Vjen filmi i parë horror shqiptar

Vjen filmi i parë horror shqiptar

E vështirë të thuhet nëse regjisori australian Steven Kastrissios ka një marrëdhënie me hakmarrjen, por dy filmat kryesorë të jetës së tij shikojnë nëpërmjet saj. Pas “The Horseman”, që e shpërndau fillimisht nëpërmjet tregut amerikan, ai vjen në Shqipëri me

Lexo tërë artikullin
Nis Festivali Ndërkombëtar i Filmit “Dea Open Air”, edicioni i katërt me 50 filma në Sarandë

Nis Festivali Ndërkombëtar i Filmit “Dea Open Air”, edicioni i katërt me 50 filma në Sarandë

Festivali Ndërkombëtar i Filmit “Dea Open Air” po zhvillon edicionin e katërt në Sarandë. Ceremonia e hapjes së festivalit u zhvillua në Kinema Limani në bregdetin e Jonit, në Sarandë. Këtë vit në festival janë në konkurrim rreth 50 filma.

Lexo tërë artikullin
Po punohet në një film të ri “Jay & Silent Bob”

Po punohet në një film të ri “Jay & Silent Bob”

Një film i ri Jay and Silent Bob do të realizohet së shpejti. Për herë të parë këto dy personazhe interesante ishin paraqitur në filmin e vitit 1994, Clerks, ndërsa Smith e ka konfirmuar që afër dy dekada më vonë,

Lexo tërë artikullin
Indi, aktorët mbyten gjatë xhirimit të filmit

Indi, aktorët mbyten gjatë xhirimit të filmit

Yjet e filmave indianë Anil Kumar dhe Raghav Uday janë deklaruar të vdekur ndërsa vijojnë kërkimet për trupat e tyre të pajetë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur gjatë xhirimeve të një prej skenave të filmit të tyre të ri në

Lexo tërë artikullin
Fillon në Tetovë Festivali i filmit ODA

Fillon në Tetovë Festivali i filmit ODA

Nga data 4 deri me 8 tetore në Tetovë do të mbahet festivali i filmit Oda. Ky eshte edicioni i 5 i ketij manifestimi kulturor. Me poshte keni dhe axhenden e programit.

Lexo tërë artikullin
“Game of Thrones” e ka një fund

“Game of Thrones” e ka një fund

Është njëri prej serialeve më të shikuara të botës, një hit që ka pushtuar globin e që shënon rekord edhe në historinë e televizionit, por adhuruesit e tij tanimë do të duhet të kënaqen me çfarë do të ofroje sezoni

Lexo tërë artikullin
Fifty Shades Darker mbyll xhirimet

Fifty Shades Darker mbyll xhirimet

Producentët janë treguar të kujdesshëm që të mos dalë asnjë hollësi nga xhirimet e serisë së dytë të Fifty Shades duke bërë një përjashtim vetëm në ditën e fundit të tyre. Dakota Johnson dhe Jamie Dornan ndanë një puthje pasionante

Lexo tërë artikullin
Ndërron jetë regjisori i “Pretty Woman”

Ndërron jetë regjisori i “Pretty Woman”

Ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare, Garry Marshall, regjisori që ka krijuar disa sitcom-e ikonë në vitet ’70, por që famën më të madhe e mori në vitet ‘90 me “Pretty Woman”. Marshall ka ndërruar jetë ditën e martë në

Lexo tërë artikullin
Sara ngre temperaturat

Sara ngre temperaturat

Sara Sampaio ngre akoma më shumë temperaturat. “Engjëlli” i “Victoria Secret” ka shkëlqyer në setin e ri për koleksionin më të ri të bikinive. Pak nga pak, Sara po hynë në radhën e modeleve elitë të “Victoria Secret”, duke u

Lexo tërë artikullin
Jason Bourne, premierë në Londër

Jason Bourne, premierë në Londër

Jason Bourne, i fundit i serisë së filmave “Bourne”, pati të hënën në Londër premierën e tij europiane. Aktori Matt Damon kthehet pas 9 vitesh në rolin e ish-agjentit të trazuar të CIA-s. Dhe, meqenëse ra fjala tek agjentët sekretë,

Lexo tërë artikullin

MARKETING

NA NDIQNI NE FACEBOOK

MOTI SOT
26°