Nëse paguani ekstra, iPhone juaj mund të mbushet më shpejt

Nëse paguani ekstra, iPhone juaj mund të mbushet më shpejt

Duke iu falënderuar mbështetjes për mbushje të shpejtë, bateritë e modeleve më të reja iPhone mund të mbushen nga zeroja deri 50 për qind të kapacitetit për vetëm gjysmë ore. Por, për këtë duhet përdorur lidhjen USB-C. Apple në pakon

Lexo tërë artikullin
Toyota prezantoi Land Cruiser për 2018 në Frankfurt (Foto)

Toyota prezantoi Land Cruiser për 2018 në Frankfurt (Foto)

Toyota në auto-sallonin e sivjetmë në Frankfurt ka prezantuar modelin e ridizajnuar Land Cruiser, konceptin C-HR Hy-Power dhe Yaris GRMN sportiv. Land Cruiser, i cili prodhohet në versione të ndryshme që nga viti 1951, është i pranishëm në mbi 190

Lexo tërë artikullin
Samsung Galaxy Note8 bëhet me opsionin për xhirim 4K

Samsung Galaxy Note8 bëhet me opsionin për xhirim 4K

Apple kohë më parë njoftoi se modelet e reja iPhone janë të parët që kanë opsionin e video-xhirimit 4K UHD 60 FPS. Gjithsesi se bëhet fjalë për një funksion të shkëlqyeshëm, sidomos kur kemi parasysh se xhirimi në rezolucion të

Lexo tërë artikullin
“4 miliard $ të hedhura në atmosferë”, NASA transmeton Live vetëshkatërrimin e sondës në Saturn

“4 miliard $ të hedhura në atmosferë”, NASA transmeton Live vetëshkatërrimin e sondës në Saturn

Sonda Cassini e nisur nga SHBA drejt Saturnit, pritet të vetëshkatërrohet në orët e ardhshme shkruan DailyMail. Ky mision i NASA-s që kushtoi rreth 4 miliardë dollarë po përfundon pas 13 vitesh zbulime në planet. Në 1997 sonda Cassini nisi udhëtimin

Lexo tërë artikullin
HP sjell dy laptopa të ri EliteBook

HP sjell dy laptopa të ri EliteBook

Kompania HP ka bërë të ditur se do të sjellë dy modele të reja në treg. Laptopat e ri EliteBook janë modelet 1040 G4 dhe x360 1020 G2, dhe janë të dedikuara në tregun e biznesit,  me specifika solide dhe

Lexo tërë artikullin
Facebook bllokon GIF-in e parë, e përjashton Hitlerin! (Foto)

Facebook bllokon GIF-in e parë, e përjashton Hitlerin! (Foto)

Facebook ka filluar bllokimin e disa GIF-ave. Personazhi i Hitlerit është GIF-i i parë që Facebook e ka bllokuar. Facebook do të vazhdoi të rishiqoi të gjitha personalitetet që sipas tyre nuk bën të jenë pjesë e kampanjës së GIF.

Lexo tërë artikullin
Samsung zyrtarisht pjesë e industrisë së automobilave

Samsung zyrtarisht pjesë e industrisë së automobilave

“Ka ardhur koha që të bëjmë të ditura ambiciet tona në industrinë e automobilave,” raportohet të ketë thënë presidenti dhe CSO i kompanisë Young Sohn. Gjigandi Korean i elektronikës Samsung synon të bëhet një lojtar madhor në industrinë e automatizimit

Lexo tërë artikullin
Apple shpjegon pse Face ID dështoi gjatë demonstrimit

Apple shpjegon pse Face ID dështoi gjatë demonstrimit

Apple shpjegoi ditën e sotme pse teknologjia e re te indetifikimit përmes fytyrës në iPhone nuk funksionoi me herën e parë gjatë demonstrimit në skenë. Kompania fajëson një keqfunksionim të Face ID shkaktuar nga stafi ndërsa po transportonin pajisjen përpara

Lexo tërë artikullin
​Bëhen të ditura çmimet e iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus

​Bëhen të ditura çmimet e iPhone 8 dhe iPhone 8 Plus

Dy modelet e prezantuara të iPhone 8 dhe 8 Plus për nga pamja e xhamit përpara dhe në anën e pasme kanë ngjashmëri me modelet iPhone 7 dhe 7 Plus. Të dy pajisjet e prezantuara sonte nga Apple, posedojnë çip

Lexo tërë artikullin
Më në fund, WhatsApp na mundëson opsionin që të gjithë prisnim

Më në fund, WhatsApp na mundëson opsionin që të gjithë prisnim

Ky është opsioni që të gjithë prisnim në WhatsApp. Aplikacionet e ndryshme që ne përdorim për të komunikuar me persona të ndryshëm, janë bërë shumë të rëndësishme, por edhe shumë “spihune” në të njëjtën kohë. Çdo lëvizje që ne bëjmë

Lexo tërë artikullin

REKLAMA