Microsoft po punon në telefonin e ëndrrave

Microsoft po punon në telefonin e ëndrrave

Pavarësisht se e ka provuar disa herë, Microsoft nuk e ka ndërmend të heqë dorë nga industria mobile. Sipas CEO-s, Satya Nadella, telefoni i radhës i Microsoft mund të jetë një prej telefonave inteligjentë më të mirë prodhuar ndonjëherë. Gjatë

Lexo tërë artikullin
Fujifilm Instax Mini 8, aparati që ju duhet

Fujifilm Instax Mini 8, aparati që ju duhet

Çdo ditë mund të ketë surpriza e të papritura, dhe duhet të mbahet mend. Nëse arrini të fokusoni në aparat këto pamje do të fiksohen në mendjen tuaj. Për këtë do ju duhej një aparat fotografik që ndalon kohën në

Lexo tërë artikullin
Telefoni inteligjent flet për ne

Telefoni inteligjent flet për ne

Përdoruesit e iPhone janë më emotiv, më të disponueshëm e të ndershëm janë ata që preferojnë Androidin. Smartphone që zgjedhim flet për personalitetin tonë. Edhe pse Android dhe iPhone ofrojnë funksione të ngjashme, në fakt, fushatat e tyre të marketingut

Lexo tërë artikullin
“Facebook Messenger”, tashmë edhe me “Pac-Man”

“Facebook Messenger”, tashmë edhe me “Pac-Man”

Sa prej jush e mbajnë mend lojën e famshme “Pac-Man” të luajtur dikur me kompjuterat “Nintendo”? Për të gjithë ata që kanë nostaligji, tashmë kjo lojë vjen nga rrjeti social “Facebook” përmes aplikacionit “Messenger” dhe ju mund të luani me

Lexo tërë artikullin
Konfirmim i ri: Samsung Galaxy S8 vjen me 6GB RAM

Konfirmim i ri: Samsung Galaxy S8 vjen me 6GB RAM

Gjatë javëve të fundit kemi dëgjuar spekulime të ndryshme mbi Galaxy S8 dhe të tjera raporte pritet të vazhdojnë të dalin derisa kompania koreane të lansojë zyrtarisht pajisjen e saj të re. Sipas një raporti të ri që ka dalur

Lexo tërë artikullin
OnePlus 3T tani shitet edhe në Evropë

OnePlus 3T tani shitet edhe në Evropë

OnePlus 3T tani është i gatshëm për shitje në Britani të Madhe dhe në Evropë. Në Britani ekzistojnë dy versione të telefonit, modeli me 64GB që kushton 399 dollarë dhe modeli me 128GB që kushton 439 dollarë. OnePlus 3T vjen

Lexo tërë artikullin
Arma antidron

Arma antidron

Kompania australiane DroneShield ka prezantuar armën portative anti drone. Ajo konsiderohet si një masë kundër droneve që fluturojnë atje ku nuk duhet. Por DroneGun thotë se nuk dëshiron të rrëzojë në tokë këta ‘avionë pa pilotë’. Sipas prodhuesve të saj,

Lexo tërë artikullin
Facebook dhe Instagram ju përgjojnë bisedat

Facebook dhe Instagram ju përgjojnë bisedat

Bashkimi Amerikan për të Drejtat dhe Liritë (ACLU), kohët e fundit zbuloi disa prova që ndaluan Twitter, Facebook dhe Instagram ndarjen e të dhënave me Geofeedia, një firmë e cila akuzohet për mbledhjen e të dhënave të rrjeteve sociale në

Lexo tërë artikullin
Nokia rikthehet në 2017 me dy smartphone

Nokia rikthehet në 2017 me dy smartphone

Në Kongresin Botëror të Telefonit që do të mbahet në Barcelonë në fund të shkurtit pritet dhe kthimi i Nokia. Zëra të ndryshëm që qarkullojnë këto ditë flasin për dy smartphone të markës finlandeze. Telefonët do të përdoren nga kinezja

Lexo tërë artikullin
Përdoruesit janë tmerruar nga kjo e re e Instagram

Përdoruesit janë tmerruar nga kjo e re e Instagram

Zëra të ndryshëm flasin për një komandë të re të Instagram, i cili do të dërgojë njoftime atij që i bëni fotot screen shot. Dhe njerëzit janë tmerruar për këtë, shkruan The Independent. Por megjithatë mos u shqetësoni. Është vetëm

Lexo tërë artikullin

REKLAMA