon partitë politike, pjesëmarrëse në zgjedhjet e pjesshme lokale në Dibër se po bëhen pengesë për përgatitjen e infrastrukturës zgjedhore në

Lexo tërë artikullin
Berisha denoncon të afërmit e kandidatit Rama

Berisha denoncon të afërmit e kandidatit Rama

Ish – Kryeministri Sali Berisha ka denoncuar në rrjetet sociale përfshirjen në fushatën e kandidatit të majtë për Bashkinë e Dibrës, e personave të inkriminuar. Berisha ka publikuar dhe një foto, ku thotë se personi që shfaqet i rrethuar është

Lexo tërë artikullin
Shqipëria, vend i rrezikshëm. Vjen për të investuar, por e bëjnë për spital

Shqipëria, vend i rrezikshëm. Vjen për të investuar, por e bëjnë për spital

Shqipëria është një vend i rrezikshëm. Dhe jo vetëm për shqiptarët, por edhe për të huajt. Jo vetëm për ata që vijnë kalimthi si turistë, por edhe për ata që kanë menduar të qëndrojnë gjatë e të investojnë miliona euro.

Lexo tërë artikullin
Basha: Dhunimi i biznesmenit libanez, akt mafioz

Basha: Dhunimi i biznesmenit libanez, akt mafioz

Kryetari i PD, Lulzim Basha, në një reagim mbrëmjen e sotme e ka cilësuar si “sulm mafioz” dhunimin e biznesmenit libanez në rrugën që të çon drejt aeroportit të Rinasit, në Tiranë. “Dhunimi mafioz sot në mes të ditës, në

Lexo tërë artikullin
Dervishaj merr detyrën, bën betimin në Presidencë

Dervishaj merr detyrën, bën betimin në Presidencë

Ministri i ri i Transportit dhe Infrastrukturës, Sokol Dervishaj është betuar këtë të premte para presidentit të Republikës. Lajmi bëhet i ditur në një njoftim për shtyp të shpërndarë nga selia e Presidencës. I pranishëm në këtë ceremoni ka qenë

Lexo tërë artikullin
Temperaturat e ulëta nuk u pengojnë pushuesve në bregdetin jugor shqiptar   

Temperaturat e ulëta nuk u pengojnë pushuesve në bregdetin jugor shqiptar   

Edhe pse ka disa ditë që vendin e kanë përfshirë reshjet e shiut dhe temperaturat janë ulur, ata që kanë zgjedhur që pushimet t’i bëjnë në shtator nuk janë stepur që të pushojnë në bregdet, transmeton Flaka. Në një video

Lexo tërë artikullin
Si do luftohet korrupsioni, Lu: Hetuesit shqiptarë, në makinën e së vërtetës

Si do luftohet korrupsioni, Lu: Hetuesit shqiptarë, në makinën e së vërtetës

Shqipëria shikohet si një vend ku politika dhe krimi i organizuar kanë lidhje të fuqishme mes tyre, madje për amerikanët, krahasimi ka dy emra. “Një shembull i njohur i këtij fenomeni është rasti i trafikantit të dënuar të drogës Emiljano

Lexo tërë artikullin
Presidenti Nishani dekreton ministrin e ri të Transporteve

Presidenti Nishani dekreton ministrin e ri të Transporteve

Presidenti Bujar Nishani ka dekretuar mesditën e së mërkurës, shkarkimin nga posti i Ministrit të Transporteve dhe Infrastrukturës, të Edmond Haxhinastos dhe ka pranuar propozimin e ardhur nga Kryeministri, për të emëruar në këtë post, Sokol Dervishajn. Ky i fundit

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
30°
24°
Wed
22°
Thu
23°
Fri
22°
Sat