Nishani nuk do firmosë ligjin e Vettingut

Nishani nuk do firmosë ligjin e Vettingut

Burime të besuara të gazetës “Koha Jonë”, tregojnë se Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani nuk do ta dekretojë ligjin e votuar në parlament vetëm nga mazhoranca, pra ligjin e Vettingut. Arsyeja mbetet se është ligji më i rëndësishëm

Lexo tërë artikullin
PS e Dibrës: Kallëzimi i PD, alibi për humbjen

PS e Dibrës: Kallëzimi i PD, alibi për humbjen

Shtabi elektoral i Partisë Socialiste në Dibër ka reaguar ndaj deklaratave të Partisë Demokratike, që akuzon një sërë personash si të përfshirë në një grup të strukturuar kriminal, sipas saj me qëllim blerjen dhe kanosjen e votuesve dibranë. “E përfshirë

Lexo tërë artikullin
PD: Një grup kriminal po blen votat në Dibër

PD: Një grup kriminal po blen votat në Dibër

Partia Demokratike thotë se prej 10 ditësh në Dibër po vepron një grup i strukturuar kriminal, që po blen votat dhe kërcënon votuesit dibranë për llogari të kandidatit të maxhorancës, Muharem Rama. Lidhur me këtë, opozita ka dorëzuar në Prokurorinë

Lexo tërë artikullin
7- 8 Shtator – Flukset emigratore, Ombudsmanët e gjithë botës në Tiranë

7- 8 Shtator – Flukset emigratore, Ombudsmanët e gjithë botës në Tiranë

Avokati i Popullit, Igli Totozani së bashku me katër organizatat përfaqësuese ndërkombëtare të mbrojtjes së të drejtave të njeriut,  bashkëorganizojnë në Tiranë konferencën e nivelit të lartë “Sfidat e Institucioneve të Ombudsmanit përballë flukseve të përziera migratore”, në datat 7-8

Lexo tërë artikullin
PD: Luftohet vetëm droga që s’ka paguar haraçin e Ramës

PD: Luftohet vetëm droga që s’ka paguar haraçin e Ramës

Me anë të Sekretares së Marrëdhënieve me Publikun, Grida Duma, Partia Demokratike i ka cilësuar si show aksionet e Policisë së Shtetit kundër kanabisit. “Shfaqja e Tahirit në parcelat me drogë në mënyrë festive bashkë me gazetarët që merr me

Lexo tërë artikullin
Basha: Ekonomia e vendit vazhdon të tkurret e të dobësohet

Basha: Ekonomia e vendit vazhdon të tkurret e të dobësohet

Me anë të një statusi në rrjetin social “Facebook”, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shkruar se shifrat e fundit të Bankës së Shqipërisë, sipas tij, kanë konfirmuar se kreditimi i ekonomisë në korrik 2016 ra 0.3% krahasuar me

Lexo tërë artikullin
Euralius: Miratimi i vettingu-t i hap rrugë vlerësimit të gjyqtarëve

Euralius: Miratimi i vettingu-t i hap rrugë vlerësimit të gjyqtarëve

Misioni i Euralius ka përshëndetur miratimin e ligjit të vettingut nga Parlamenti shqiptar ditën e mërkurë. Me anë të një deklarate, Euralius thekson se ky ligj është shumë i rëndësishëm për zbatimin e ndryshimeve kushtetuese që kaluan në 22 korrik.

Lexo tërë artikullin
Ministri dhe gazetarët “kthehen” me 40 mijë rrënjë kanabis të asgjësuara

Ministri dhe gazetarët “kthehen” me 40 mijë rrënjë kanabis të asgjësuara

Ministria e Brendshme ftoi gazetarët e kronikës që të ndiqnin nga afër operacionet policore, në luftën kundër drogës. Vetëm në Poçem të Mallakastrës zbulohen dhe asgjësohen 40 mijë bimë narkotike. Shumë drogë e asgjësuar në të gjithë vendin, fare pak

Lexo tërë artikullin
Treni merr ngjyrën e “Rilindjes”

Treni merr ngjyrën e “Rilindjes”

Siç njofton gazeta “Koha Jonë” hekurudhës në Shqipëri, prej vite të lënë në harresë, i ka ndodhur dje një suprizë, transmeton Flaka. Një tren ka habitur sot paradite banorët e Librazhdit, pasi treni nuk ishte si të tjerët. Drejtoria e hekurudhave i

Lexo tërë artikullin
Opozita e pranishme në seancë, por nuk do të votojë vettingun

Opozita e pranishme në seancë, por nuk do të votojë vettingun

Ndryshe nga sa ishte menduar, seanca e jashtëzakonshme nuk do të jetë një seancë maratonë pasi demokratët e kanë tashmë një qëndrim zyrtar, nuk do ta bojkotojnë atë por as nuk do të votojnë për ligjin e vettingut në formën

Lexo tërë artikullin

Filloi ndërtimi i kompleksit të ri banesor pranë Qendrës Tregtare ETC-Gostivar.Ofrojmë këto tipe banesash:-50m2-82m2-90m2-106m2-116m2-124m2-130m2(Duplex)-220m2Pagesa mundet të bëhet edhe me këste me 0% interes.Kontak telefoni:070215378

Posted by Poli Project ing. on Sunday, August 6, 2017
Chicago Stone Local Media

Our company presentation...

Posted by Chicago Stone LLC on Thursday, December 21, 2017

Gostivar
17°
11°
Thu
15°
Fri
17°
Sat
17°
Sun

ARKIVI I LAJMEVE

Loading...