PD: 6 mld lekë abuzim me matësat e OSHEE-së

PD: 6 mld lekë abuzim me matësat e OSHEE-së

Partia Demokratike denoncoi një tjetër skandal, sipas saj, në sektorin e energjitikës; atë që ka të bëjë me tenderin për matësat e energjisë. PD thotë se shqiptarëve u janë grabitur 6 miliardë lekë nga tenderi për vendosjen e matësave të

Lexo tërë artikullin
Dekriminalizimi, 40 deputetë pa plotësuar formularët

Dekriminalizimi, 40 deputetë pa plotësuar formularët

Brenda një jave, numri i funksionarëve të zgjedhur që duhet të dorëzojnë formularin e vetëdeklarimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është rritur dukshëm. Por sërish është larg përmbushjes së plotë të detyrimit ligjor. Nëse nuk do të dorëzojnë formularin brenda

Lexo tërë artikullin
Rama prezanton projektin: Stadiumi, vendimi im

Rama prezanton projektin: Stadiumi, vendimi im

Mes debatesh lidhur me projektin për ndërtimin e stadiumit të ri, kryeministri Edi Rama e ka prezantuar atë. Ndryshe nga herët e tjera, kur nuk ka munguar ironia ndaj akuzave të kundërshtarëve, kësaj radhe ai ka folur për rëndësinë e

Lexo tërë artikullin
Tahiri: Letra e Gardës, detyrim institucional

Tahiri: Letra e Gardës, detyrim institucional

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në një ndërhyrje telefonike për Top Story me Sokol Ballën, deklaroi këtë të enjte se letra e Gardës lidhur me procesin civil të 21 Janarit ishte një detyrim ligjori i institucionit. “Ka të bëjë me

Lexo tërë artikullin
Braçe shpërthen për “21 janarin”

Braçe shpërthen për “21 janarin”

Publikimi nga Top-Channel një ditë më parë të një dokumenti përmes të cilit Garda Republikës e quan të ligjshëm hapjen e zjarrit pasi sulmi i protestuesve të 21 janarit, ishte i dhunshëm, ka prodhuar në sallën e parlamentit gjysëm bosh,

Lexo tërë artikullin
Qeveria mbrojti Gërdecin, firma e Petro Koçit: Ishte aksident teknologjik

Qeveria mbrojti Gërdecin, firma e Petro Koçit: Ishte aksident teknologjik

Qëndrimi i Gardës nuk është i pari në radhën e qëndrimeve të qeverisë Rama ndaj çështjeve të bujshme të qeverisë së mëparshme. Një qëndrim të njëjtë ka mbajtur qeveria Rama sikurse qeveria Berisha edhe për çështjen e Gërdecit. Në ankimimin

Lexo tërë artikullin
Barazia gjinore, gratë parlamentare mblidhen në Tiranë

Barazia gjinore, gratë parlamentare mblidhen në Tiranë

Salla e seancave plenare të Kuvendit u mbush këtë të mërkurë nga gratë deputete të Kuvendit të Shqipërisë, parlamentare të rajonit dhe krybashkiake, në Konferencën Vjetore të tyre. Konferencën e përshëndeti kreu i Kuvendit Ilir Meta. Ai tha se Shqipëria

Lexo tërë artikullin
Rekrutimi i vajzave nëpër studiot e seksit

Rekrutimi i vajzave nëpër studiot e seksit

“Fiks Fare” vijoi të martën me investigimin më të fundit që ka të bëjë me disa studio që punësojnë vajza, të cilat flasin në internet me klientë të huaj dhe biseda zhvillohet nudo. Studiot punojnë në fshehtësi, nëpër apartamente në

Lexo tërë artikullin
Rama britanikëve: Pa frikë, shqiptarët nuk do t’ju “pushtojnë”

Rama britanikëve: Pa frikë, shqiptarët nuk do t’ju “pushtojnë”

Kryeministri Edi Rama, në një lidhje direkte me “Sky News” ritheksoi se Britania e Madhe nuk ka arsye për t’u larguar nga BE-ja. “Kur e dëgjova në fillim propozimin për largim të Britanisë nga BE-ja mendova se ishte një shaka,

Lexo tërë artikullin
Rama në “The Times”: Shqipëri-Britani, jo partneritet jashtë BE-së

Rama në “The Times”: Shqipëri-Britani, jo partneritet jashtë BE-së

“Është absurde të tërheqësh Shqipërinë në betejën për Brexit”. Ky është titulli një editoriali shkruar nga kryeministri Edi Rama si përgjigje ndaj Michael Gove që sugjeronte se Britania mund të braktiste partneritetin e saj me Europën e ta zëvendësonte atë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA