HP thotë se ka krijuar laptopin më të hollë

HP thotë se ka krijuar laptopin më të hollë

Pjesa më e madhe e laptopëve sot janë portabël. Por së fundmi HP tregon se kompanitë që prodhojnë kompjutera janë duke gjetur mënyra që ti bëjnë pajisjet e tyre më të holla. Kompania ka zbuluar laptopin Spectre, si më i

Lexo tërë artikullin
Shakatë e teknologjisë për 1 prillin

Shakatë e teknologjisë për 1 prillin

“Gjithmonë kërkojmë të jemi më të përfshirë në histori, eksperienca në realitet”, shpjegon Google në një video promocionale. Ja pse kompania ka vendosur të publikojë Cardboard, një pajisje që të jep mundësinë të jesoh në realitet të plotë. Një maskë

Lexo tërë artikullin
Versaja në Silicon Valley

Versaja në Silicon Valley

Për momentin Cupertino, selia e Apple në Silicon Valley duket si ato qytetet e vogla me shtëpitë e ngjeshuar me njera-tjetrën, apo ato dyqanet në qendrat tregtare. Por jo shumë larg do ta shohim me një koncept të ri, ajo

Lexo tërë artikullin
300 mijë prenotime për Model 3 të Tesla

300 mijë prenotime për Model 3 të Tesla

Vetëm tri ditë nga prezantimi i modelit të ri të Tesla, Model 3, janë arkëtuar mbi 10 miliardë dollarë prenotime, ndërkohë që prototipi i parë del në 2017. Sipas të dhënave të publikuara nga vetë kompania, deri më 2 prill,

Lexo tërë artikullin
Huawei, 5.7 miliardë fitim në 2015

Huawei, 5.7 miliardë fitim në 2015

Rezultati financiar i Huawei është mjaft domethënës për 2015, me një rritje prej 33 % krahasuar me 2014. Me një të ardhur neto prej 5.7 miliardë dollarë, Huawei konfirmohet me një rritje të konsiderueshme. Sipas zv. Presidentit të saj, Guo

Lexo tërë artikullin

Përditësimet e Snapchat

Snapchat, aplikacioni që po rritet me ritme të frikshme, po shndërrohet në një platformë mesazhesh. Snapchat ishte parë si aplikacioni më i mirë për të ndarë me të tjerët episode nga jeta e përdoruesit, por ndryshimet e fundit i japin

Lexo tërë artikullin

Apple, 40 vjet në 40 sekonda

Revolucionalizoi botën e kompjuterave, ndryshoi mënyrën se si dëgjojmë muzikë, përdorim telefonin apo lexojmë lajmet, krijoi tendencë me moton “Think Different” (Mendo ndryshe). Apple mbush 40 vjeç me një rrugë të gjatë, të nisur nga një garazh kalifornian, dhe që

Lexo tërë artikullin

Risia e Instagram

Të gjithë personat që kanë një llogari në Instagram, tani mund të postojnë video deri në një minutë. Deri të martën,të gjithë përdoruesit ishin të lejuar të shpërndanin video deri në 15 sekonda, por gjërat kanë ndryshuar nga e marta.

Lexo tërë artikullin

Të rejat e Windows 10

Një përmirësim i asistentit zanor Cortana, dhe përditësimet e ardhshme për Windows 10 këtë verë. Këto janë dy të rejat e Microsoft në Build, konferenca vjetore e Redmond, për programuesit. “Jemi në krye të një horizonti të ri ku vendosen

Lexo tërë artikullin

Hetimet në internet

Zyra Federale e Hetimeve ose FBI po i reziston thirrjeve që të tregojë se si mundi të identifikojë njerëzit që përdoren një faqe pornografike të miturish në internet, pavarësisht se ata kishin përdoru programin kodues Tor. Ky program shërben për

Lexo tërë artikullin

REKLAMA