Si u bë Islanda shteti më i sigurt në botë për turistët?

Si u bë Islanda shteti më i sigurt në botë për turistët?

Studimet e këtij viti kanë treguar se Islanda është shteti më i sigurt në botë për t’u vizituar – madje për të 11-ën herë me radhë. Është një kompani australiane që merret me analizimin e të dhënave të ndryshme në

Lexo tërë artikullin
Kajro, qyteti i dashurisë dhe i harresës!

Kajro, qyteti i dashurisë dhe i harresës!

Kajro është një nga metropolet më të mëdha të botës. Po aq i bukur, sa edhe i çmendur dhe po aq i pasur me tregime dhe rrëfime historike dhe rrënoja të panumërta me vlerë muzeale. Kajro është qyteti i dashurisë

Lexo tërë artikullin
Festa dhe pushime ideale

Festa dhe pushime ideale

Puna, familja, jeta duket se na merr shumë energji përgjatë gjithë vitit, dhe ky fakt evidentohet dukshëm tek kategori të caktuara individësh. Andaj, festat vijnë si një bekim për të gjithë ne, duke na çliruar nga ngarkesat dhe rutina e

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Kompleksi Gjilani – Ksamil, vendi ideal për pushime verore | VIDEO

VERA 2017 | Kompleksi Gjilani – Ksamil, vendi ideal për pushime verore | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe kompleksin turistik “Gjilani” në Ksamil të Sarandës. Kompleksi Gjilani, është i vendosur në njëren nga pjesët më të

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Rafaelo Resort, parajsa e bregdetit shqiptar | VIDEO

VERA 2017 | Rafaelo Resort, parajsa e bregdetit shqiptar | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe resort Rafaelo. Oferta parashikon 7 netë qëndrim me çmim fantastik prej 329 euro për person, përfshi mëngjesin dhe

Lexo tërë artikullin
Vera 2017 | Hotel Bonita në Durrës, oferta më e qëlluar e sezonit turistik

Vera 2017 | Hotel Bonita në Durrës, oferta më e qëlluar e sezonit turistik

Agjencia Turistike “Traveller’s Point”, me seli në Tiranë, Gostivar dhe Sarandë, për sezonin turistik Vera 2017, sjellë ofertën sencazionale me çmim marramendës për vetëm 291 euro, përfshi akomodim në hotel 7 netë, dy  vakte ushqim (mëngjes dhe darkë), pishina, plazhi, WI-FI,

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Hotel “Regina” në Vlorë u sjellë ofertën e parezistueshme | VIDEO

VERA 2017 | Hotel “Regina” në Vlorë u sjellë ofertën e parezistueshme | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe kompleksin turistik “Regina” në Vlorë.  

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Aliko në Vlorë, vendi i përallave verore. Ofertë fantastike | VIDEO

VERA 2017 | Aliko në Vlorë, vendi i përallave verore. Ofertë fantastike | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe kompleksin turistik  Aliko. Hoteli ka 28 dhoma 4 jane suita, 4 dhoma teke , 4 dhoma matrimoniale dhe 16

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Tropikal Resort, mrekullia buzë detit Adriatik, ja oferta senzacionale | FOTO GALERIA

VERA 2017 | Tropikal Resort, mrekullia buzë detit Adriatik, ja oferta senzacionale | FOTO GALERIA

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe kompleksin turistik “Tropikal Resort, në Durrës. Tropikal Resort është një hotel resort gjigand që ndodhet në qytetin e

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Kompleksi Gjilani – Ksamil, vendi ideal për pushime verore | VIDEO

VERA 2017 | Kompleksi Gjilani – Ksamil, vendi ideal për pushime verore | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe kompleksin turistik “Gjilani” në Ksamil të Sarandës. Kompleksi Gjilani, është i vendosur në njëren nga pjesët më të

Lexo tërë artikullin

ARKIVI I LAJMEVE