Aplikacioni ri, “tmerr” për privatësinë e përdoruesve të Facebook-ut

Aplikacioni ri, “tmerr” për privatësinë e përdoruesve të Facebook-ut

Sa herë që keni parë dikë në qytet, kafene dhe keni dashur ta shtoni në rrjetin e popullarizuar Facebook? Së shpejti kjo do të jetë e mundur përmes aplikacionit të ri Facezam, i cili shërben për njohjen e fytyrës së

Lexo tërë artikullin
Raketa 3 milionë dollarëshe përdoret për të rrëzuar dronin 200 dollarësh

Raketa 3 milionë dollarëshe përdoret për të rrëzuar dronin 200 dollarësh

Një raketë ushtarake amerikane me vlerë rreth milionë dollarëshe është përdorur për të rrëzuar një dron që vlen 200 dollarë nga Amazon. Kjo është zbuluar një gjeneral amerikan. Mediat e huaja shkruajnë se raketat “Patriot” me vlerë rreth 3 milionë dollarë,

Lexo tërë artikullin
“Xhaketa e të ardhmes”

“Xhaketa e të ardhmes”

Ndonjëherë realiteti kalon fantashkencën. Nëse deri pak vite më parë thuhej se mund të përdorim telefonin përmes mëngës së një xhakete, sigurisht që qeshnim. Ndërsa sot, e gjitha kjo është reale falë Levi’s dhe Google. Dy kolosët amerikanë në skenën

Lexo tërë artikullin
Rreziku i WhatsApp dhe Telegram

Rreziku i WhatsApp dhe Telegram

Mjafton një foto për të hakeruar WhatsApp dhe Telegram, dy çatet popullore që së bashku kalojnë 1 miliardë përdorues. Virusi është i fshehur në brendësi të një fotoje, “të pafajshme nga pamja”. Në momentin që viktima klikon mbi foton e

Lexo tërë artikullin
Samsung Galaxy S8 sjell skanerin e fytyrës!

Samsung Galaxy S8 sjell skanerin e fytyrës!

Spekulimet për Samsung Galaxy S8 tashmë kanë zbuluar se sensori i gjurmëve të gishtërinjëve është lëvizur për në pjesën e pasme dhe se pajisja do të ketë edhe skanerin e bebëzës së syrit. Tani, sipas një raporti të ri, telefoni

Lexo tërë artikullin
Vjen risia e radhës në Facebook

Vjen risia e radhës në Facebook

Befasi, befasi. Facebook është duke e kopjuar përsëri Snapchat-in. Pasi debutoi Storjet e Facebook-ut – një klonim i Storjeve të Snapchat – në Irlandë më herët këtë vit, kompania është duke e lansuar veçorinë e tij edhe më gjerë. Tani

Lexo tërë artikullin
Samsung prezanton televizorët QLED

Samsung prezanton televizorët QLED

Samsung ka prezantuar në Paris në një event dy televizorët e rinj të linjës së saj premium, QLED dhe “The Frame”. “Në Samsung, ne përpiqemi t’i pajisim klientët tanë me teknologjinë më të avancuar për të ofruar një përvojë të

Lexo tërë artikullin
Me Gmail mund të merrni dhe dërgoni para

Me Gmail mund të merrni dhe dërgoni para

Google bëri të ditur një përditësim për Gmail për Android, që pritej prej shumë kohësh; mundësia për të dërguar apo kërkuar para. Mjafton të shkarkoni versionin e fundit të aplikacionit nga Google Play. Fillimisht Google shtoi këtë funksion për Gmail

Lexo tërë artikullin
Apple javën e ardhshme mund të prezantojë modelet e reja iPad Pro

Apple javën e ardhshme mund të prezantojë modelet e reja iPad Pro

Freskimi i linjës iPad Pro pritet që një kohë të gjatë, ndërsa tash thashethemet sugjerojnë se publikimin e harduerit të ri të iPad mund ta shohim qysh javën e ardhshme. MacRumors, përmes informacioneve të veta, raporton se modelet e reja

Lexo tërë artikullin
“Windows Vista”, edhe 30 ditë jetë

“Windows Vista”, edhe 30 ditë jetë

Pas një muaji “Microsoft’ do ti bëjë homazhet “Windows Vista” njëherë e përgjithmonë. Nëse jeni prej atyre njerëzve të paktë të cilët ende e përdorin, atëherë u kanë ngelur vetëm pak javë për të gjetur një opsion të ri. Duke

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
1°
1°
Thu
2°
Fri
2°
Sat

ARKIVI I LAJMEVE