“Babalja”, Krimet e Rënda: Edhe Salianji nën hetim për “kallëzim të rremë” në bashkëpunim

“Babalja”, Krimet e Rënda: Edhe Salianji nën hetim për “kallëzim të rremë” në bashkëpunim

Ditët e fundit ka pasur akuza dhe kundër akuza në arenën politik për rastin e audio-përgjimit të pretenduar nga Albert Veliu me Agron Xhafajn, të vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj. Çështja e emërtuar tashmë si “Babalja” ka variante

Lexo tërë artikullin
Basha: Rama, grup të posaçëm për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj

Basha: Rama, grup të posaçëm për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj

Pak pasi Prokuroria e Krimeve të Rënda publikoi një deklaratë zyrtare për ecurinë e hetimeve për çështjen “Babale”, ku bënte me dije ndër të tjera edhe vënien nën hetim për kallëzim të rremë të deputetit të PD, Ervin Salianji, ka

Lexo tërë artikullin
Rama, ironi me Bashën: Po Artist po, por të vërtetës si i bëhet

Rama, ironi me Bashën: Po Artist po, por të vërtetës si i bëhet

Kryeministri Rama ka reaguar sërish me ironi ndaj Lulzim Bashës, vetëm pak minuta pasi ky i fundit shkroi se Edi Rama ka krijuar një grup për të mbrojtur familjen kriminale Xhafaj. Kryeministri Rama iu drejtua kreut demokrat me ironi duke

Lexo tërë artikullin
Nga 1 janari Edi Rama i mbyll me ligj të gjitha kazinotë dhe bastoret në Shqipëri

Nga 1 janari Edi Rama i mbyll me ligj të gjitha kazinotë dhe bastoret në Shqipëri

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi se nga data 1 janar “do të pushojnë së funksionuari të gjitha kazinotë”, por edhe “bastet sportive me kuaj, qen apo çdo skllav tjetër të faunës”. Gjithashtu, Rama tha se “Lotaria Kombëtare nuk do

Lexo tërë artikullin
Votohet përfaqësuesi nga Shqipëria në Gjykatën e Strasburgut

Votohet përfaqësuesi nga Shqipëria në Gjykatën e Strasburgut

Asambleja Parlamentare në Strasburg votoi sot për gjyqtarin e Shqipërisë. Asambleja vlerësoi procesin dhe votoi për gjykatësin e ri të Shqipërisë në GJEDNJ, mnes tre kandidaturave që kishte paraqitur Shqiperia. Darian Pavli do kontribuojë gjatë viteve të ardhshme në punën

Lexo tërë artikullin
Rezoluta për Shqipërinë, PE: Negociatat, të përmbushen të gjitha kushtet

Rezoluta për Shqipërinë, PE: Negociatat, të përmbushen të gjitha kushtet

Eurodeputetët e Komisionit të Marrëdhënieve me Jashtë miratuan disa rezoluta këtë të martë, përmes të cilave mbajtën shënime mbi progresin e bërë dhe detyrat që duhet të plotësohen në vijim për 5 vendet e Ballkanit Perëndimor, Shqipëri, Kosovë, Serbi, Maqedoni

Lexo tërë artikullin
Basha: Pa ndarjen e politikës nga krimi, nuk ka zgjedhje të lira

Basha: Pa ndarjen e politikës nga krimi, nuk ka zgjedhje të lira

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, parashtroi paraditen e së hënës platformën e quajtur “Çlirimi i Zgjedhjeve”, me anë të së cilës, sipas tij, do të mund të bëhet ndarja e politikës nga krimi.

Lexo tërë artikullin
“Babalja”, 200 mijë euro; Përgjimet: Alfred Alizoti pranon se u shtir si vëllai i Fatmir Xhafajt

“Babalja”, 200 mijë euro; Përgjimet: Alfred Alizoti pranon se u shtir si vëllai i Fatmir Xhafajt

Prokuroria zbulon përgjime të cilat tregojnë se si i ashtuquajturi “dëshmitari X”, komunikon në telefon me Fredi Alizotin, që në audio-përgjim shtirej si Agron Xhafa. Përgjimet janë pjesë e fashikullit hetimor dhe përkojnë me kohën kur “dëshmitari X”, Albert Veliu,

Lexo tërë artikullin
Rama-Bashës: Kush të lidhi me poetin Babale?! Kundërpërgjigjet kreu i PD

Rama-Bashës: Kush të lidhi me poetin Babale?! Kundërpërgjigjet kreu i PD

Debati politik është zhvendosur sërish në rrjetet sociale këtë të hënë, teksa Basha përmes Facebook shprehet se Rama mbron e lartëson krimin e kriminelët, kryeministri ka reaguar përmes “Twitter-it”. “Lëri reagimet trimërore si ato të kënduarat natën për të larguar

Lexo tërë artikullin
93-vjeçari që pajton gjaqet: “Në Shkodër s’ka burrëri, po vrasin gra e fëmijë”

93-vjeçari që pajton gjaqet: “Në Shkodër s’ka burrëri, po vrasin gra e fëmijë”

Avdi Rexha është një 93-vjeçar nga Bujani i Tropojës. Mosha e ka detyruar mos të lëvizë shumë, e megjithatë ai vijon misionin e tij të nisur 25 vite më parë: të pajtojë gjaqet në një zonë ku fenomeni ka futur

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER

Maqedoni
18°
19°
Thu
19°
Fri
17°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE