Balili, zyrtarisht trafikant; mbërrin fletarresti ndërkombetar nga Greqia

Balili, zyrtarisht trafikant; mbërrin fletarresti ndërkombetar nga Greqia

Urdhërarresti për Klement Balilin mbërriti nga autoritet greke në Tiranë, pak pas orës 16.00 të së martës. Burimet zyrtare të Policisë së Shtetit i konfirmuan Top Channel se dokumentacioni i plotë nga shteti fqinj mbërriti bashkë me kërkesën për arrestim.

Lexo tërë artikullin
Ristani: Pajisja e përgjimit, krim shtetëror. Tahiri: Pretekst kundër reformës

Ristani: Pajisja e përgjimit, krim shtetëror. Tahiri: Pretekst kundër reformës

Partia Demokratike është e sigurtë që përgjimi ka ndodhur dhe atë që e quan “krim shtetëror” ja faturon drejtpërdrejtë kryeministrit Edi Rama. “Ky krim shtetëror e kapërcen masën e mundësive të Tahirit dhe është përgjegjësi e drejtpërdrejtë e Edi Ramës.

Lexo tërë artikullin
“Pajisja e përgjimit”, ja marrëveshja e firmosur nga Nishani

“Pajisja e përgjimit”, ja marrëveshja e firmosur nga Nishani

Në studion e Top Storyt mbrëmjen e së hënës, ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri Tahiri shpjegoi se pajisja për të cilën akuzohet Policia e Shtetit se po përgjon politikanë, diplomatë e gazetarë, është pjesë e trajnimit me italianët dhe e

Lexo tërë artikullin
Asambleja e NATO-s takon Bashën me Majkon

Asambleja e NATO-s takon Bashën me Majkon

Takimet mes krerëve rivalë të politikës nuk duhet të përbëjnë lajm, tha Lulzim Basha në përfundim të një takimi me deputetin socialist, Pandeli Majko. Por ja që takimi mes ish-kryeministrit dhe shefit të opozitës, para mesditës në një nga hotelet

Lexo tërë artikullin
Shukriu “nuk don me ik”, partitë në test. Presidenti do të shpallë zgjedhjet

Shukriu “nuk don me ik”, partitë në test. Presidenti do të shpallë zgjedhjet

Kushtetuta i jep të drejtë një kryetari bashkie që të ankimohet brenda 15 ditëve në Gjykatën Kushtetuese, nëse kundër tij ka një vendim për shkarkim. Dhe këtë të drejtë, Shukri Xhelili, kryetari i shkarkuar i Bashkisë së Dibrës, pavarësisht skandalit

Lexo tërë artikullin
Skandali i përgjimeve: Qeveria mohon, opozita kërkon përgjegjësit

Skandali i përgjimeve: Qeveria mohon, opozita kërkon përgjegjësit

Ka apo jo një pajisje përgjimi që përdoret në mënyrë të paligjshme nga Policia? Është kjo pikëpyetja që ka tronditur politikën dhe opizionin publik në Shqipëri. Ministri I drejtësisë Ylli Manjani dklaron se porkuroria ka nisur hetimet për këtë pajisje,

Lexo tërë artikullin
Reforma në drejtësi, komisioni nis kapitullin e gjykatave

Reforma në drejtësi, komisioni nis kapitullin e gjykatave

Komisioni për reformën në drejtësi diskutoi për 6 orë me dyer të mbyllura kapitullin e gjykatave, por nuk mori asnjë vendim. Ky është një ndër kapitujt më të ndërlikuar të reformës, sepse pothuajse çdo nen i saj kërkon vendimmarrje politike.

Lexo tërë artikullin
Meta në SHBA: Bujqësia shqiptare, potenciale të mëdha

Meta në SHBA: Bujqësia shqiptare, potenciale të mëdha

Në vijim të qëndrimit në Shtetet e Bashkuara, kryetari i Kuvendit Ilir Meta zhvilloi një vizitë në Departamentin e Bujqësisë dhe Ushqimit, ku u prit nga shefi i seksionit të Shërbimit të Jashtëm, Philip Karsting. Gjatë takimit, Meta vuri në

Lexo tërë artikullin
Përgjimet, Nishani: Prokuroria të mbrojë dinjitetin e shtetit

Përgjimet, Nishani: Prokuroria të mbrojë dinjitetin e shtetit

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani e ka cilësuar si të papranueshëm përgjimin e supozuar të tij dhe të funksionarëve të tjerë të shtetit nga strukturat e qeverisë. Për këtë arsye, ai i ka bërë thirrje prokurorisë për një hetim të

Lexo tërë artikullin
Manjani-prokurorëve: Mos kini frikë të hetoni

Manjani-prokurorëve: Mos kini frikë të hetoni

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është takuar këtë të hënë me kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe prokurorë në vartësi të tij, të cilëve u ka kërkuar intensifikimin e hetimeve kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit. “Rritja e numrit të hetimeve është

Lexo tërë artikullin

REKLAMA