Rama: Basha hesht për “drejtësinë”. GDF i mbylli “kazanin” e shpifjeve

Rama: Basha hesht për “drejtësinë”. GDF i mbylli “kazanin” e shpifjeve

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në Facebook pas deklaratës së kreut të opozitës për raportin e Guardia di Finanza lidhur me kultivimin e narkotikëve. “LB nuk tha pse s’i votoi ligjet e drejtësisë, po rihapi menjëherë kapakun e shpifjeve për

Lexo tërë artikullin
Basha: Rama nuk e fsheh dot të vërtetën

Basha: Rama nuk e fsheh dot të vërtetën

Debati në rrjete sociale mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të Partisë Demokratike për raportin e Guardia di Finanza lidhur me kultivimin e narkotikëve ka vazhduar me reagimin e Lulzim Bashës. “Nga kazani i plehrave ku është zhytur, Rama nuk

Lexo tërë artikullin
Meta: LSI, e qartë për reformën në drejtësi

Meta: LSI, e qartë për reformën në drejtësi

Kreu i LSI-së, Ilir Meta zhvilloi pasditen e së premtes një takim me strukturat e partisë në Fier. Në fjalën e tij drejtuar pjesëmarrësve, Meta u shpreh se LSI është në rrugë të mbarë drejt konsolidimit si parti. “Gjatë një

Lexo tërë artikullin
Bllokohet Rruga e Kombit, moti i keq shkakton rrëshqitje gurësh

Bllokohet Rruga e Kombit, moti i keq shkakton rrëshqitje gurësh

Mot i keq i ditës së sotme ka shkaktuar një sërë problemesh në Rrugën e Kombit. Në segmentin Morinë-Kukës ka pasur rrëshqitje gurësh dhe inertesh, njoftojnë mediat shqiptare, transmeton Flaka. Ndërkaq ka pasur vështirësi qarkullimi për shkak të fluksit të

Lexo tërë artikullin
Byroja Kombëtare e Hetimit, sipas modelit të FBI-së amerikane

Byroja Kombëtare e Hetimit, sipas modelit të FBI-së amerikane

Parlamenti votoi dje paketën e ligjeve të domosdoshme për vënien në jetë të Reformës në Drejtësi. Opozita siç kishte paralajmëruar dha votën e saj vetëm për ligjin për ngritjen e strukturave të posaçme në luftën kundër krimit të organizuar dhe

Lexo tërë artikullin
National Geographic rekomandon: Vizitoni Valbonën!

National Geographic rekomandon: Vizitoni Valbonën!

Pas rënies së komunizmit, në fillim të viteve ‘90, veriu i Shqipërisë u bë zona më e varfër e vendit më të varfër në Europë’, thotë Catherine Bohne, amerikania e cila prej më shumës e 10 vitesh ka zgjedhur të

Lexo tërë artikullin
Majlinda Bregu: Reforma në drejtësi ka nisur me shumë manipulime

Majlinda Bregu: Reforma në drejtësi ka nisur me shumë manipulime

Në një deklaratë për mediat jashtë ambienteve të Parlamentit Bregu, tha se duket sikur trimat që nuk kanë frikë nga reforma në drejtësi janë në krahun e qeverisë, transmeton Flaka. “Unë kam përshtypjen, kam frikë në fakt, se kjo reforma

Lexo tërë artikullin
Çështja çame, “mollë sherri” në politikën greke

Çështja çame, “mollë sherri” në politikën greke

Hartimi i dokumentit “non paper”, që Ministria e Jashtme greke i ka dorëzuar Tiranës zyrtare, si dhe politika e ndjekur nga diplomacia greke në marrëdhëniet me Shqipërinë përsa i përket çështjes çame, janë bërë objekt i politikës së brendshme në

Lexo tërë artikullin
Hetim për “përgjimet”, Kuvendi voton nesër kërkesën për Komisionin Hetimor

Hetim për “përgjimet”, Kuvendi voton nesër kërkesën për Komisionin Hetimor

E enjtja e 6 tetorit do të jetë dita kur Parlamenti do të vendosë për fatin e 6 ligjeve, pjesë e paketës së reformës në drejtësi. Por paralelisht me këto ligje, Top Channel ka mësuar se Parlamenti do të votojë

Lexo tërë artikullin
Kotzias bojkoton samitin e Brukselit. 67 vende diskutojnë për Afganistanin

Kotzias bojkoton samitin e Brukselit. 67 vende diskutojnë për Afganistanin

Është mbajtur në Bruksel “Konferenca për Afganistanin” një konferencë kjo e iniciuar nga Bashkimi Europan dhe Afganistani, që ka për qëllim vazhdimin e mbështetjes aktuale politike dhe financiare për këtë shtet nga vendet partnere deri në vitin 2020. I pranishëm

Lexo tërë artikullin

REKLAMA