Arsyeja pse s’mund ta braktisni Facebookun – edhe nëse dëshironi

Arsyeja pse s’mund ta braktisni Facebookun – edhe nëse dëshironi

Shkencëtarët duket se e kanë gjetur pse vazhdoni t’i shikoni gjërat që postohen në Facebook. Dhe krejt kjo për shkak se ta kontrolloni Facebookun ju bën të ndjeheni mirë, thuhet sipas hulumtimit të ri. Madje edhe të shikosh diçka që

Lexo tërë artikullin
WhatsApp, Facebook apo Viber, ja si komunikojnë shqiptarët

WhatsApp, Facebook apo Viber, ja si komunikojnë shqiptarët

WhatsApp është aplikacioni numër një i përdorur në 107 vende të botës, sipas një raporti të ri të fushës së teknologjisë dhe vërtet është një platformë komunikimi falas, shumë e njohur dhe e përdorur kudo. Por, ndryshe nga trendi global,

Lexo tërë artikullin
Ja si ju ‘nxjerr zbuluar’ Facebook, kur ju jeni i/e dashuruar

Ja si ju ‘nxjerr zbuluar’ Facebook, kur ju jeni i/e dashuruar

Falë kërkimit të tyre, inteligjenca artificiale është në gjendje të parashikojë kur do të filloni një marrëdhënie romantike më mirë se një psikolog. Nga konkluzionet dhe shenjat interesante që janë mbledhur, mundësohet zbulimi i lidhjeve që lidh dy përdoruesit e

Lexo tërë artikullin
Ky është Pixel 2, telefoni më i ri nga Google

Ky është Pixel 2, telefoni më i ri nga Google

Kur na ndan vetëm një ditë nga debutimi i Google Pixel 2 dhe 2XL, insajderi i njohur i industrisë mobile Evan Blass publikoi imazhe frontale të telefonit të shumëpritur të Google. Imazhet konfirmojnë spekulimet. Pixel 2 XL ka një ekran

Lexo tërë artikullin
Ja si ju ‘nxjerr zbuluar’ Facebook, kur ju jeni të dashuruar

Ja si ju ‘nxjerr zbuluar’ Facebook, kur ju jeni të dashuruar

Facebook lexon çfarë shkruajnë njerëzit e dashuruar Rezulton se ekziston një grup shkencëtarësh të të dhënave që studiojnë dashurinë në facebook. Falë kërkimit të tyre, inteligjenca artificiale është në gjendje të parashikojë kur do të filloni një marrëdhënie romantike më

Lexo tërë artikullin
Google i jep fund “First Click Free”

Google i jep fund “First Click Free”

Lajmi bëhet i ditur nga vetë kompania, duke theksuar se në bazë të kësaj rregullore të re do të jenë redaktorët që do të vendosin në mënyrë autonome sa sasi duan të japin falas në dispozicion të lexuesve para se

Lexo tërë artikullin
Apple me reklamë të re për Portrait Lightning (Video)

Apple me reklamë të re për Portrait Lightning (Video)

Apple ka vënë vëmendjen në një tipar të ri të ri për iPhone 8 Plus dhe iPhone X për reklamën e saj të fundit: Portrait Lightning. Portrait Lightning është një regjim i ri i kamerës që përdor konfigurimin e dyfishtë

Lexo tërë artikullin
Zbulohet pajisja që ju mundëson t’i kontrolloni ëndërrat

Zbulohet pajisja që ju mundëson t’i kontrolloni ëndërrat

“Iband+” është pajisja e cila ju mundëson të kaloni në një gjendje të cilën ju mund t’i kontrolloni dhe të jeni në dijeni se jeni duke parë ëndërr. Në një ëndërr “të kthjellët” ju e dini se jeni duke ëndërruar

Lexo tërë artikullin
Pas daljes në shitje, raportohen dy problemet e para në iPhone 8 (Video)

Pas daljes në shitje, raportohen dy problemet e para në iPhone 8 (Video)

Tifozët e pajisjeve të Apple më në fund morën iPhone 8, por dy klientë aziatikë tashmë kanë raportuar problemet e para në iPhone, transmeton Indeksonline. Një pronar i iPhone 8 Plus nga Tajvani ka pohon se telefoni i tij dëmtuar pas

Lexo tërë artikullin
Shpërqëndrimi në timon? Nuk e ka fajin celulari

Shpërqëndrimi në timon? Nuk e ka fajin celulari

Ja që jo çdo gjë është ashtu siç duket. Edhe vetë makina me superteknologji mund të jetë burim shpërqëndrimi. Specialistët thonë se është e pashmangshme që mes navigatorëve satelitore, superstereo, lidhjeve me smartphone, ambienti kthehet në një farë “peme Krishtlindjeje”.

Lexo tërë artikullin

REKLAMA