KShZ, 251 mërgimtarë janë paraqitur për të votuar; Mërgimtarët, kemi nevojë për më shum informacione

KShZ, 251 mërgimtarë janë paraqitur për të votuar; Mërgimtarët, kemi nevojë për më shum informacione

Deri në mesditë 251 mërgimtarë kanë parashtruar kërkesë për tu evidentuar si votues për referendumin e 30 shtatorit. Siç bëjnë të ditur nga Komisionit Shtetëror Zgjedhor nga 251 kërkesat e parashtruara nëpërjet veb faqes së këtij komisioni, 127 kërkesa tanimë

Lexo tërë artikullin
Llogaritë bankare të qytetarëve nën thjerrzën e DAP

Llogaritë bankare të qytetarëve nën thjerrzën e DAP

Llogaritë bankare të qytetarëve nuk do të jenë më sekrete bankare për Drejtorinë e të Ardhurave Publike. Qeveria po ndryshon Ligjin për Bankat, i cili do t’i japë DAP-it qasje të lirë në dokumente, transaksione dhe depozita të qytetarëve në

Lexo tërë artikullin
Raporti i GREKO-s, përplasje VMRO-LSDM për korrupsionin

Raporti i GREKO-s, përplasje VMRO-LSDM për korrupsionin

Duke iu referuar raportit të GREKO-s, VMRO thotë se ky trup i Këshillit të Europës , paraqet vulë ndërkombëtare se kjo qeveri është zhytur në korrupsion ndërkaq qytetarët vuajnë pasojat duke ngelur të varfër dhe me borxhe të reja. GREKO

Lexo tërë artikullin
BDI: Gjatë qëndrimit në vendlindje mërgimtarët u përballen me rrugë të shkatruara, komunikacion të stërngarkuar…

BDI: Gjatë qëndrimit në vendlindje mërgimtarët u përballen me rrugë të shkatruara, komunikacion të stërngarkuar…

Nga konferenca për shtyp të mbajtur sot në Gostivar, BDI ka injorizuar kryetarin e komunës së Gostivarit, Arben Taravarin për moskujdesin e duhur në kohën kur mërgimtarët ndodhen në vendlindje për të kaluar pushimet vjetore, transmeton Flaka ““Njëherit shprehim keqardhje

Lexo tërë artikullin
Situatë alarmante me fëmijët lypës – institucionet të pa fuqishëm

Situatë alarmante me fëmijët lypës – institucionet të pa fuqishëm

Duart që shtrihen për lëmoshë, duke pritur dritën e kuqe, buzëqeshjet, lotët dhe fytyrave të fëmijëve që po ndjekin për një kohë të gjatë ju bën të trishtuar dhe të pafuqishëm. Foshnjat që janë vazhdimisht duke fjetur. Zemërimi është i

Lexo tërë artikullin
VMRO-DPMNE: Korrupsioni pengon antarësimin në BE; LSDM: VMRO të mësohet, amnesti nuk do të ketë

VMRO-DPMNE: Korrupsioni pengon antarësimin në BE; LSDM: VMRO të mësohet, amnesti nuk do të ketë

Partia opozitare maqedonase VMRO-DPMNE, sërisht ka akuzuar LSDM-në se për çdo ditë keqpërdorë institucionet shtetërore. Ata më tej theksojnë se Zoran Zaev dhe LSDM-ja as nuk janë fytyra e Evropës në Maqedoni, as nuk përfaqësojnë vlera evropiane. Nga kjo parti

Lexo tërë artikullin
Shekerinska: 90 % e kohës në takimin e liderëve u shpenzua me kërkesën për amnisti

Shekerinska: 90 % e kohës në takimin e liderëve u shpenzua me kërkesën për amnisti

Pohoj me përgjegjësi dhe po kërkoj publikisht të më mohojnë se 90 përqind e kohës së takimeve të liderëve është shpenzuar në kërkesën e VMRO-DPMNE-së për amnisti, tha Zëvendëskryeministri dhe Ministri i Mbrojtjes Radmilla Shekerinska në një intervistë për TV

Lexo tërë artikullin
Fushata për referendumin, Hyseni: Fushata do “egërsohet” në shtator

Fushata për referendumin, Hyseni: Fushata do “egërsohet” në shtator

Fushata për referendumin e 30 shtatorit edhepse zyrtarisht nuk ka filluar, partitë politike, kush në formë të drejtëpërdrejtë, kush tërthorazi, po paraqesin qëndrimet e tyre. Përderisa në bllokun politik shqiptar, thuaja nuk ka dallime thelbësore, blloku maqedonas ndan qëndrime diametralisht

Lexo tërë artikullin
Dështimi eventual i referendumit, i hap derë Rusisë

Dështimi eventual i referendumit, i hap derë Rusisë

Disa ekspertë thonë se rënia e gjithë këtij procesi – referendumit, mund të jetë hapja e një derë të gjerë për influencën ruse, e cila është ende shumë e fortë para referendumit, përcjell FLAKA. “Ne do të ishim naive nëse

Lexo tërë artikullin
VMRO DPMNE: Marrëveshja nuk kompenson dëmin e qeverisë; LSDM: T’i themi “po” marrëveshjes dhe integrimit

VMRO DPMNE: Marrëveshja nuk kompenson dëmin e qeverisë; LSDM: T’i themi “po” marrëveshjes dhe integrimit

Një javë nga shpallja e referendumit dhe pyejtes së referendumit ende nuk dihet qartë nëse VMRO DPMNE dhe Presidenti i Republikës do të ftojnë qytetarët në votim kundër ose në bojkot. Ajo që dihet qartë është se Presidenti dhe VMRO

Lexo tërë artikullin

Publicitet


Moti sot
26°
25°
Sun
24°
Mon
24°
Tue
23°
Wed