Interneti, si t’i mbrojmë fëmijët nga rreziqet

Interneti, si t’i mbrojmë fëmijët nga rreziqet

Humbja me orë të tëra e fëmijëve në internet ka sjellë edhe rreziqe, jo vetëm dobi. Madje, nëse do të bëhej një balancë midis këtyre të dyjave, pa diskutim që peshorja do të anonte nga ndikimet negative të internetit te

Lexo tërë artikullin
Apple heq sektorin e vlerësimeve të konsumatorëve nga dyqani online

Apple heq sektorin e vlerësimeve të konsumatorëve nga dyqani online

Normalisht kur blini një produkt në Apple Store, do të keni mundësinë e leximit të vlerësimeve që janë shkruar nga njerëz që kanë blerë dhe përdorur tashmë produktin. Siç duket, ai opsion po largohet. Sipas AppleInsider, sektori ii Vlerësimeve dhe

Lexo tërë artikullin
Apple pohoi para Kongresit se riparimi i Iphoneve është shumë i rrezikshëm

Apple pohoi para Kongresit se riparimi i Iphoneve është shumë i rrezikshëm

Kyle Andreer është nënpresidenti dhe zyrtari më i lart ligjor në Apple, që gjatë muajit korrik ka dalur para Kongresit të Shteteve të Bashkuara, lidhur me politikat e riparimit të iPhonëve, ndërsa tani është bërë e ditur deklarata që ka

Lexo tërë artikullin
Twitteri aplikon opsione të reja për luftën kundër përmbajtjeve shqetësuese

Twitteri aplikon opsione të reja për luftën kundër përmbajtjeve shqetësuese

Twitteri ka filluar të merret me problemin për të cilin përdoruesit janë ankuar prej kohësh – shqetësimin dhe gjuhën e urrejtjes. Përdoruesit tani do të jenë në gjendje ta etiketojnë të gjithë listën e twitteve si të dhunshme ose shqetësuese,

Lexo tërë artikullin
Apple heq sektorin e vlerësimeve të konsumatorëve nga dyqani online

Apple heq sektorin e vlerësimeve të konsumatorëve nga dyqani online

Normalisht kur blini një produkt në Apple Store, do të keni mundësinë e leximit të vlerësimeve që janë shkruar nga njerëz që kanë blerë dhe përdorur tashmë produktin. Siç duket, ai opsion po largohet. Sipas AppleInsider, sektori ii Vlerësimeve dhe

Lexo tërë artikullin
Apple pohoi para Kongresit se riparimi i Iphoneve është shumë i rrezikshëm

Apple pohoi para Kongresit se riparimi i Iphoneve është shumë i rrezikshëm

Kyle Andreer është nënpresidenti dhe zyrtari më i lart ligjor në Apple, që gjatë muajit korrik ka dalur para Kongresit të Shteteve të Bashkuara, lidhur me politikat e riparimit të iPhonëve, ndërsa tani është bërë e ditur deklarata që ka

Lexo tërë artikullin
Mi Band 3i me bateri që zgjatë 20 ditë

Mi Band 3i me bateri që zgjatë 20 ditë

Xiaomi ka krijuar një orë të re fitnesi. Kjo orë do të jetë me ekran AMOLED me prekje, dhe po ashtu rezistente ndaj ujit. Mirëpo do të jetë vetëm me ngjyrë të zezë, ekrani është 0.78 inç kurse bateria është

Lexo tërë artikullin
Në Britani propozohet që interneti të jetë falas

Në Britani propozohet që interneti të jetë falas

Një plan i Partisë së Punës për të ofruar shërbim të gjerë të sponsorizuar nga qeveria ka ngritur pyetje se si do të funksionojë, dhe kush do të paguajë për të. Në një zgjedhje ku dalja nga Britania e Madhe

Lexo tërë artikullin
Samsung Galaxy Note 10 del në treg edhe me dy ngjyra të reja

Samsung Galaxy Note 10 del në treg edhe me dy ngjyra të reja

Samsung ka prezantuar dy opsione të reja për Galaxy Note 10. Dy ngjyrat ekskluzive Aura Pink dhe Aura Red tani janë në dispozicion për klientët amerikanë mirëpo në sasi të kufizuar. Po ashtu ky telefon do të dal  në treg

Lexo tërë artikullin
Taylor Swiftit i lejohet t’i performojë hitet e vjetra në ndarjen e çmimeve

Taylor Swiftit i lejohet t’i performojë hitet e vjetra në ndarjen e çmimeve

Taylor Swiftit i është dhënë leja për t’i performuar hitet e saj të vjetra në American Music Awards pasi që bëri fushatë me fansat për ta ndihmuar atë që t’i rikthente këngët. Këngëtarja e Lover shkruajti në mediat sociale javën

Lexo tërë artikullin