“Dialogu ka 1 temë, qeveri teknike”, Basha: Zgjedhje pa opozitën s’ka për të patur kurrë

“Dialogu ka 1 temë, qeveri teknike”, Basha: Zgjedhje pa opozitën s’ka për të patur kurrë

Lulzim Basha u kthye ne mbrëmje në çadrën e protestës dhe tha se opozitës nuk i mungon vullneti për të zgjidhur me dialog krizën e thellë politike. Por sipas tij, dialogu ka vetëm një temë, qeveri teknike dhe mandati i

Lexo tërë artikullin
Ora që bllokoi Shqipërinë, protesta 60-minutëshe e opozitës

Ora që bllokoi Shqipërinë, protesta 60-minutëshe e opozitës

Opozita doli të hënën për një orë nga çadra e protestës përpara Kryeministrisë dhe bllokoi hyrje-daljet e kryeqytetit në një akt të mosbindjes civile. Në diten e 66-të të protestës, kërkesa e opozitës është e pandryshueshme. “Për zgjedhje të lira

Lexo tërë artikullin
Rama: Pres opozitën në dialog | VIDEO

Rama: Pres opozitën në dialog | VIDEO

Kryeministri Edi Rama ishte në Parkun Arkeologjik të Apolonisë, ku foli edhe për protestën e opozitës që bllokoi rrugët. Ai tha se e pret opozitën në tryezën e bisedimeve dhe se është koha për të zhbllokuar rrugën kundër gjykatave të

Lexo tërë artikullin
Protesta e opozitës, Basha: Të bashkuar për zgjedhje të lira e të ndershme

Protesta e opozitës, Basha: Të bashkuar për zgjedhje të lira e të ndershme

Partia Demokratike bllokoi sot akset nacionale si dhe disa rrugë kryesore në Tiranë. Protesta nisi në orën 11:00, për të vijuar deri në orën 12:00, siç ishte lajmëruar nga organizatorët. Qendra e protestës së sotme ishte sheshi “Shqiponja”, ku bashkë

Lexo tërë artikullin
Ja sa para kanë kursim qytetarët shqiptarë në banka

Ja sa para kanë kursim qytetarët shqiptarë në banka

Pasuria që familjet shqiptare në fund të vitit të kaluar kanë investuar në sistemin financiar arriti në 1.127 miliardë lekë, ose rreth një miliard dollarë. Numrat janë bërë publike nga Banka qendrore e Shqipërisë, e cila raporton se në tre

Lexo tërë artikullin
PS: PD po nxjerr Shqipërinë nga rruga e integrimit

PS: PD po nxjerr Shqipërinë nga rruga e integrimit

Partia Socialiste ka deklaruar këtë të shtunë se, protestqa e opozitës rrezikon ta nxjerrë Shqipërinë nga rruga e integrimit drejt BE-së. “Kërcënimet për bllokim të rrugëve dhe bojkotin e zgjedhjeve janë një rrugë e rrezikshme. Çadra e Bashës ka vonuar

Lexo tërë artikullin
Ruçi i përgjigjet Bashës: President nga populli, jo në këtë mandat

Ruçi i përgjigjet Bashës: President nga populli, jo në këtë mandat

Kreu i Asamblesë Socialiste, Gramoz Ruçi ka deklaruar se është dakord me propozimin e zgjedhjes së presidentit nga populli, por jo per këtë mandat 5-vjeçar. Për Ruçin, loja ka filluar dhe ndërsa raundet e zgjedhjes së tij në Kuvend po

Lexo tërë artikullin
PD: Referencat ndaj ‘97, dëshpërim i kryeministrit Rama

PD: Referencat ndaj ‘97, dëshpërim i kryeministrit Rama

Partia Demokratike i është përgjigjur deklaratës së PS lidhur me protestat e opozitës, duke hedhur poshtë akuzat se po përpiqet të përsërisë vitin ’97 dhe për rrjedhojë të nxjerrë vendin nga binarët e integrimit. “Partia Demokratike dhe opozita kanë 64

Lexo tërë artikullin
Eureporter: Frikë për dhunë në Shqipëri

Eureporter: Frikë për dhunë në Shqipëri

Eureporter flet për frikën e episodeve të reja të dhunës përpara vizitës së delegacionit të Parlamentit Europian në Shqipëri, duke kujtuar në shkrimin e tij më të fundit mbi situatën politike të vendit, se si i ka kërkuar kreydiplomatja e

Lexo tërë artikullin
Topi: Nuk ka kohë për ta zgjedhur Presidentin nga populli

Topi: Nuk ka kohë për ta zgjedhur Presidentin nga populli

Lideri i Partisë Fryma e Re Demokratike Bamir Topi, shprehet se zgjedhja e Presidentit të ri do duhej të kishte ardhur nga populli. Por pavarësisht kësaj kërkese, Bamir Topi pranon se nuk ka më kohë që të bëhet një gjë

Lexo tërë artikullin