Top Story, a i vendosi droga zgjedhjet në Dibër?

Top Story, a i vendosi droga zgjedhjet në Dibër?

Ulja e një avioni të vogël sportiv Piper në grykëderdhjen e Lumit Ishëm paraditen e së enjtes, riktheu debatin politik të trafikut të lëndëve nga ajri të 2014, kur një avion i ngjashëm ngeci në plazhin e Divjakës. Opozita akuzon

Lexo tërë artikullin
Debate në grupin e PD pas humbjes në Dibër. Deputetët: Humbëm për gabimet tona

Debate në grupin e PD pas humbjes në Dibër. Deputetët: Humbëm për gabimet tona

Humbja e thellë e kandidatit të Partisë Demokratike në Dibër është bërë objekt debatesh të forta në mbledhjen e parë të Grupit Parlamentar demokrat pas zgjedhjeve. Një pjesë e deputetëve kanë patur kritika të forta për mënyrën se si Partia

Lexo tërë artikullin
Mblidhet Komisioni i Reformës në Drejtësi

Mblidhet Komisioni i Reformës në Drejtësi

Ka rinisur sot punën Komisioni i Reformës në Drejtësi për të diskutuar mbi programin e punës për miratimin e 6 ligjeve që shoqërojnë ndryshimet kushtetuese. Në mbledhjen e zhvilluar me dyer të mbyllura opozita kërkoi që të diskutohet me prioritet

Lexo tërë artikullin
Dibra shkund Tiranën. Reagimit të demokratëve, Rama i përgjigjet…ndryshe

Dibra shkund Tiranën. Reagimit të demokratëve, Rama i përgjigjet…ndryshe

Një ndryshim në ligjin për luftën kundër drogës u dha mundësinë demokratëve të denoncojnë në komision, atë që e quajnë kartel të drogës dhe korrupsionit qeveritar. Shembulli i Arben Ristanit ishte Dibra. “Shqetësimi i madh i fshatarëve ishte që nuk

Lexo tërë artikullin
PD: Rrjet i strukturuar kriminal në çdo qendër votimi në Dibër

PD: Rrjet i strukturuar kriminal në çdo qendër votimi në Dibër

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka denoncuar këtë të martë mekanizmin kriminal, që sipas tij ka blerë votat në Dibër, duke cituar këtu raportimet në media. “Pas çdo ore që kalon del në dritë përherë e më qartë mekanizmi kriminal

Lexo tërë artikullin
Meta vazhdon takimet në Londër

Meta vazhdon takimet në Londër

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, u prit nga Kryetari i Komisionit Parlamentar Britanik të Drejtësisë, Bob Neill në vazhdim të vizitës së tij zyrtare në Londër. Meta vlerësoi bashkëpunimin me Britaninë e Madhe në çështjet e drejtësisë dhe vuri në

Lexo tërë artikullin
Rama: Faleminderit! Detyrim ndaj dibranëve

Rama: Faleminderit! Detyrim ndaj dibranëve

Kryeministri Rama, me anë të një postimi në “Facebook”, ka falenderuar zgjedhësit dibranë për besimin e dhënë ndaj kandidatit të ASHE, Muharem Rama, me votën e tyre. “Fjalët e tepërta janë vërtet fukarallëk, nën dritën e rezultatit kuptimplotë të zgjedhjeve

Lexo tërë artikullin
Edhe pak kuti për të numëruar, Rama drejt fitores

Edhe pak kuti për të numëruar, Rama drejt fitores

Procesi i numërimit të votave në Dibër është drejt përfundimit dhe kandidatin e së majtës, Muharem Rama e ndan vetëm zyrtarizimi nga fitorja e zgjedhjeve. Kanë mbetur edhe pak kuti për të numëruar Rama kryeson ndaj rivalit të Partisë Demokratike

Lexo tërë artikullin
Mijëra besimtarë myslimanë falen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Mijëra besimtarë myslimanë falen në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mbledhur sot në ditën e Kurban Bajramit për faljen e namazit të Bajramit, mijëra besimtarë, në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” në Tiranë që në orën 5:30. Kulmin e vet ceremonia e ka arritur në orën

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet në Dibër, KQZ: Partitë politike po pengojnë procesin

Zgjedhjet në Dibër, KQZ: Partitë politike po pengojnë procesin

Kur ka nisur heshtja zgjedhore dhe kanë ngelur pak orë nga nisja e procesit zgjedhor, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve akuzon partitë politike, pjesëmarrëse në zgjedhjet e pjesshme lokale në Dibër se po bëhen pengesë për përgatitjen e infrastrukturës zgjedhore në

Lexo tërë artikullin