PD: Rama ka urdhëruar mosregjistrimin nga KQZ-ja të aleatëve demokratë

PD: Rama ka urdhëruar mosregjistrimin nga KQZ-ja të aleatëve demokratë

“Nga paniku i ndëshkimit me votë në zgjedhjet e 11 shtatorit në Dibër, Edi Rama ka urdhëruar bllokimin e regjistrimit nga KQZ, të 6 partive aleate të Partisë Demokratike”. Kjo është deklarata e PD-së pasditen e së martës, që shton

Lexo tërë artikullin
Kushtetuta nuk zbatohet. Nuk zgjidhet KED; Nishani kërkon ndryshime te tjera

Kushtetuta nuk zbatohet. Nuk zgjidhet KED; Nishani kërkon ndryshime te tjera

Tani është zyrtare. Kushtetuta e re nuk mund të zbatohet dhe bashkë me të as reforma në drejtësi. Presidenti i Republikës shpjegoi se përse vendosi të mos e hedhë shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi

Lexo tërë artikullin
Shkodër, zbardhet përplasja me armë zjarri, 6 të arrestuar

Shkodër, zbardhet përplasja me armë zjarri, 6 të arrestuar

Policia e qarkut të Shkodrës ka arritur të zbardhë brenda 24 orëve një ngjarje kriminale, ku mbeti i plagosur shtetasi Donald Shtjefni. Kështu, agjentët e anti-krimit në qytetin verior kanë vënë në pranga 6 persona, si dhe kanë shpallur në

Lexo tërë artikullin
Lushnje, zbardhet vrasja e dyfishtë; policia: Krim pasioni

Lushnje, zbardhet vrasja e dyfishtë; policia: Krim pasioni

Policia e Lushnjes ka zbardhur në orët e fundit një krim të dyfishtë. Siç njofton policia lokale, në orët e para të mëngjesit uniformat blu kanë konstatuar vetëvrasjen e shtetasit Sokrat Shani. Ngjarja ka ndodhur në banesën e 65-vjeçarit, ku

Lexo tërë artikullin
Paloka: Shehu, kandidati i duhur. S’ka përçarje në PD

Paloka: Shehu, kandidati i duhur. S’ka përçarje në PD

Kryetari i grupit parlamentar të PD, Edi Paloka ka deklaruar këtë të hënë se, Sherefedin Shehu është figura e duhur për zgjedhjet për Bashkinë e Dibrës. “Sherefedin Shehu është një figurë që meriton mbështetjen e dibranëve dhe të PD-së. Ai

Lexo tërë artikullin
Ambasada shqiptare në Athinë: Vdekja e emigrantit e filmuar. Kemi kërkuar pamjet

Ambasada shqiptare në Athinë: Vdekja e emigrantit e filmuar. Kemi kërkuar pamjet

Vdekja misterioze e 29-vjeçarit shqiptar Pëllumb Marnikollaj në një komsiariat të policisë në kryeyqtetin grek Athinë do të hetohet nga Prokuroria e Lezhës, ku të afërmit e të ndjerit kanë bërë kallëzimin penal. Në bazë të këtij kallëzimi, prokuroria urdhëroi

Lexo tërë artikullin
Kushtetuta e re, Presidenti nuk e hedh shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi

Kushtetuta e re, Presidenti nuk e hedh shortin për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka vendosur të mos hedhë shortin për t’i hapur rrugë zgjedhjes së 9 anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi.Vendimi i cili do të detyrojë kreun e shtetit të shkelë Kushtetutën e re, që hyri

Lexo tërë artikullin
Bylykbashi reagon për “Rilindjen” e Durrësit: Katrahura, prej kryebashkiakëve socialistë

Bylykbashi reagon për “Rilindjen” e Durrësit: Katrahura, prej kryebashkiakëve socialistë

Një ditë më parë, kryeministri Rama publikoi në rrjetin social “Facebook” një foto mbrëmjeje nga qyteti i Durrësit, të cilin e quajti edhe si shembull domethënës i programit të “Rilindjes Urbane”, që duket se ka transformuar zonën e plazhit, duke

Lexo tërë artikullin
Akuzat për gjykatësin e Strazburgut, qeveria: Po ndiqen të gjitha procedurat

Akuzat për gjykatësin e Strazburgut, qeveria: Po ndiqen të gjitha procedurat

Qeveria shqiptare, përmes portalit transparenca.al i është përgjigjur akuzave të PD lidhur me emërimin e gjyqtarit shqiptar në Gjykatën Europiane të të Drejtave të Njeriut. Përmes një njoftimi online, qeveria sqaron se, ndryshe nga praktika e qeverisë Berisha, “e cila

Lexo tërë artikullin
PD prezanton Shehun në Dibër; kandidati: T’u kthejmë dinjitetin dibranëve

PD prezanton Shehun në Dibër; kandidati: T’u kthejmë dinjitetin dibranëve

Sherefedin Shehu, kandidati i Partisë Demokratike për kryebashkiak të Dibrës, është mirëpritur si kandidatura më e mirë nga qytetarët dibranë. Ndërsa ka përshkruar rrugën në këmbë për të mbërritur në sallën ku do të zhvillohej prezantimi i tij para strukturave

Lexo tërë artikullin