Ekspozohet “Katar 2022”, abuzime me punëtorët në stadiume

Ekspozohet “Katar 2022”, abuzime me punëtorët në stadiume

Si të mos mjaftonte çështja kontroverse e ryshfeteve dhe ndikimit të FIFA-s, për organizimin e Botërorit të vitin 2022, Katari është përballur shpesh me rastet e abuzimeve të mijëra punëtorëve të varfër, që ndihmojnë në ndërtimin e stadiumeve. Historitë e

Lexo tërë artikullin
Balaj ëndërron pjesëmarrjen në Botëror: Në Rusi, si në shtëpi

Balaj ëndërron pjesëmarrjen në Botëror: Në Rusi, si në shtëpi

Ai është shndërruar në sulmuesin kryesor të ekipit dhe me golat e tij e ka ndihmuar Terek Groznin në Rusi të jetë në vendet e kreut në renditje. Shkodrani Bekim Balaj ka folur së fundmi për faqen zyrtare të skuadrës

Lexo tërë artikullin
“CAS”, analizë me detaje mbi trukimet e ndeshjeve të Skënderbeut

“CAS”, analizë me detaje mbi trukimet e ndeshjeve të Skënderbeut

Nga njëra anë dënimi i UEFA-s për trukim rezultatesh, e nga ana tjetër mbrojtja me fanatizëm por aspak efektive e Skënderbeut, që distancohet nga akuzat për manipulime. Saga e skuadrës kampione të Shqipërisë në futboll pasurohet me një tjetër kapitull,

Lexo tërë artikullin
Renova e fitoi Shkupin në kontrolluese

Renova e fitoi Shkupin në kontrolluese

Dy ekipet shqiptare të Ligës së Parë të Maqedonisë Renova dhe Shkupi kanë luajtur miqësore në Tetovës, ku Renova e ka mposhtur me rezultatin 2:0 Shkupin, raporton Portalb.mk. Golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë me autor Xhelil

Lexo tërë artikullin
Talenti shqiptar shënon për fitoren e Salzburgut

Talenti shqiptar shënon për fitoren e Salzburgut

Skuadra e mirënjohur austriake, Salzburg, shënoi fitore me rezultat minimal 1:0 ndaj FC Riga nga Letonia, në ndeshjen miqësore të futbollit që u zhvillua në Dubai. Skuadra austriake është në përgatitjet në këtë vend dhe ka zhvilluar edhe takimin e

Lexo tërë artikullin
Shqipëri-Angli 5-1, fitojnë kuqezinjtë e futsallës

Shqipëri-Angli 5-1, fitojnë kuqezinjtë e futsallës

Kombëtarja shqiptare e futbollit të sallave ka impresionuar edhe në ndeshjen e dytë kualifikuese për Kampionatin Europian. Pas triumfit të merituar ndaj Bullgarisë, vend në të cilin organizohet kjo fazë eliminatore, skuadra kuqezi e trajnerit Erind Suli impresionoi ndaj një

Lexo tërë artikullin
Bolt ka humbur një nga 9 medaljet e arta

Bolt ka humbur një nga 9 medaljet e arta

Atleti xhamajkan Usain Bolt ka humbur një nga 9 medaljet e arta olimpike të fituara në karrierën e tij. Më saktë, sprinteri xhamajkan ka humbur të artë e fituar në stafetën 4×100 metra në Lojërat Olimpike  – “Pekin 2008”, pasi

Lexo tërë artikullin
Juventus eliminon Milanin nga Kupa

Juventus eliminon Milanin nga Kupa

 Juventus ka mposhtur Milanin 2:1 për të kaluar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë. Skuadra e Juventusit është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Italisë, pasi ka mposhtur Milanin me rezultat 2:1. Golat për Juventusin në këtë ndeshje i shënuan

Lexo tërë artikullin
Tronditet Real Madridi, eliminohet nga Kupa e Mbretit

Tronditet Real Madridi, eliminohet nga Kupa e Mbretit

Real Madridi eliminohet nga Kupa e Mbretit në Spanjë. Celta Vigo kualifikohet në gjysmëfinale, duke bërë sensacion, për faktin se eliminoi gjigantin botëror, Realin. Celta Vigo si vendas barazoi 2:2 dhe falë fitores në takimin e parë me 2:1 në

Lexo tërë artikullin
Zyrtare: Zarate kthehet në Premier Ligë

Zyrtare: Zarate kthehet në Premier Ligë

Mauro Zarate është edhe zyrtarisht një futbollist i Watford. Pas një aventure në Itali me Fiorentinën, sot është zyrtarizuar transferimi i Mauro Zarates te skuadra e Watford në Premier Ligë. Argjentinasi ka nënshkruar një kontratë për dy vite e gjysmë

Lexo tërë artikullin