Juventus, ‘eksperti’ i blerjeve me parametra zero

Juventus, ‘eksperti’ i blerjeve me parametra zero

Juventusi prezantoi sot zyrtarisht Emre Can, një mesfushor që erdhi nga Liverpooli me parametra zero, pasi i kishte skaduar kontrata me “the reds”. Turko-gjermani luan në nivele të larta prej dy sezonesh dhe pritet të jetë një vlerë e shtuar

Lexo tërë artikullin
Behrami merr pjesë në stërvitjen e fundit, Petkovic: Të premtën vendimi përfundimtar

Behrami merr pjesë në stërvitjen e fundit, Petkovic: Të premtën vendimi përfundimtar

A do të luajë apo jo Valon Behrami ndaj Serbisë? Kjo është dilema e madhe në kampin e kombëtares së Zvicrës. Makthi i Neymarit u paraqit bashkë me ekipin në stërvitjen e fundit të ekipit. Ai sipas Blick mori pjesë

Lexo tërë artikullin
Argjentina – Kroacia, formacionet zyrtare

Argjentina – Kroacia, formacionet zyrtare

Skuadra nga Amerika e Jugut ka vetëm një pikë nga ndeshja e parë me Islandën, ndërsa kroatët tre pikë nga përballja me Nigerinë. Argjentina dhe Kroacia do të përballen në të dytën ndeshje në kuadër të fazës së grupeve në

Lexo tërë artikullin
Francë 1-0 Peru, notat e lojtarëve

Francë 1-0 Peru, notat e lojtarëve

Kombëtarja e Francës ka fituar ndaj asaj të Perusë me rezultat minimal 1-0 në ndeshjen e dytë të vlefshme për grupet e Kupës së Botës “Rusia 2018”. Ekipi i Didier Deschamps ka marr edhe fitoren e dytë në Grupin C,

Lexo tërë artikullin
Kosova me 40 sportistë në Lojërat Mesdhetare

Kosova me 40 sportistë në Lojërat Mesdhetare

Ekipi i Olimpik i Kosovës do të marrë pjesë në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018” me 40 sportistë në 12 sporte të ndryshime, me ç’rast është bërë e ditur edhe lista e sportistëve dhe trajnerëve që do të përfaqësojnë Kosovën. Risi

Lexo tërë artikullin
Nëna e Messit: Qan pas kritikave, ëndrra e tij të fitojë Botërorin

Nëna e Messit: Qan pas kritikave, ëndrra e tij të fitojë Botërorin

Pas barazimit me Islandën në takimin e parë në grup, Argjentina nuk mund t’i lejojë vetes një tjetër hap të gabuar kundër Kroacisë. Do të jetë një sfidë e rëndësishme sidomos për Lionel Messin, protagonist negativ ndaj nordikëve me penalltinë

Lexo tërë artikullin
Fitore e vështirë e Spanjës kundër Iranit

Fitore e vështirë e Spanjës kundër Iranit

Spanja ka shënuar fitoren e parë në Kampionatin Botëror “Rusia 2018”. Ish-kampioni i botës ka ndjekur hapat e rivalit të Grupit B, Portugalisë që sot më herët fitoi ndaj Marokut. Spanja fitoi 1 me 0 ndaj Iranit me golin e

Lexo tërë artikullin
Chelsea gjen zëvendësuesin e Courtois

Chelsea gjen zëvendësuesin e Courtois

Gjiganti anglez është i interesuar ta trasnferojë numrin një të skuadrës nga bet365 Stadium, si zëvendësim për Thibaut Courtois që pritet të largohet gjatë verës. Chelsea është duke bërë gati një ofertë për gardianin e Stoke City, Jack Butland, raportojnë

Lexo tërë artikullin
FIFA refuzon ankesën e Brazilit për VAR në ndeshjen kundër Zvicrës

FIFA refuzon ankesën e Brazilit për VAR në ndeshjen kundër Zvicrës

Federata e Futbollit të Brazilit kishte kërkuar më shkrim nga FIFA sqarime se pse VAR nuk ishte përdorur në disa raste kryesor gjatë barazimit të Brazilit kundër Zvicrës të dielën, por trupi qeverisës i futbollit i ka mohuar të gjitha

Lexo tërë artikullin
SHKUPI BËN PËR VETE TALENTIN VELIU NGA GOSTIVARI

SHKUPI BËN PËR VETE TALENTIN VELIU NGA GOSTIVARI

Skuadra e Shkupit derisa po vazhdon përgatitjet për fazën e parë të Ligës së Evropës dhe njëkohësisht për një sezon tjetër që kërkon suksesin. Pikërisht për këtë fakt, kryesia e klubit po kërkon që investimet ti bëjë në futbollistë të

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
22°
21°
Fri
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon

ARKIVI I LAJMEVE