Zgjedhjet në PS, Blushi jashtë kryesisë

Zgjedhjet në PS, Blushi jashtë kryesisë

Asambleja Kombëtare votoi kryesinë e re të Partisë Socialiste me të cilën kryesocialisti Edi Rama do të udhëheqë partinë më të madhe në vend drejt zgjedhjeve të 2017-s. Në listën e zonjave socialiste më të votuarat ishin ministret Gjermeni dhe

Lexo tërë artikullin
PD: Të shfuqizohet vendimi i Byrosë, ndryshe do marrim masa

PD: Të shfuqizohet vendimi i Byrosë, ndryshe do marrim masa

 Partia Demokratike, përmes një deklarate për shtyp të publikuar mbrëmjen e sotme ka akuzuar kryeministrin Rama se, “riktheu sot dënimin e byrosë së partisë duke u hakmarrë ndaj Sali Berishës për denoncimin që i bëri partnerit të tij, Shullazi”. “E

Lexo tërë artikullin
Rama: Ja pse Sali Berisha bën thirrje për armë

Rama: Ja pse Sali Berisha bën thirrje për armë

Për Kryeministrin Edi Rama nuk ka më asnjë dyshim; deklarata e së enjtes e Sali Berishës, ku bëri thirrje për armatosjen e qytetarëve kundër Qeverisë, e radhit ish-kryeministrin në atë që e quajti kastë politikanësh, prokurorësh e gjyqtarësh që nuk

Lexo tërë artikullin
Rama replikon me qytetarin

Rama replikon me qytetarin

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, në çdo aktivitet që merr pjesë apo në çdo vizitë brenda dhe jashtë vendit, hedh në profilin e tij të Facebook-ut, një mori fotosh nga secili aktivitet apo takim. Në statusin e fundit të zotit

Lexo tërë artikullin
Pas armatosjes Berisha fton për revolucion demokratik

Pas armatosjes Berisha fton për revolucion demokratik

Pas deklaratës së fortë të lëshuar në orët e paradites gjatë punimeve në seancë plenare në Kuvend, ku ftonte qytetarët që “të armatosen për t’u mbrojtur nga qeveria”, pasdite Sali Berisha bëri thirrje “për revolucion paqësor”. “Ftoj qytetarët në një

Lexo tërë artikullin
Shullazi mbetet në burg. Pas hekurave pa afat, i gjithë grupi

Shullazi mbetet në burg. Pas hekurave pa afat, i gjithë grupi

Forcat “Shqiponja” e nxorën Emiliano Shullazin nga Policia e Tiranës sapo kaloi ora 8 e mëngjesit. Pas tij u shoqëruan për në gjykatë edhe dy të bashkëndaluarit me të, Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi. E ndërsa automjetet e policisë eskortuan

Lexo tërë artikullin
Tahiri: S’ka përplasje polici-prokurori

Tahiri: S’ka përplasje polici-prokurori

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka deklaruar se lidhur me hetimin e çështjes së Shullazit dhe grupit të tij nuk ka patur përplasje me prokurorinë. “Nuk di që të ketë një përplasje të policisë dhe prokurorisë dhe as anasjelltas. Prokuroria

Lexo tërë artikullin
Basha: Rama dhe Tahiri po sabotojnë hetimet për Shullazin

Basha: Rama dhe Tahiri po sabotojnë hetimet për Shullazin

Partia Demokratike përshendeti vendimin e gjykatës për arrest me burg për Emiljano Shullazin dhe thotë se do të ndjekë me vëmendje procesin gjyqësor ndaj tij, pasi siç tha Lulzim Basha, Edi Rama dhe Saimir Tahiri po përpiqen të sabotojnë hetimet.

Lexo tërë artikullin
Rama: Shqiptarët kërkojnë azil për të njëjtën arsye si polakët

Rama: Shqiptarët kërkojnë azil për të njëjtën arsye si polakët

Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në një takim të ish-europarlamentarit Hannes Swoboda me diplomatë e profesorë në Tiranë, theksoi se po spekulohet shumë me numrin e azilkërkuesve shqiptarë në vendet e Bashkimit Europian. Kreu i qeverisë deklaroi se edhe shtetas

Lexo tërë artikullin
Meta: Ne, Kuvendi i reformës në drejtësi

Meta: Ne, Kuvendi i reformës në drejtësi

Reforma në drejtësi është kryefjala e politikës dhe opinionit publik prej muajsh tashmë, një sfidë që kryeparlamentari Meta e cilësoi historike dhe që duhet të kalojë me sukses. “Është detyra jonë historike për t’u dëshmuar shqiptarëve dhe partnerëve tanë se

Lexo tërë artikullin