Shqipëri: Zbatimi i reformës në drejtësi në pranverë 2017

Shqipëri: Zbatimi i reformës në drejtësi në pranverë 2017

“Reforma më e thellë në vendet e rajonit e ato postkomuniste në Europën Lindore”, thotë Ulsi Manja, deputet, relator për projektligjin për organizmin e funksionimin e prokurorisë në sistemin e reformuar të drejtësisisë. Deutsche Welle: Z. Manja, qytetarët e Shqipërisë

Lexo tërë artikullin
Dëshmia e pilotit nuk bind prokurorët, kërkohet verifikim nga Interforza për lidhjet e 69-vjeçarit

Dëshmia e pilotit nuk bind prokurorët, kërkohet verifikim nga Interforza për lidhjet e 69-vjeçarit

Guido Andrea Guidi, piloti italian i rrëzuar në Ishëm me avionin e tij, për momentin nuk do të dalë para gjykatës për t’u njohur më ndonjë akuzë. Ai mbahet nën mbikqyrjen e zyrës së dëshmitarëve të mbrojtur, ndërsa burimet janë

Lexo tërë artikullin
Tahiri –Bashës: Përse droga qenka vetëm e imja dhe jo e homologut italian?

Tahiri –Bashës: Përse droga qenka vetëm e imja dhe jo e homologut italian?

Ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i është kundërpërgjigjur akuzave të bëra nga Kryetari Partisë Demokratike, Lulzim Basha, lidhur me trafikun e drogës. Sipas Tahirit, PD ia ka faturuar atij dhe Kryeministrit Rama drogën që dyshohej se do të transportohej me

Lexo tërë artikullin
Basha: Droga po shkatërron jetën e shoqërisë dhe po rrënon vendin

Basha: Droga po shkatërron jetën e shoqërisë dhe po rrënon vendin

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar këtë të shtunë në Facebook lidhur me vrasjet që kanë në sfond përplasjet për kontrollin e narkotikëve dhe ndikimin e këtij fenomeni në shoqërinë shqiptare. “Një 31-vjeçar u ekzekutua para pak ditësh në

Lexo tërë artikullin
PD, akuza nga Ishmi. Ristani: Jo vetem hashash, por edhe armë me avionë

PD, akuza nga Ishmi. Ristani: Jo vetem hashash, por edhe armë me avionë

“Javën e kaluar, kryeministri tha që nuk ka drogë, nuk ka hashash, vazhdimisht po e mohoni. Shkoni pak në Durrës se sapo ra një avion i vogël i ngarkuar me hashash, në Ishëm. Qielli i Shqipërisë në vend që të

Lexo tërë artikullin
LSI, zgjedhje për kryetarin; Meta konfirmon kandidimin, Rrokaj përballë tij

LSI, zgjedhje për kryetarin; Meta konfirmon kandidimin, Rrokaj përballë tij

Lëvizja Socialiste për Integrim, në mbledhjen e kryesisë së saj të zhvilluar këtë të premte, ka vendosur që 6 nëntori të jetë data e mbajtjes së zgjedhjeve për kryetar të partisë. Gjithashtu, “kryesia vendosi që data 30 shtator 2016 të

Lexo tërë artikullin
Berisha: Në telefonin e pilotit u gjetën numra zyrtarësh të lartë

Berisha: Në telefonin e pilotit u gjetën numra zyrtarësh të lartë

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një postimi në rrjetet sociale akuzoi kreun e qeverisë dhe Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri se fshehën për afro pesë orë ngecjen e avionit në Ishëm, të Durrësit. Berisha thotë se “piloti Italian si dhe aerodromi

Lexo tërë artikullin
PD: Shëndetësia e Beqjas dhe Ramës të merr jetën

PD: Shëndetësia e Beqjas dhe Ramës të merr jetën

Partia Demokratike është shprehur e tronditur nga humbja e jetës së 35-vjeçares Aida Çajkut dhe foshnjës së saj, “në dyert e shëndetësisë së Edi Ramës dhe Ilir Beqjas”. “Ne gjendemi sot në krah të familjarëve për humbjen e thellë që

Lexo tërë artikullin
“Vetting”-u drejt heshtjes. Nishani niset për OKB, asnjë lëvizje për ligjin

“Vetting”-u drejt heshtjes. Nishani niset për OKB, asnjë lëvizje për ligjin

Edhe pse kanë kaluar 17 ditë nga votimi i “Vetting”-ut në Parlament, Presidenti i Republikës ende nuk është shprehur për dekretimin apo jo të tij. Pak ditë më parë, burime për Top Channel bënë të ditur se pritej që Presidenti

Lexo tërë artikullin
Skandali i qofteve: Brumi dhe mishi i qofteve në dysheme

Skandali i qofteve: Brumi dhe mishi i qofteve në dysheme

“Fiks Fare” vijoi me investigimin më të fundit që ka të bëjë me mënyrën e prodhimit të qofteve në një punishte të Tiranës dhe të Korçës. Këtë herë, një bashkëpunëtore e emisionit “Fiks Fare” arriti që të punësohej në një

Lexo tërë artikullin