Tre gjërat që duhet të bëjmë për ta bërë kompjuterin tonë më të shpejt

Tre gjërat që duhet të bëjmë për ta bërë kompjuterin tonë më të shpejt

Kompjuterët janë sikurse njerëzit, sa më shumë vjetrohen aq më të ngadaltë bëhen. Nëse nuk dëshironi që të blini një kompjuter të ri, atëherë ekzistojnë disa mundësi që pajisja juaj të punojë pakëz më shpejtë. Fillimisht duhet ta pastroni kompjuterin

Lexo tërë artikullin
FB gjobitet 10 milionë euro për mungesë transparence

FB gjobitet 10 milionë euro për mungesë transparence

Facebook duhet të paguajë një gjobë prej 10 milionë euro (11,4 milionë dollarë) për shkak të mungesës së transparencës në atë që bën me të dhënat e përdoruesve, njoftoi të premten Agjencia italiane e Konkurrencës AGCM. Sipas autoritetit, konsumatorët nuk

Lexo tërë artikullin
HMD Global shiti 70 milionë telefona Nokia, në vetëm dy vite

HMD Global shiti 70 milionë telefona Nokia, në vetëm dy vite

HMD Global ka festuar përvjetorin e dytë. Është kompania që mori një sfidë të madhe, duke blerë Nokia, gjatë ditëve të këqija të kompanisë. Brendi Nokia tani i përket HMD-së, dhe HMD është përgjegjëse për telefonat Nokia, qoftë tradicional apo

Lexo tërë artikullin
Spotify me një përditësim që do t’iu pëlqejë përdoruesve

Spotify me një përditësim që do t’iu pëlqejë përdoruesve

Spotify kohët e fundit solli një karakteristikë të quajtur Spotify Wrapped, e cila i tregon të gjithë këngët dhe artistët që keni dëgjuar më së shumti gjatë gjithë vitit. Kjo platformë muzikore ka bërë përditësime disa herë në të kaluarën.

Lexo tërë artikullin
Google Translate tani ofron përkthime specifike gjinore për disa gjuhë

Google Translate tani ofron përkthime specifike gjinore për disa gjuhë

Google Translate tani do të shfaqë përkthimet specifike gjinore për disa gjuhë. Më parë, Google Translate do të tregonte vetëm një përkthim për fjalët që mund të kishin ose një formë femërore ose mashkullore. Tani, Google Translate do të tregojë

Lexo tërë artikullin
Samsung shfaq dizajnin e telefonit të ardhshëm, Galaxy S10

Samsung shfaq dizajnin e telefonit të ardhshëm, Galaxy S10

Samsung ka zbuluar një prototip të telefonit të ri të gjeneratës së ardhshme dhe kjo lë shumë për të dëshiruar. Disa tashmë e kanë cilësuar një telefon shumë të shëmtuar. Kompania teknologjike e Koresë së Jugut ofroi një pamje të

Lexo tërë artikullin
Huawei P Smart 2019 vjen me 3GB RAM

Huawei P Smart 2019 vjen me 3GB RAM

Huawei P Smart (2019) do të jetë modeli i ri dhe më i volitshëm i kompanisë kineze me sistemin Android. Modeli, i emërtuar Huawei POT-LX1, ishte shfaqur në Geekbench me softuerin Android 9 Pie dhe 3GB RAM. Telefoni vjen me

Lexo tërë artikullin
Facebook po iu mundëson qasje në të dhënat tuaja disa kompanive

Facebook po iu mundëson qasje në të dhënat tuaja disa kompanive

Facebook u dha disa kompanive qasje preferenciale në të dhënat e përdoruesve – duke përfshirë ftesat për miqtë në rrjetet e përdoruesve – pa marrë leje nga përdoruesit, sipas fragmenteve nga emailet e lëshuara nga Parlamenti i Bashkimit Evropian të

Lexo tërë artikullin
Zyrtare: Samsung do të shfaq telefonin 5G këtë javë

Zyrtare: Samsung do të shfaq telefonin 5G këtë javë

Samsung është duke shtënë në të gjitha drejtimet. Disa javë pasi ofroi një paraqitje të shkurtër për gjeneratën e ardhshme Samsung Galaxy X me një ekran prej 7,3 inç OLED, kompania është duke u përgatitur për të zbuluar një vështrim

Lexo tërë artikullin
Promovohet smartfonin transparent

Promovohet smartfonin transparent

Në një sektor smartfonësh të teknologjisë së lartë, kompanitë teknologjike provojnë zgjidhje të ndryshme për t’u dalluar nga njëra-tjetra. Sony, për shembull, ka depozituar një patentë për një smartfon transparent. Ideja është që të përdorim ekranin e dyfishtë, një para dhe një pas,

Lexo tërë artikullin

PUBLICI8

Sondazhi

Vlerësimi juaj për vitin 2018 ?
Maqedoni
0°
0°
Mon
-4°
Tue
-1°
Wed

ARKIVI I LAJMEVE