PD: Qeveria dhe Bashkia Krujë duhet të japë llogari për vdekjen e 24 qytetarëve në Thumanë

PD: Qeveria dhe Bashkia Krujë duhet të japë llogari për vdekjen e 24 qytetarëve në Thumanë

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i është drejtuar me kërkesë zyrtare për informacion Qeverisë dhe Bashkisë Krujë, për 5 çështjet konkrete, lidhur me tërmetin e 26 nëntorit. “1. Pas tërmetit të datës 21 Shtator 2019, a ka

Lexo tërë artikullin
Shqipërisë, Rama: Në duart e drejtësisë çdo provë e çdo pallati

Shqipërisë, Rama: Në duart e drejtësisë çdo provë e çdo pallati

Kryeministri, Edi Rama, ka folur në kuvend rreth masave të qeverisë pas tërmetit katastrofal që më 26 nëntor goditi Shqipërinë. Me këtë rast, Rama ka thënë se është fotografuar gjithçka, çdo provë në çdo pallat dhe po bëhen gati dosjet

Lexo tërë artikullin
Blerim Destani krah Robet De Niros, bëjnë bashkë simbolin e shqiponjës

Blerim Destani krah Robet De Niros, bëjnë bashkë simbolin e shqiponjës

Blerim Destani ndodhet skenat e filmit “Comeback Trail” ku aktron Robert De Niro. Dhe aktori shqiptar e ka konsideruar si një nga momentet më të rëndësishme të karrierës së tij. Ndërsa bëri edhe një foto me De Niron duke bërë

Lexo tërë artikullin
‘Mos të presim për lejet e ndërtimit’, Arbër Hajdari: Kemi mbledhur 2 mln $, s’do presim gjatë qeverinë për të ndërtuar banesat

‘Mos të presim për lejet e ndërtimit’, Arbër Hajdari: Kemi mbledhur 2 mln $, s’do presim gjatë qeverinë për të ndërtuar banesat

Shqipëria përjetoi këto ditë momente tmerri dhe paniku pasi një tërmet i fuqishëm e gjunjëzoi, ku 51 persona humbën jetën dhe qindra të tjerëve iu shkatërruan banesat. Ndonëse këto për shqiptarët ishin ditë të vështira, ata nuk u ndalën, ndërsa

Lexo tërë artikullin
Atentat në Tepelenë ndaj vëllezërve, një i vrarë dhe një i plagosur

Atentat në Tepelenë ndaj vëllezërve, një i vrarë dhe një i plagosur

Një atentat ka ndodhur pak më parë në Tepelenë ku mësohet se një person ka vdekur dhe një është plagosur. Dy personat ishin vëllezër. Tepelenë/Informacion paraprak. Në dalje të qytetit të Tepelenës, në rrethana ende të paqarta është vrarë me

Lexo tërë artikullin
Shembet edhe një tjetër ndërtesë pas dëmtimeve nga tërmeti | VIDEO

Shembet edhe një tjetër ndërtesë pas dëmtimeve nga tërmeti | VIDEO

Shembet me shpërthim të kontrolluar një tjetër ndërtesën e dëmtuar rëndë në Shkozet të Shqipërisë pas dëmtimeve nga tërmeti i 26 nëntorit. Banesa e shembur me shpërthim të kontrolluar në Shkozet ishte 5-katëshe. Ngjitur me këtë pallat 5-katësh më herët

Lexo tërë artikullin
Mashtronin njerëzit duke kërkuar ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti, procedohet penalisht drejtori i fondacionit në Tiranë

Mashtronin njerëzit duke kërkuar ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti, procedohet penalisht drejtori i fondacionit në Tiranë

Policia ka evidentuar një rast abuzimi nga një fondacion me qendër në Tiranë, ku punonjës të këtij fondacioni në qytetin e Fierit, krahas ndihmave për fondacionin, në mënyrë abuzive mashtronin njerëzit duke kërkuar ndihma për të dëmtuarit nga tërmeti. Policia

Lexo tërë artikullin
Shqipëri, shtyhet data e rifillimit të mësimit në disa zona

Shqipëri, shtyhet data e rifillimit të mësimit në disa zona

Ministrja e Arsimit Besa Shahini, përmes një deklarate për shtyp, njoftoi se mësimi në disa zona ku ka pasur më shumë dëme nga tërmeti do të nisë më 9 dhjetor. Në këtë datë do të nisë procesi mësimor në Bashkinë

Lexo tërë artikullin
Rama nga Londra: Evropa është e gjitha e bashkuar të mbështesë shqiptarët

Rama nga Londra: Evropa është e gjitha e bashkuar të mbështesë shqiptarët

Fill pas përfundimit të Samitit të NATO-s, mbajtur në Londër, kryeministri Edi Rama u shfaq në një deklaratë për shtyp ku deklaroi se gjithë Evropa është e bashkuar të mbështesë shqiptarët. “Reagimet e para janë pozitive, ne do punojmë akoma

Lexo tërë artikullin
Meta: Tërmeti dëshmoi se solidariteti kombëtar është i fortë

Meta: Tërmeti dëshmoi se solidariteti kombëtar është i fortë

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta gjatë vizitës së tij në qytetin e Gjilanit ka shprehur edhe njëherë falënderimin ndaj institucioneve të Kosovës për reagimin e shpejt në ndihmë të shtetit shqiptar pas tërmetit të 26 nëntorit. Për këtë, Meta theksoi

Lexo tërë artikullin