Gostivarit i shtohet edhe një magjistër shkence

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër shkence

Merita Saliu, 25 vjeçare me prejardhje nga fshati Vrapçisht, ka mbrojtur me rezultat të lartë temën e masterit me titull “Krahasimi i parametrave cilësor dhe të sigurisë në ujin për pije nga rrjeti i rajonit të Pollogut”. Ajo ka magjistruar në

Lexo tërë artikullin
“Kuadri juaj nga Maqedonia”, konkurs për blerjen e fotografive

“Kuadri juaj nga Maqedonia”, konkurs për blerjen e fotografive

Agjencia për Promovimin dhe Mbështetjen e Turizmit të Republikës së Maqedonisë sot shpalli konkurs për blerjen e fotografive me temë “Kuadri juaj nga Maqedonia”. “Qëllimi është që T’ju nxisim, frymëzojmë, inkurajojmë ta ndani edhe Ju tregimin Tuaj nëpërmjet momenteve Tuaja më

Lexo tërë artikullin
Gostivarit i shtohet edhe një magjistër shkence

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër shkence

Gostivarit i shtohet edhe një magjistër shkence. Fatlume Mexhiti Ibrahimi mbron me rezultat të lartë magjistraturën në UT Fatlume Mexhiti Ibrahimi, 28 vjeçare nga qyteti i Gostivarit, ka mbrojtur me rezultat të lartë temën e masterit me titull: “Veprat penale kundër

Lexo tërë artikullin
Tri aftësitë të cilat mund t’i mësoni brenda një jave, për t’i lënë përshtypje çdo njeriu

Tri aftësitë të cilat mund t’i mësoni brenda një jave, për t’i lënë përshtypje çdo njeriu

Në fjalimin e tij të vitit 2013 për “TEDx”, të quajtur “20 orët e para”, autori dhe eksperti i biznesit Josh Kaufman e ka kundërshtuar mitin se mësimi i aftësive të reja merr shumë kohë. Për ta mjeshtëruar një aftësi

Lexo tërë artikullin
Ardita Zulfiu dhe Sara Ilievska – fituese të konkursit të katërt për çmimin për përkthyes të ri

Ardita Zulfiu dhe Sara Ilievska – fituese të konkursit të katërt për çmimin për përkthyes të ri

Ardita Zulfiu dhe Sara Ilievska janë fituese të konkursit të katërt për përkthyes më të mirë të ri “Vavilon”, të cilin e organizon Delegacioni i Bashkimit Evropian në Shkup në bashkëpunim me Shoqatës e përkthyesve dhe interpretuesve. Çmimet u janë

Lexo tërë artikullin
Shqiptari nga Maqedonia sfidon veten në garën botërore në bodybuilding | FOTO

Shqiptari nga Maqedonia sfidon veten në garën botërore në bodybuilding | FOTO

Ka lindur në fshatin Lisec të Tetovës, në vitin 1997 ka emigruar në Zvicër ndërsa me bodybuilding meret tash e 5 vite. Ndonëse nuk e ka pasur ndërmend t’i futet këtij sporti seriozisht por vetëm si hobi, tentativat e trajnerit

Lexo tërë artikullin
Genti, talenti ri që e mori “vizën” nga Adrian Gaxha për tu ngjitë në skenë | VIDEO

Genti, talenti ri që e mori “vizën” nga Adrian Gaxha për tu ngjitë në skenë | VIDEO

Genti quhet këngëtari i ri me prejardhje nga Gostivari i cili ka lindur dhe jeton në Zvicër. Emri i tij i vërtetë është Gentian Çerkezi. Së fundmi, dëshirën e tij të jetës për tu bërë pjesë e skenës së muzikës

Lexo tërë artikullin
DJ Knockout, një emër i spikatur i spektakleve në Maqedoni dhe jo vetëm

DJ Knockout, një emër i spikatur i spektakleve në Maqedoni dhe jo vetëm

DJ Knockout ose ndryshe Ilir Selimi nga Gostivari, është bërë emër i spikatur i performimit ne spektakle të ndryshme si brenda vendit ashtu edhe jashtë. Knockout aktualisht performon me te gjithe estraden shqiptare ne Maqedoni dhe ne Zvicer. Kështu, me

Lexo tërë artikullin
DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

Në intervistën për Flakën, Ertan Aliji i njohur ndryshe si DJ Delta, flet për karrierën e tij si DJ që fillimisht hapat e para i bëri në qytetin e lindjes në Gostivar, kurse tani ka arritur të performon në Klubet

Lexo tërë artikullin
Alban Fetai, fotografi nga Gostivari që u certifikua nga Photoshop

Alban Fetai, fotografi nga Gostivari që u certifikua nga Photoshop

Alban Fetai nga fshati Cegran i komunës së Gostivarit është një fotograf i ri i certifikuar nga Photoshop.  “Jam Alban Fetai nga fshati Cegran komunes se Gostivarit qendroj dhe veproj ne itali qe nga viti 2010 . Vizatimin ekam pelqyer

Lexo tërë artikullin

MARKETING

#deklarim

NA NDIQNI NE FACEBOOK

ARKIVI I LAJMEVE

Moti sot
14°