De Biazi merr në pyetje lojtarët e kombëtares !

De Biazi merr në pyetje lojtarët e kombëtares !

Ndeshja e parë, dhe për më tepër me petkun e debutuesit në Europian, natyrshëm që nuk mund të kalojë lehtë. Fakti që ishte një situatë e re për lojtarët dhe vetë trajnerin De Biazi, e për më tepër që koha

Lexo tërë artikullin
William Collum, “bilbili” i sfidës Francë-Shqipëri

William Collum, “bilbili” i sfidës Francë-Shqipëri

UEFA publikoi edhe emrin e arbitrit që do të vendosë drejtësi në ndeshjen e dytë të Shqipërisë në Euro 2016 kundër Francës në stadiumin “Velodrome” dhe ai është skocezi William Collum. Collum nuk është një emër i panjohur për kombëtaren,

Lexo tërë artikullin
Mbi 8% e islandezëve kanë udhëtuar në Francë

Mbi 8% e islandezëve kanë udhëtuar në Francë

Mbi 8% e popullsisë së Islandës do të jenë në Francë për të përkrahur lojtarët e kombëtares së tyre në finalet e Europianit, duke nisur me ndeshjen e parë që e luajnë të martën ndaj Portugalisë. Islanda është një ishull

Lexo tërë artikullin
Kuqezinjtë nisin përgatitjet për sfidën ndaj Francës

Kuqezinjtë nisin përgatitjet për sfidën ndaj Francës

Kombëtarja shqiptare ka zbritur në fushën e “Ives le Jannou” në Perros Guirec për të nisur përgatitjet për ndeshjen e dytë të grupit, atë kundër Francës. Të dielën kishte dy seanca stërvitore, një paradite dhe një pasdite, ndërsa kishte edhe

Lexo tërë artikullin
UEFA ultimatum Anglisë dhe Rusisë: Ju përjashtojmë

UEFA ultimatum Anglisë dhe Rusisë: Ju përjashtojmë

Autoriteti më i lartë i futbollit në Europë, UEFA, ka kërcënuar se do të përjashtojë nga ky kompeticion europian një prej ekipeve pretendente siç është Anglia, por edhe Rusinë. Ultimatumi i UEFA-s për të përjashtuar Anglinë dhe Rusinë nga Euro

Lexo tërë artikullin
Modric i dhuron fitoren Kroacisë

Modric i dhuron fitoren Kroacisë

Kroacia doli e fituar në derbin e Ballkanit ndaj Turqisë 1-0 dhe për këtë ka mjaftuar supergoli i Luka Modric i realizuar në fund të pjesës së parë. Mesfushori i Real Madrid u tregua i jashtëzakonshëm në minutën e 41

Lexo tërë artikullin
UEFA, hetim Shqipërisë për pankartën e Çamërisë

UEFA, hetim Shqipërisë për pankartën e Çamërisë

UEFA ka hapur një procedim disiplinor ndaj Federatës Shqiptare të Futbollit për pankartën e hapur në stadium gjatë ndeshjes me Zvicrën e cila fliste për gjenocidin grek ndaj Çamërisë. Në njoftimin zyrtar të UEFA-s thuhet se kjo çështje dhe ajo

Lexo tërë artikullin
Rusia e shokon Anglinë, përmbys rezultatin 3 minuta para mbylljes

Rusia e shokon Anglinë, përmbys rezultatin 3 minuta para mbylljes

Vetëm 3 minuta para se të përfundoj ndeshja Angli Rusi, gjithçka dukej se do të përfundoj në të mirë të ekipit anglez, në përballjen në kuadër të kampionatit evropian të futbollit. Eric Dier e shënoj golin për Anglinë në minutën

Lexo tërë artikullin
Maqedoni: Në përkrahje të kombëtares së Shqipërisë…

Maqedoni: Në përkrahje të kombëtares së Shqipërisë…

Një pjesë e madhe e qytetarëve shqiptarë nga Maqedonia, kanë udhëtuar për në Paris, që nga afër të shijojnë emocionet që sjell loja e së shtunës e kombëtares së Shqipërisë gjatë përballjes me Zvicrën. Ndërkohë, në disa lokale të Shkupit,

Lexo tërë artikullin
Serbët: Shqiptarët me dy përfaqësuese, ne me asnjë lojtarë

Serbët: Shqiptarët me dy përfaqësuese, ne me asnjë lojtarë

Përballja mes dy përfaqësueseve, Shqipërisë e Zvicrës, po ngjallë kureshtje të madhe tek mediat botërore, veçanërisht tek ato rajonale.  Theksi bie kryesisht tek përbërja e dy përfaqësuesve, duke ditur se në të dyja anët ka lojtarë shqiptarë e veçanërisht tek

Lexo tërë artikullin