DJ Knockout, një emër i spikatur i spektakleve në Maqedoni dhe jo vetëm

DJ Knockout, një emër i spikatur i spektakleve në Maqedoni dhe jo vetëm

DJ Knockout ose ndryshe Ilir Selimi nga Gostivari, është bërë emër i spikatur i performimit ne spektakle të ndryshme si brenda vendit ashtu edhe jashtë. Knockout aktualisht performon me te gjithe estraden shqiptare ne Maqedoni dhe ne Zvicer. Kështu, me

Lexo tërë artikullin
DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

DJ Delta, djaloshi i ri që karrierën e filloi në Gostivar, ndërsa sot performon në Klubet e Austrisë

Në intervistën për Flakën, Ertan Aliji i njohur ndryshe si DJ Delta, flet për karrierën e tij si DJ që fillimisht hapat e para i bëri në qytetin e lindjes në Gostivar, kurse tani ka arritur të performon në Klubet

Lexo tërë artikullin
Alban Fetai, fotografi nga Gostivari që u certifikua nga Photoshop

Alban Fetai, fotografi nga Gostivari që u certifikua nga Photoshop

Alban Fetai nga fshati Cegran i komunës së Gostivarit është një fotograf i ri i certifikuar nga Photoshop.  “Jam Alban Fetai nga fshati Cegran komunes se Gostivarit qendroj dhe veproj ne itali qe nga viti 2010 . Vizatimin ekam pelqyer

Lexo tërë artikullin
Ylli e Zana – motër e vëlla që skena po i lartëson | FOTO

Ylli e Zana – motër e vëlla që skena po i lartëson | FOTO

Ylli e Zana – motër e vëlla që hyjnë në Botën e Artit për të rrëmbyer menjëhere e kudo çmime festivalesh gjithkombëtare të femijeve në kendim, në piano e së fundmi edhe në vallëzim, njofton Flaka  DJ është ëndrra e

Lexo tërë artikullin
Salla Shabani i sjellë Gostivarit pesë çmime nga Prilepi | FOTO

Salla Shabani i sjellë Gostivarit pesë çmime nga Prilepi | FOTO

Mjeshtri i madh i instrumenteve frymore Salla Shabani, i ka sjell Ansamblit të Këngëve dhe Valleve Popullore “Besa”, dhe qytetit të Gostivarit pesë çmime nga festivali “Pece Atanasevski” që për çdo vit po mbahet në Dollnen të Prilepit, njofton Agjencia e

Lexo tërë artikullin
Alfred Maloku, një model i veçantë i skenës sonë

Alfred Maloku, një model i veçantë i skenës sonë

Alfred Maloku quhet modeli ynë i ri, i cili me bukurinë dhe veshjet e tij ka arritur të bëhet njëri nga modelët më të njohur në Kosovë. Fillimisht filloi të ekspozohet me disa lloje veshjesh në televizionin 21, nga ku

Lexo tërë artikullin
Meleqe Thaqi, një modele që premton shumë | FOTO

Meleqe Thaqi, një modele që premton shumë | FOTO

Ajo është një nga modelet e reja më të puksesshme në Kosovë, duke performuar në disa evenimente të rëndësishme. Ditë më parë, bukuroshja mori pjesë në sfilatën më të madhe të fëmijëve në vend, e cila u organizua nga kompania

Lexo tërë artikullin
Presidenti Ivanov dekoron studentin shqiptar nga Gostivari | FOTO

Presidenti Ivanov dekoron studentin shqiptar nga Gostivari | FOTO

Në një ceremoni të organizuar nga presidenti i shtetit, George Ivanov, Leart Taravari pranoi Unazën Inxhinjerike, njofton Flaka.  Kujtojmë që brenda muajt me një solemnitet rasti të organizuar në amfiteatrin e Fakultetit të ndërtimtarisë pranë Universitetit Shën Kirili dhe Metodi në

Lexo tërë artikullin
SUKSESI | Albina Osmani shpallet nxënëse e gjeneratës në shkollën e mjekësisë

SUKSESI | Albina Osmani shpallet nxënëse e gjeneratës në shkollën e mjekësisë

Shkollën fillore e mbaroi me sukses absolut dhe notë mesatare 5.0. Këtë sukses e pati edhe në shkollën e mesme. Në deftesat e sajë përveç notës 5 nuk ka figuruar notë tjetër. Është kjo Albina Osmani nga Gostivari e shpallur

Lexo tërë artikullin
Ditar Memedi nga Gostivari që lë pas kolegët e tij studentë në mes të Shkupit

Ditar Memedi nga Gostivari që lë pas kolegët e tij studentë në mes të Shkupit

Ditar Memedi, me prejardhje nga një familje intelektuale nga Gostivari, ka diplomuar këto ditë në Univesitetit shtetërorë të Shkupit “Shën Kirili dhe Metodi” pranë Fakultetit të Matematikës me notë mestare 9.8, njofton Agjencia e Lajmeve FLAKA. Ai ka diplomuar në

Lexo tërë artikullin