Ja si ta zbuloni kush po ju telefonon me numër privat (Video)

Ja si ta zbuloni kush po ju telefonon me numër privat (Video)

Të gjithë bezdisemi nëse na telefonojnë pa numër. Dikush, i cili nuk ka as emër dhe as figurë, por që i bie telefonit tuaj dhe ju jeni në dilemë ta hapni apo të mos e hapni. Jeni i/e interesuar për

Lexo tërë artikullin
Njeriu i Hekurt është mes nesh

Njeriu i Hekurt është mes nesh

Një kompani japoneze ka prodhuar një kostum të ngjashëm me atë të Njeriut të Hekurt, personazhit që në film interpretohet nga Robert Downey Jr. NK-01 është prezantuar në Pekin nga FutureWise, që thotë se fiks si Njeriu i Hekurt, kjo

Lexo tërë artikullin
Google raporton 20 miliardë dollarë të hyra për vetëm tre muaj

Google raporton 20 miliardë dollarë të hyra për vetëm tre muaj

Alfabeti, kompania mëmë e Google, raportoi shitjet e tremujorit të pare, në të cilin kompania ka pasur 17 për qind rritje nga viti në vit, duke arritur në 20,257 miliardë dollarë. Me përjashtim të efekteve të valutave, të ardhurat u

Lexo tërë artikullin
Laboratori sekret i Apple që po ndërton produktin e ri më të rëndësishëm të Apple

Laboratori sekret i Apple që po ndërton produktin e ri më të rëndësishëm të Apple

Apple po punon shumë për një tip të ri produkti, nëse shumë raportime nga burime të ndryshme të pavarura janë për tu besuar, dhe është diçka që kompania nuk e ka ndërtuar asnjëherë më parë. Tani një raportim i ri

Lexo tërë artikullin
A s’është i bukur?

A s’është i bukur?

Robotika është një fushë që po tërheq gjithnjë e më shumë investime si nga kompanitë e mëdha të teknologjisë, ashtu edhe nga buxhetet e qeverive të ndryshme. Në Kinë, qeveria jep çdo vit miliona dollarë për kërkime në këtë fushë

Lexo tërë artikullin
Ja sa mesazhe shkruhen brenda një dite në WhatsApp

Ja sa mesazhe shkruhen brenda një dite në WhatsApp

Aplikacioni Messenger i Facebook ishte platforma që pati suksesin më të madh në vitin 2015, duke pasur rritjen më të ndjeshme. Themeluesi i Facebook dhe Facebook Messenger, Mark Zuckerberg njoftoi se Messenger tashmë është aplikacioni i dytë më popullor iOS,

Lexo tërë artikullin
Zuckerberg ka një version të veçantë të Facebook

Zuckerberg ka një version të veçantë të Facebook

Mark Zuckerberg ka një version të veçantë të aplikacionit Facebook. Gjatë prezantimit të shërbimit për videot “live”, shihet që ai ka një versionin tjetër, ndryshe nga përdoruesit e tjerë që kanë iPhone. “Ky është versioni i verdhë i aplikacionit të

Lexo tërë artikullin
Dalin pamjet e para të HTC 10

Dalin pamjet e para të HTC 10

Versioni i ardhshëm i HTC do të dalë publikisht më 12 prill, këtë të martë, por videoja promovuese e pajisjes së re është publikuar më herët. Sipas The Verge, videoja konfirmon se pajisja do të quhet HTC 10, duke ndjekur

Lexo tërë artikullin
Messenger, mbi 900 milionë përdorues

Messenger, mbi 900 milionë përdorues

Facebook ka njoftuar se numri i përdoruesve të cilët përdorin aplikacionin e Messenger është mbi 900 milionë, duke sfiduar seriozisht Snapchat dhe WhatsApp. Rrjeti social e ka lëhtësuar shumë procesin e komunkimit mes dy personave në Messenger, pasi nuk është

Lexo tërë artikullin
Çfarë ndodh me një iPhone SE të ngrirë kur hidhet nga pallati?

Çfarë ndodh me një iPhone SE të ngrirë kur hidhet nga pallati?

Në momentin kur telefoni juaj iPhone bie në ujë, besojmë se reagimi i parë është disa të bërtitura, panikë dhe ndoshta disa fjalë të pista. Por, një përdorues i iPhone SE, tregon se nuk keni pse shqetësoheni në rast se

Lexo tërë artikullin

REKLAMA