Sony “klonon” në 3D

Sony “klonon” në 3D

Kompania Sony prezantoi dy pajisje të saj të reja, Xperia XZ1 dhe XZ1 Compact, ku risia më e madhe e është një aplikacion i vetëm. Bëhet fjalë për një aplikacion në gjendje që të krijojë imazhe të detajuara tridimensionale (3D)

Lexo tërë artikullin
Pse u kërkohet të fikni celularët gjatë udhëtimit me aeroplan

Pse u kërkohet të fikni celularët gjatë udhëtimit me aeroplan

Gjatë një udhëtimi me avion, kompanitë ajrore u kërkojnë pasagjerëve që të kalojnë telefonin e tyre në” airplane mode” ose t’i fikin përpara se të ngrihen në qiell. Disa prej tyre pyesin se “çfarë ndodh nëse ata e injorojnë këtë

Lexo tërë artikullin
Samsung prezantoi dy orë inteligjente dhe dhe kufjet IconX

Samsung prezantoi dy orë inteligjente dhe dhe kufjet IconX

Samsung prezantoi dy orë inteligjente dhe një palë kufje pak ditë përpara hapjes së evenimentit të rëndësishëm IFA 2017 që do të mbahet në Berlin në datat 1-6 Shtator. Gear Sport, Gear Fit2 dhe IconX 2018 janë produktet më të

Lexo tërë artikullin
YouTube me një pamje të re

YouTube me një pamje të re

Për 12 vitet e fundit logoja e YouTube ka qënë një anakronizim i mbështjellë brenda njëri-tjetrit. “Ne kemi fjalën ‘kanal’ (tube) në një kanal. Kjo është e çuditshme. Asnjë nuk e di se çfarë është kjo”, thotë Christopher Bettig, kreu

Lexo tërë artikullin
Djaloshi i talentuar largohet nga Facebook

Djaloshi i talentuar largohet nga Facebook

Djaloshi i talentuar i Facebook largohet nga rrjeti social dhe shkon tek Google, ku do të jetë menaxheri i shërbimit zanor Assistant. Michael Sayman filloi si stazhier në Facebook kur ishte vetëm 17 vjeç, dhe 18 vjeç iu ofrua posti

Lexo tërë artikullin
“Spam” rekord, mbi 700 mln llogari të prekura

“Spam” rekord, mbi 700 mln llogari të prekura

Ekspertët e sigurisë lëshojnë alarmin se mbi 700 milionë llogari në faqe të ndryshme të internetit mund të kenë përfunduar në duart e hakerave. Bëhet fjalë për operacionin “spam” më të madh të regjistruar deri më tani. Një pjesë e

Lexo tërë artikullin
WhatsApp me llogari të verifikuara

WhatsApp me llogari të verifikuara

WhatsApp ka vendosur llogari të verifikuara për bizneset. Ato janë krijuar për ta bërë më të lehtë për konsumatorët dhe bizneset për të komunikuar, dhe shenja jeshile me tik i ndihmon për këtë. Gjithashtu do të shfaqet dhe një njoftim

Lexo tërë artikullin
Mësohet emri i tabletit të ri të Samsungut

Mësohet emri i tabletit të ri të Samsungut

Kohëve të fundit, kompanitë teknologjike po kanë vështirësi në emërimin e produkteve të reja por, zakonisht, ato qëndrojnë në emrin ekzistues të produkteve të tyre duke i shtuar disa prapashtesa. Një rast i tillë është tableti i ardhshëm i gjigantit

Lexo tërë artikullin
Samsung do të shesë më shumë se 11 milionë njësi të Galaxy Note 8

Samsung do të shesë më shumë se 11 milionë njësi të Galaxy Note 8

Samsung pret të shesë mbi 11 milionë njësi të fabletit të sapo-lansuar Galaxy Note 8. Kjo u zbulua nga drejtori i gjigantit të Koresë së Jugut, Koh Dong-jin, gjatë një interviste të kohëve të fundit. Konkretisht, Koh tha se Galaxy

Lexo tërë artikullin
Një gabim i Google ndërpren internetin në Japoni

Një gabim i Google ndërpren internetin në Japoni

Google tha ditën e hëne se problemet e internetit në Japoni gjatë fundjavës erdhën si rezultat  i një gabimi nga vetë gjigandi i motorit të kërkimit. Trafiku i uebit destinuar për ISP japoneze ishte dërguar drejt Google. Online Banking, sistemet

Lexo tërë artikullin