Gjumë të rehatshëm me iBand+

Gjumë të rehatshëm me iBand+

Ëndrrat dhe gjumi luajnë një rol të rëndësishëm në shëndetin tonë. Ndërkohë që gjumi rigjeneron trupin, ëndrrat rigjenerojnë mendjen. Pajisja më e veçantë iBand+ është një shirit i cili ju ndihmon për një gjumë të rehatshëm dhe ëndrra të këndshme.

Lexo tërë artikullin
Apple do të përditësojë Sirin

Apple do të përditësojë Sirin

Apple kërkon të përmirësojë më tepër aftësitë e Sirit. Në të vërtetë Siri nuk ka arritur performancen që drejtuesit e Apple prisnin. Kjo lëvizje po realizohet si pasojë e platformave të të tjera që po fitojnë më shumë vëmendje si

Lexo tërë artikullin
AI, testohet sistemi i njohjes së zërit

AI, testohet sistemi i njohjes së zërit

Inteligjenca artificiale (AI) gjithmonë ka qenë në qendër të vëmendjes së të gjithë shkencëtarëve që duan të hedhin hapa të fuqishëm në teknologjinë e së ardhmes. Së fundmi po testohet sistemi i njohjes së zërit duke u bazuar pikërisht tek

Lexo tërë artikullin
Postimet në Instagram

Postimet në Instagram

Rregullat strikte të sjelljes dhe veshjes në Iran nuk shtrihen vetëm në ambientet publike, por edhe në rrjetet sociale. Në fakt, që prej disa vitesh Twitter, Youtube dhe Facebook janë të bllokuara në Republikën Islamike, por çuditërisht Instagrami lejohet. E

Lexo tërë artikullin
Një aplikacion për shëndetin mendor

Një aplikacion për shëndetin mendor

Të gjithë ne mund të përdorim të paktën një rregull të vogël në jetë. Terapi, trajnime, meditime, libra vetëndihmues. Por ato janë të shtrenjta dhe shpesh kaë dhe stigmatizime. Kompania Mindsail dëshiron t’i heqë këto barriera. Ajo ka publikuar një

Lexo tërë artikullin
Gjenerata e re e avionëve: Përreth globit në 90 minuta

Gjenerata e re e avionëve: Përreth globit në 90 minuta

E ardhmja e transportit ajror mund të ndryshojë rrënjësisht, e sipas projektuesit Charles Bombardier udhëtimi nga Londra në New York do të zgjasë vetëm 20 minuta. Bombardier pretendon se avioni që ai ka projektuar, i quajtur Antipode, do të jetë

Lexo tërë artikullin
Mbërrin 5G!

Mbërrin 5G!

Interneti me shpejtësi 5G tashmë nuk është vetëm një ëndërr për përdoruesit e “smartphone” pasi “AT&T” duket se ka filluar shpërndarjen e tij për përdoruesit të cilët kanë një kontratë biznesi me këtë kompani. Megjithatë, interneti 5G pritet të jetë

Lexo tërë artikullin
Kërkime me emoji përmes Twitter

Kërkime me emoji përmes Twitter

Për të ditur motin, apo ku është piceria më e afërt mjafton ta kërkoni në Twitter me emoji. Google ka publikuar kërkimin nëpërmjet dizenjimeve, ku nëpostim futet dhe emoji çadër dhe pizë, duke etiketuar google (@google) për të marë një

Lexo tërë artikullin
Zbulohet sekreti i trurit

Zbulohet sekreti i trurit

Zbulohen sekretet e trurit për të njohur fytyrat njerëzore, dhe ‘spiuni’ ka qënë një program i inteligjencës artificiale. Ka qënë shkencëtari Tommaso Poggio i Institutit të Teknologjisë në Massachusetts, në bashkëpunim me Fabio Anselmi, i Institutit Italian të Teknologjisë, që

Lexo tërë artikullin
Saga gjyqësore Apple-Samsung

Saga gjyqësore Apple-Samsung

Prej thuajse një dekade tashmë, Apple dhe Samsung kanë mbërthyer dhëmbët me njëra-tjetrën për dominimin në tregun e telefonave inteligjentë. Përplasja e tyre shpesh ka përfunduar në dyert e gjykatave në Shtetet e Bashkuara dhe në Korenë e Jugut. E

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
6°
-1°
Wed
-2°
Thu
-2°
Fri

ARKIVI I LAJMEVE