Velipojë, mbytet në det pushuesi kosovar

Velipojë, mbytet në det pushuesi kosovar

Në nisje të këtij sezoni turistik pas Durrësit është shënuar i mbyturi i parë edhe në plazhin e Velipojës. Mësohet se një i moshuar është mbytur këtë të shtunë. Policia sqaron se pushuesi është një 71-vjeçar i identifikuar si Qamil

Lexo tërë artikullin
Lulzim Basha përshëndet takimin Trump-Kim Jong un

Lulzim Basha përshëndet takimin Trump-Kim Jong un

Lulzim Basha ka përshëndetur takimin mes Presidentit Donald Trump dhe udhëheqësi të Koresë së Veriut, Kim Jong-un në Singapor. Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryetari i Partisë Demokratike thotë se nënshkrimi i deklarates së përbashkët dhe nisja e procesit

Lexo tërë artikullin
Reforma nis me blerjen e votave; PS e PD marrin këshilla italiane kundër fenomenit

Reforma nis me blerjen e votave; PS e PD marrin këshilla italiane kundër fenomenit

Sipas raportit të fundit të OSBE-ODIHR, shit-blerja e votës është shndërruar në problem kryesor të zgjedhjeve shqiptare. Në Komisionin e Reformës Zgjedhore bashkëkryetari socialist Bledi Çuçi tha se ky fenomen është i vjetër, prek disa aspekte të procesit dhe kërkon

Lexo tërë artikullin
Ditëlindja e PS, Veliaj: E vetmja forcë progresive që bën shtet, qytet, e Europë në Shqipëri

Ditëlindja e PS, Veliaj: E vetmja forcë progresive që bën shtet, qytet, e Europë në Shqipëri

Në këtë 27-vjetor të Partisë Sociaslistë, nuk ka munguar urimi i Kryebashkiakut të Tiranës Erion Veliaj. Teksa uron ditëlindjen, Veliaj shkruan se PS nuk është veç një bashkim politik, por e vetmja forcë progresive që bën shtet, qytet, e Europë

Lexo tërë artikullin
Fleckenstein: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Fleckenstein: Të hapen negociatat me Shqipërinë

Këshilli Europian do të vendosë pas pak ditësh nëse do të hapë bisedimet e anëtarësimit me Shqipërinë apo jo. Mes vendeve anëtare përflitet se janë 2-3 shtete skeptike, që mund të bllokojnë çeljen e negociatave me argumentin se Shqipëria nuk

Lexo tërë artikullin
Shqipëria përshëndet marrëveshjen midis Shkupit dhe Athinës

Shqipëria përshëndet marrëveshjen midis Shkupit dhe Athinës

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati përshëndetën marrëveshjen e arritur mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit. “Dy udhëheqës progresivë të vendeve fqinjë shënuan historinë sot dhe i treguan Bashkimit Europian dhe gjithë botës

Lexo tërë artikullin
Bushati: Kritika e Qosjes, “gur prove” mbi drejtësinë e kursit të mendimit shqiptar

Bushati: Kritika e Qosjes, “gur prove” mbi drejtësinë e kursit të mendimit shqiptar

Akademiku Rexhep Qosja është shpallur “Qytetar Nderi” i Malësisë së Madhe dhe i pranishëm në ceremoni ishte dhe ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati. Bushati vlerësoi këtë titull për Akademikun Qosja si tregues se “historia nderon pakicën

Lexo tërë artikullin
Shqipëria po zvogëlohet, toka në bregdet po përpihet nga erozioni

Shqipëria po zvogëlohet, toka në bregdet po përpihet nga erozioni

Bregdeti i Semanit në Fier, por edhe zona të tëra në Durrës, Kavajë, Divjakë, Pashaliman e deri në Patok, Kune Vain, Shëngjin e më tej në veri të vendit janë në një gjendje alarmante. Të dhënat zyrtare janë alarmante, sepse

Lexo tërë artikullin
Kryemadhi: Shumë shpejt do shpërthejë një skandal për vëllain e Edi Ramës

Kryemadhi: Shumë shpejt do shpërthejë një skandal për vëllain e Edi Ramës

Në një intervistë për Top Channel, kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi flet për aksionin opozitar dhe çështjen “Xhafaj”. Znj.Kryemadhi, aksioni opozitar vazhdon të jetë i koordinuar si gjatë ditës së sotme, sa do të vazhdojë, deri më 28 qershor? Aksioni

Lexo tërë artikullin
Vasili: Bedelët e qeverisë gënjejnë për qendrën e koordinimit të ISIS

Vasili: Bedelët e qeverisë gënjejnë për qendrën e koordinimit të ISIS

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili reagoi pas përgënjeshtrimit që bëri Kryeministria për deklaratat e politikanëve opozitarë se në Shqipëri do të ndërtohet një qendër për pritjen e ish-militantëve të ISIS. Sipas Vasilit, kryeministrit i është zënë goja dhe nuk

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
16°
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon
14°
Tue

ARKIVI I LAJMEVE