Veshja që do të mbajnë njerëzit e parë në Mars

Veshja që do të mbajnë njerëzit e parë në Mars

Kompania holandeze “Mars One” ka zbuluar së fundmi veshjet hapësinore që mendohet se do të veshin ata që do të vizitojnë planetin Mars. Kompania në fjalë ka nisur përgatitjet për të dërguar njerëz në planetin e kuq rreth vitit 2026.

Lexo tërë artikullin
Safety Check i Facebook aktivizohet nga përdoruesit

Safety Check i Facebook aktivizohet nga përdoruesit

Safety Check, mjeti i Facebook që mund të përdoret në rastet e tërmeteve apo katastrofave, për ti bërë të ditur miqve dhe kontakteve se jeni mirë tashmë aktivizohet direkt nga përdoruesit e rrjetit social. Lajmi bëhet i ditur nga shoqëria

Lexo tërë artikullin
Ja si mund ta karikoni celularin tuaj për 5 minuta

Ja si mund ta karikoni celularin tuaj për 5 minuta

Kjo është mënyra më e lehtë se si ju mund ta karikoni telefonin tuaj celular pa shpenzuar orë të tëra nën varësinë e kabullit. Karikuesi 4.0 i Qualcomm i cili u lancua në ditën e stome, e mbush celularin tuaj

Lexo tërë artikullin
Apple mendon të ‘rikthehet’ në atdhe

Apple mendon të ‘rikthehet’ në atdhe

Një ndër premtimet më të mëdha të Donald Trump është rikthimi i prodhimit në tokën amerikane të dhjetra kompanive që kanë ‘emigruar’ kryesisht në Kinë dhe vende të tjera të Azisë Lindore për të përfituar nga krahu i lirë i

Lexo tërë artikullin
Makinat elektrike duhet të bëjnë zhurmë

Makinat elektrike duhet të bëjnë zhurmë

Një organizëm amerikan i sigurisë bëri një kërkesë mjaft të veçantë: makinat elektrike që udhëtojnë me shpejtësi të ulët duhet të bëjnë zhurmë në mënyrë që të paralajmërojnë këmbësorët për praninë e tyre. Administrata kombëtare e sigurisë së trafikut në

Lexo tërë artikullin
Emaili ka marrë fund. E ardhmja e bisedave janë aplikacionet moderne

Emaili ka marrë fund. E ardhmja e bisedave janë aplikacionet moderne

Nëse punoni në një kompani, me shumë mundësi jeni duke përdorur një aplikacion për bisedat e punës. Këto aplikacione e bëjnë bashkëpunimin në kohë reale të lehtë, duke ju mundësuar të bëni biseda të shpejta me kolegët dhe duke ndarë dokumente

Lexo tërë artikullin
Si e keni zemrën?

Si e keni zemrën?

Kur i ati i Vic Gundotra ndërroi jetë për shkak të problemeve me zemrën, ish shefi ekzekutiv i Google vendosi të lëvizë në teknologjinë e kudjesit shëndetësor. Tashmë ai ka një firmë që quhet AliveCor dhe ka krijuar pajisjen që

Lexo tërë artikullin
5 aparatet më të mirë fotografikë

5 aparatet më të mirë fotografikë

Ata që u pëlqen të udhëtojnë dhe i marrin seriozisht fotot e tyre, ato të celularit nuk janë shumë cilësore, pavarësisht se sa e mirë mund të jetë kamera e iPhone të fundit. Kërkoni kamerën më të mirë nga më

Lexo tërë artikullin
Google nuk do të bëjë ofertë për Twitter

Google nuk do të bëjë ofertë për Twitter

Për momentin Google nuk do të bëjë ofertë për Twitter dhe ka mundësi që Apple të bëhet një pretendent për këtë rrjet social. Lajmi bëhet i ditur nga Recode, duke cituar pikërisht burimet pranë personave që po negociojnë për të

Lexo tërë artikullin
Pasqyrë si smartphone gjigant

Pasqyrë si smartphone gjigant

Një njeri person me aftësi inovative , e ka shndërruar pasqyrën e tij të tualetit në një iPohne gjigant. Përmes profilit të tij në YouTube i shpalosi rezultatet nga ky projekt interesant – Pasqyrë me ekran touch që funksionon në

Lexo tërë artikullin