Messenger, mbi 900 milionë përdorues

Messenger, mbi 900 milionë përdorues

Facebook ka njoftuar se numri i përdoruesve të cilët përdorin aplikacionin e Messenger është mbi 900 milionë, duke sfiduar seriozisht Snapchat dhe WhatsApp. Rrjeti social e ka lëhtësuar shumë procesin e komunkimit mes dy personave në Messenger, pasi nuk është

Lexo tërë artikullin
Çfarë ndodh me një iPhone SE të ngrirë kur hidhet nga pallati?

Çfarë ndodh me një iPhone SE të ngrirë kur hidhet nga pallati?

Në momentin kur telefoni juaj iPhone bie në ujë, besojmë se reagimi i parë është disa të bërtitura, panikë dhe ndoshta disa fjalë të pista. Por, një përdorues i iPhone SE, tregon se nuk keni pse shqetësoheni në rast se

Lexo tërë artikullin
Facebook “lexon” imazhet për të verbërit

Facebook “lexon” imazhet për të verbërit

Në epokën e rrjeteve sociale, imazhet janë ato që po marrin gjithnjë e më shumë rëndësi, por fatkeqësisht jo të gjithë mund t’i shohin këto imazhe. Facebook prezantoi një sistem që “lexon” imazhet dhe informon personat e verbër me përmbajtjen

Lexo tërë artikullin
Huawei, vjen P9 me fotokamerën Leica

Huawei, vjen P9 me fotokamerën Leica

Vjen nga Kina fotoja e P9, smartphone i ri i sërës së lartë që do të prezantohet nga Huawei më 6 prill, në një event londinez. Eventi do të ketë titullin “Change the way you see the world” (Ndrysho mënyrën

Lexo tërë artikullin
HP thotë se ka krijuar laptopin më të hollë

HP thotë se ka krijuar laptopin më të hollë

Pjesa më e madhe e laptopëve sot janë portabël. Por së fundmi HP tregon se kompanitë që prodhojnë kompjutera janë duke gjetur mënyra që ti bëjnë pajisjet e tyre më të holla. Kompania ka zbuluar laptopin Spectre, si më i

Lexo tërë artikullin
Shakatë e teknologjisë për 1 prillin

Shakatë e teknologjisë për 1 prillin

“Gjithmonë kërkojmë të jemi më të përfshirë në histori, eksperienca në realitet”, shpjegon Google në një video promocionale. Ja pse kompania ka vendosur të publikojë Cardboard, një pajisje që të jep mundësinë të jesoh në realitet të plotë. Një maskë

Lexo tërë artikullin
Versaja në Silicon Valley

Versaja në Silicon Valley

Për momentin Cupertino, selia e Apple në Silicon Valley duket si ato qytetet e vogla me shtëpitë e ngjeshuar me njera-tjetrën, apo ato dyqanet në qendrat tregtare. Por jo shumë larg do ta shohim me një koncept të ri, ajo

Lexo tërë artikullin
300 mijë prenotime për Model 3 të Tesla

300 mijë prenotime për Model 3 të Tesla

Vetëm tri ditë nga prezantimi i modelit të ri të Tesla, Model 3, janë arkëtuar mbi 10 miliardë dollarë prenotime, ndërkohë që prototipi i parë del në 2017. Sipas të dhënave të publikuara nga vetë kompania, deri më 2 prill,

Lexo tërë artikullin
Huawei, 5.7 miliardë fitim në 2015

Huawei, 5.7 miliardë fitim në 2015

Rezultati financiar i Huawei është mjaft domethënës për 2015, me një rritje prej 33 % krahasuar me 2014. Me një të ardhur neto prej 5.7 miliardë dollarë, Huawei konfirmohet me një rritje të konsiderueshme. Sipas zv. Presidentit të saj, Guo

Lexo tërë artikullin

Përditësimet e Snapchat

Snapchat, aplikacioni që po rritet me ritme të frikshme, po shndërrohet në një platformë mesazhesh. Snapchat ishte parë si aplikacioni më i mirë për të ndarë me të tjerët episode nga jeta e përdoruesit, por ndryshimet e fundit i japin

Lexo tërë artikullin