Apple, të ardhura rekord

Apple, të ardhura rekord

Apple është rikthyer në ditët e saj të arta sa u takon arkëtimeve nga shitja e pajisjes së saj më të famshme; iPhone. Gjiganti amerikan i teknologjisë bëri publike të dhënat për 3 mujorin e fundit të 2016-s. Sipas këtyre

Lexo tërë artikullin
Në Japoni telefoni lahet me sapun

Në Japoni telefoni lahet me sapun

Dihet tashmë që smartphone-ët janë si një ‘magnet’ për gjurmët e gishtave, njollat, pluhurin dhe mbetje të tjera, por ai që dëshiron të mbajë të pastër pajisjen mund të ketë një zgjidhje… të paktën në Japoni. Kompania Kyocera ka nxjerrë

Lexo tërë artikullin
WhatsApp, mund të fshini mesazhet që dërgoni

WhatsApp, mund të fshini mesazhet që dërgoni

Përditësimet e WhatsApp vazhdojnë. Pas publikimit të lajmit se mund të dërgoni mesazhe dhe kur nuk keni lidhje interneti, tashmë rrjeti më i madh i mesazheve fokusohet tek mesazhet që pendoheni që i keni nisur, apo i keni nisur gabim

Lexo tërë artikullin
5 sekretet e errëta të Facebook-ut

5 sekretet e errëta të Facebook-ut

Facebook-u, shumica prej nesh tashmë e dimë, që ka disa sekrete të pista. Edhe pse ofron përfitime të pamohueshme, si komunikimi më i lehtë dhe qëndrimi në rrjedha me miqtë dhe familjen tuaj, dhe oferta e një platforme për të

Lexo tërë artikullin
Nga 5 shkurti Whatsapp vjen me risi tjetër, zhgënjehen përdoruesit

Nga 5 shkurti Whatsapp vjen me risi tjetër, zhgënjehen përdoruesit

Teknologjia po ecën para dhe me hapa të mëdha e paralelisht me këtë edhe aplikacione të ndryshme për të thithur më shumë përdorues dhe për t’u bërë më tërheqës sjellin risi të ndryshme. Mirëpo risia e radhës që vjen nga

Lexo tërë artikullin
Njihuni me makinën e parë fluturuese

Njihuni me makinën e parë fluturuese

Të nxitur nga teknologjia e avancuar dhe kërkesave për t’u mbushur me gjëra të reja, gara është për të krijuar për herë të parë në botë, makinën fluturuese. Ekspertët thonë se kjo makinë mund të jetë gati për shumë pak

Lexo tërë artikullin
Musical.ly, aplikacioni që të bën këngëtar

Musical.ly, aplikacioni që të bën këngëtar

Karaoket u përhapën shumë në vitet ’90 dhe vazhdojnë të jenë mjaft popullore dhe në ditët e sotme. Kjo tendencë nuk ka kaluar pa u vënë re dhe nga teknologjia. Kështu, aplikacioni që të jep mundësi të zgjedhësh një këngë,

Lexo tërë artikullin
Google ka bllokuar 200 faqe që publikojnë lajme të rreme

Google ka bllokuar 200 faqe që publikojnë lajme të rreme

Google ka hequr 200 ueb faqe nga platforma e tij e reklamave, të cilat beson se janë të bazuara në publikimin e lajmeve të rreme. Informacionin për bllokadë, Google e ka shpallur si pjesë e pasqyrave vjetore mbi reklamat në

Lexo tërë artikullin
Të Premten çeli dyert edicioni i 5-të mbarëkombëtar i shpërblimeve në teknologji, Albanian ICT Awards

Të Premten çeli dyert edicioni i 5-të mbarëkombëtar i shpërblimeve në teknologji, Albanian ICT Awards

Të Premten Albanian ICT Awards çeli edicionit e 5-të të shpërblimeve në fushën e teknologjisë së informacionit një traditë tashmë disa vjeçare e shtëpisë botuese ICTSmedia si organizatore e këtij aktiviteti. Me kandidatë që vinë nga Tirana, Prishtina, Shkodra, Tetova,

Lexo tërë artikullin
Cilat janë aplikacionet më të sigurta për mesazhe dhe biseda sekrete?

Cilat janë aplikacionet më të sigurta për mesazhe dhe biseda sekrete?

Me rritjen e teknologjisë dhe aplikacioneve të ndryshme të cilat shërbejnë për komunikim, ruajtja e privatësisë bëhet gjithmonë e me e vështirë. Në ditët e sotme shumë aplikacione të njohura mund të përgjohen lehtësisht dhe është e vështirë të bëhet

Lexo tërë artikullin

REKLAMA

PARTNER

Maqedoni
14°
19°
Wed
19°
Thu
19°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE