Prokuroria e Lezhës nis hetimet për godinat e prekura nga tërmeti, fton qytetarët të sjellin raste

Prokuroria e Lezhës nis hetimet për godinat e prekura nga tërmeti, fton qytetarët të sjellin raste

Drejtuesi i prokurorisë së Lezhës Milan Laska, i ka kërkuar policisë që të verifikojë në terren të gjitha godinat e dëmtuara e veçanërisht ato që kanë pësuar dëmtimet serioze. Të gjitha rastet do të referohen në prokurorinë e rrethit. Prokuroria

Lexo tërë artikullin
I mbijetuan tërmetit, vogëlushët takojnë Ronaldon dhe Buffon

I mbijetuan tërmetit, vogëlushët takojnë Ronaldon dhe Buffon

Dy fëmijë të prekur nga tragjedia e tërmetit të 26 nëntorit kanë takuar sot idhujt e tyre të futbollit, Cristiano Ronaldon dhe Gianluigi Buffon. Takimi ishte organizuar nga kryeministri Rama i cili gjatë takimit i tregoi dy futbollistëve historinë se

Lexo tërë artikullin
Shqipëria e merr kryesimin me OSBE-në

Shqipëria e merr kryesimin me OSBE-në

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj, ndodhet në Bratislavë ku zhvillohet dita e dytë e takimit të Ministrave të Jashtëm të OSBE-së. Këtij takimi Ministror sot i është bashkuar edhe Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama.

Lexo tërë artikullin
“60 firma të Durrësit hetohen për ndërtime të dobëta”

“60 firma të Durrësit hetohen për ndërtime të dobëta”

Në mbledhjen e jashtëzakonshme të Këshillit të Ministrave të Shqipërisë, kryeministri Edi Rama tha se është hapur hetim për 60 kompani të Durrësit për ndërtimet e objekteve jashtë standardeve. Kjo mbledhje erdhi pas tërmetit të 26 nëntorit ku në zonën

Lexo tërë artikullin
“Të hetohet deri në fund”, Bledi Çuçi në një linjë me Ramën: Çdo përgjegjës duhet të ndëshkohet!

“Të hetohet deri në fund”, Bledi Çuçi në një linjë me Ramën: Çdo përgjegjës duhet të ndëshkohet!

Ministri fuqiplotë Bledi Çuçi ka ndjekur nga afër të gjithë aksionet e ndërmarra nga strukturat shtetërore , të cilat janë ngritur me qëllim zbutjen dhe tejkalimin e situatës tragjike të 26 nëntorit. Tërmeti i kësaj date la pas 51 të

Lexo tërë artikullin
Franca, konferencë donatorësh/ Komisioneri i krizave të BE në Tiranë: Presim vlerësimin për nevojat

Franca, konferencë donatorësh/ Komisioneri i krizave të BE në Tiranë: Presim vlerësimin për nevojat

Presidenti francez, Emmanuel Macron deklaroi se një konferencë solidariteti për Shqipërinë eshte e nevojshme, dhe se ajo mund të zhvillohet në Francë. Shefi i Elizesë është shprehur gjithashtu se konferenca ne fjale mund të bashkojë partnerë publikë dhe privatë për

Lexo tërë artikullin
Andi Bushati: Sikur qeveria të kishte dëgjuar Metën, sot do ishim në një situatë më të mirë

Andi Bushati: Sikur qeveria të kishte dëgjuar Metën, sot do ishim në një situatë më të mirë

Gazetari Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Open” në Top Channel deklaroi se nëse qeveri do kishte marrë seriozisht paralajmërimin e Presidentit Ilir Meta për emergjencat, situata pas tërmetit do ishte përballuar më mirë. “Sikur Metën ta kishin dëgjuar për

Lexo tërë artikullin
Tërmeti, Vasjari: A është normale që kemi 51 të vdekur e asnjë përgjegjës?

Tërmeti, Vasjari: A është normale që kemi 51 të vdekur e asnjë përgjegjës?

Analisti Arjan Vasjari i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24”tha se nuk i duket normale që të ndodhë një tragjedi me 51 të vdekur dhe në fund mos të ketë asnjë përgjegjës. Vasjari theksoi se qeveria ka evidentuar

Lexo tërë artikullin
Rrëmbehen 19 anëtarët e një naftëmbajtëse greke

Rrëmbehen 19 anëtarët e një naftëmbajtëse greke

Ajo që mund të konsiderohej një udhëtim normal pune, është kthyer në makthin e tyre më të madh për 19 anëtarët e një anije naftëmbajtëse. Anëtarët e kësaj anije janë rrëmbyer nga disa piratë në afërsi të brigjeve të Nigerisë.

Lexo tërë artikullin
Pacolli në Thumanë me Ramën, premton pallat në Krujë për 3 muaj

Pacolli në Thumanë me Ramën, premton pallat në Krujë për 3 muaj

Kryeministri Edi Rama vizitoi familjet e prekura në Thumanë. Ai u shoqërua nga ministri kosovar Behgjet Pacolli dhe deputetja Eglantina Gjermeni. Në takim Pacolli, i cili ka dhuruar 1 milionë euro për të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit në

Lexo tërë artikullin