Guerrilas “Made in Albania”: Si mori përsipër Enver Hoxha të stërviste grupet e huaja marksiste (Video)

Guerrilas “Made in Albania”: Si mori përsipër Enver Hoxha të stërviste grupet e huaja marksiste (Video)

Pas prishjes me sovjetikët dhe lidhjes së miqësisë së re me Kinën e madhe, Enver Hoxha, lideri i komunistëve shqiptarë, do të merrte përsipër një aventurë të pakonceptueshme në çdo lloj kohe. Ishte një aventurë që do ta shndërronte shtetin

Lexo tërë artikullin
Megaskandali i karburantit, kërkohet procedim për evazion, pastrim parash

Megaskandali i karburantit, kërkohet procedim për evazion, pastrim parash

Në  fillim të marsit oficerë të Policisë Gjyqësore në Drejtorinë e Policisë së Shtetit, Drejtoria e Përgjithshme për Krimin e Organizuar dhe Krimet e Rënda dhe Drejtoria për Krimin Ekonomik e Financiar i kanë sugjeruar Prokurorisë së Tiranës regjistrimin e

Lexo tërë artikullin
Basha: Rama gënjen për çmimin e energjisë

Basha: Rama gënjen për çmimin e energjisë

Sipas kreut të Partisë Demokratike, deklaratat e kryeministrit Edi Rama për ulje të çmimit të energjisë bien ndesh me të dhënat zyrtare të publikuara nga ERE. Lulzim Basha thotë se sipas ERE-s 56 përqind e familjeve, kur çmimi i energjisë

Lexo tërë artikullin
Mbledhja e dy qeverive, më 3 qershor

Mbledhja e dy qeverive, më 3 qershor

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka njoftuar kabinetin qeveritar se, në konsultim me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, kanë vendosur zhvillimin e mbledhjes së radhës të dy qeverive, ndërsa axhenda e saj pritet të harmonizohet gjatë javëve në vijim. “Ne

Lexo tërë artikullin
PD: 6 mld lekë abuzim me matësat e OSHEE-së

PD: 6 mld lekë abuzim me matësat e OSHEE-së

Partia Demokratike denoncoi një tjetër skandal, sipas saj, në sektorin e energjitikës; atë që ka të bëjë me tenderin për matësat e energjisë. PD thotë se shqiptarëve u janë grabitur 6 miliardë lekë nga tenderi për vendosjen e matësave të

Lexo tërë artikullin
Dekriminalizimi, 40 deputetë pa plotësuar formularët

Dekriminalizimi, 40 deputetë pa plotësuar formularët

Brenda një jave, numri i funksionarëve të zgjedhur që duhet të dorëzojnë formularin e vetëdeklarimit në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve është rritur dukshëm. Por sërish është larg përmbushjes së plotë të detyrimit ligjor. Nëse nuk do të dorëzojnë formularin brenda

Lexo tërë artikullin
Rama prezanton projektin: Stadiumi, vendimi im

Rama prezanton projektin: Stadiumi, vendimi im

Mes debatesh lidhur me projektin për ndërtimin e stadiumit të ri, kryeministri Edi Rama e ka prezantuar atë. Ndryshe nga herët e tjera, kur nuk ka munguar ironia ndaj akuzave të kundërshtarëve, kësaj radhe ai ka folur për rëndësinë e

Lexo tërë artikullin
Tahiri: Letra e Gardës, detyrim institucional

Tahiri: Letra e Gardës, detyrim institucional

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri, në një ndërhyrje telefonike për Top Story me Sokol Ballën, deklaroi këtë të enjte se letra e Gardës lidhur me procesin civil të 21 Janarit ishte një detyrim ligjori i institucionit. “Ka të bëjë me

Lexo tërë artikullin
Braçe shpërthen për “21 janarin”

Braçe shpërthen për “21 janarin”

Publikimi nga Top-Channel një ditë më parë të një dokumenti përmes të cilit Garda Republikës e quan të ligjshëm hapjen e zjarrit pasi sulmi i protestuesve të 21 janarit, ishte i dhunshëm, ka prodhuar në sallën e parlamentit gjysëm bosh,

Lexo tërë artikullin
Qeveria mbrojti Gërdecin, firma e Petro Koçit: Ishte aksident teknologjik

Qeveria mbrojti Gërdecin, firma e Petro Koçit: Ishte aksident teknologjik

Qëndrimi i Gardës nuk është i pari në radhën e qëndrimeve të qeverisë Rama ndaj çështjeve të bujshme të qeverisë së mëparshme. Një qëndrim të njëjtë ka mbajtur qeveria Rama sikurse qeveria Berisha edhe për çështjen e Gërdecit. Në ankimimin

Lexo tërë artikullin

REKLAMA