Egjipt, njihuni me Kanionin magjik

Gryka, rreth 800 metra e gjatë me mure deri në 40 metra të larta, është formuar gjatë mijëra viteve erozion, atëherë kur i gjithë rajoni ishte i zhytur në oqean. Është si të hysh në një botë përrallash me zana.

Lexo tërë artikullin
10 destinacione turistike që nuk i njihni

10 destinacione turistike që nuk i njihni

Me ndryshimin e orës dhe ngrohjen e kohës shumë prej jush mund të kenë nisur që të mendojnë për pushimet. Dhe për këdo që këtë vit po planifikon të vizitojë vende të veçanta dhe jo shumë të njohura, britanikja The

Lexo tërë artikullin
Ligje të pazakonta që duhet t’i keni parasysh në udhëtimet tuaja

Ligje të pazakonta që duhet t’i keni parasysh në udhëtimet tuaja

Nga ushqimi i pëllumbave në Venecia te ngrënia e çamçakëzit në Singapor apo kumari në Indi, shumë turistë mund ta gjejnë veten në mes të telasheve, nëse nuk njohin mirë ligjet e vendeve që po vizitojnë. Udhëtimi mund të jetë

Lexo tërë artikullin
Këshilla për udhëtimin dhe larjen në det

Këshilla për udhëtimin dhe larjen në det

Pushimet përbëjnë, si për prindërit, ashtu dhe për fëmijët, një moment të rëndësishëm për t’u ndarë së bashku, kështu që është e nevojshme të bëjmë kujdes në disa zgjedhje. Ja 6 sugjerime për udhëtimin dhe larjen në det: – Kur

Lexo tërë artikullin
Keni probleme me vjellje dhe marramendje gjatë udhëtimit? Ja zgjidhja

Keni probleme me vjellje dhe marramendje gjatë udhëtimit? Ja zgjidhja

Në këtë artikull do të prezantojmë një produkt shumë efikas dhe shumë të përshtatshëm për të gjitha moshat dhe për të dy gjinitë nga Kompania Amerikane HEALTH ENTERPRISES: Shirit dore kundër vjelljes, marramendjes dhe përzierjeve. Ky rreth dore që ndryshe

Lexo tërë artikullin
Nëse e doni jetën, shkoni në Paris!

Nëse e doni jetën, shkoni në Paris!

Kryeqyteti i kulmeve të kulturës botërore, Parisi, nuk e ka lënë indiferent asnjë vizitor, që ka rastin dhe fatin e bardhë ta vizitoj qytetin e dritave dhe të ëndrrave. Shkruan: Shaqir Foniqi ‘Nuk dua të vdes pa e parë Parisin

Lexo tërë artikullin

REKLAMA