Apple prezantoi MacBook Pro-në e parë me procesorin 8-core

Apple prezantoi MacBook Pro-në e parë me procesorin 8-core

Apple përditësoi MacBook Pro me procesorë më të shpejtë Intel Core të gjeneratës së 8-të dhe 9-të, duke sjellë për herë të parë këtë teknologji për MacBook Pro. MacBook Pro tani ofron dy herë performancë më të shpejtë sesa një

Lexo tërë artikullin
PS5 shumëfish më i shpejtë se PS4, ka edhe funksion 3D

PS5 shumëfish më i shpejtë se PS4, ka edhe funksion 3D

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve drastike në performancat e grafikës. Gjatë një prezantimi të strategjisë së korporatës, u demonstrua edhe shpejtësia e konzolës së

Lexo tërë artikullin
Vodafone largon telefonin 5G të Huaweit nga para-shitja

Vodafone largon telefonin 5G të Huaweit nga para-shitja

Operatori britanik i telekomunikacionit, Vodafone UK, njoftoi sot se ka larguar telefonin e mençur 5G të Huawei nga para-shitja për shërbimin e tij ri që nis në korrik, për shkak të pasigurisë në lidhje me mbështetjen dhe shërbimin afatgjatë të

Lexo tërë artikullin
Amazon do të rrisë motivimin e punonjësve me lojëra

Amazon do të rrisë motivimin e punonjësve me lojëra

Amazon, planifikon që problemin me motivimin e punonjësve të cilët punojnë në sektorin e depos, ta zgjidh me lojërat të cilat i ka zhvilluar, “PicksInSpace”, “Mission Racer” dhe “CastleCrafter”. Gjiganti amerikan i e-tregtisë, Amazon, për të rritur motivimin e punonjësve

Lexo tërë artikullin
Ekspozohen të dhënat e mbi 40 milionë përdoruesve të Instagramit

Ekspozohen të dhënat e mbi 40 milionë përdoruesve të Instagramit

Sipas raportit të TechCrunch, janë të ekspozuara të dhënat e 49 milionë përdoruesve të instagram, duke përfshirë “ndikuesit” dhe brendet. Të dhënat përfshinin informacionin publik të mbledhur nga profili i Instagram-it, si dhe informacione private si numrat e telefonit dhe

Lexo tërë artikullin
Galaxy M20, telefoni i lirë i Samsung, tani edhe në tregun evropian

Galaxy M20, telefoni i lirë i Samsung, tani edhe në tregun evropian

Samsung lansoi Galaxy M20 më parë këtë vit. Ishte raportuar se Samsung mund të sjellë telefonin buxhetor edhe në Evropë. Galaxy M20 për tregje si Spanja, Gjermania dhe Italia është tashmë në dispozicion nga disa shitës. Një raport i ri

Lexo tërë artikullin
Play Station 5 dhjetëfish më i shpejtë

Play Station 5 dhjetëfish më i shpejtë

Sony ka njoftuar se gjenerata e ardhshme e konzolës PlayStation do të sjellë funksionin 3D në sistemin online të lojërave falë përmirësimeve “dramatike” në performancat e grafikës. Gjatë një prezantimi të strategjisë së korporatës, u demonstrua edhe shpejtësia e konzolës

Lexo tërë artikullin
Të dhënat e 50 milionë njerëzve të famshëm në Instagram janë ekspozuar

Të dhënat e 50 milionë njerëzve të famshëm në Instagram janë ekspozuar

Miliona influencerë dhe personalitete të Instagram u janë ekspozuar adresat e e-mail-it dhe numrat e telefonit. Ato ishin ruajtur në një databazë online të pambrojtur dhe përmbanin rekordet e disa prej përdoruesve më të famshëm të Instagram. Uebsajti tha se

Lexo tërë artikullin
Më shumë se 176 milionë kopje të Minecraft të shitura globalisht

Më shumë se 176 milionë kopje të Minecraft të shitura globalisht

Të thuhet se Minecraft ka arritur sukses do të ishte një nënvlerësim. Është një titull jashtëzakonisht i famshëm, duke shitur një numër të madh kopjesh në të gjithë globin. Microsoft tani ka publikuar shifrat më të fundit të shitjeve për

Lexo tërë artikullin
Mbi 21,000 router Linksys kanë ekspozuar përdoruesit

Mbi 21,000 router Linksys kanë ekspozuar përdoruesit

Disa routera Linksys kanë shpërndarë më shumë të dhëna sesa shumë përdorues do të kishin dëshiruar. Hulumtuesi i sigurisë Troy Mursch raportoi se 33 modele, përfshirë Max-Stream dhe Velop, kanë ekspozuar mbarë historikun e lidhjeve përfshirë adresat MAC, emrat e

Lexo tërë artikullin