Restoranti me traditë shqiptare “Çka ka Qellu”, në zemër të New York-ut

Restoranti me traditë shqiptare “Çka ka Qellu”, në zemër të New York-ut

Pavarësisht faktit se ku jeton dhe vepron, qoftë edhe përtej Atlantikut, dashuria e madhe për atdheun për kulturën e lashtë, për rrënjët e të parëve, mbeten gjithmonë e pazëvendësueshme në çdo aspekt dhe rrethanë. Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Lexo tërë artikullin
5 destinacionet që duhet të vizitoni në 2019

5 destinacionet që duhet të vizitoni në 2019

io de Janeiro, Brazil Tokio, Japoni Sideni, Australi Duabi

Lexo tërë artikullin
Reportazh nga Lisbona: Qyteti me histori të pasur dhe bukuri përrallore

Reportazh nga Lisbona: Qyteti me histori të pasur dhe bukuri përrallore

Gjatë ditës, Lisbona ka një cilësi naive teatrale që të magjeps dhe të joshë, por natën është qytet përrallor, që zbret nga tarracat e ndritura drejt detit, si një grua me veshje festive që shkon teposhtë për ta takuar të

Lexo tërë artikullin
Shtëpitë më të mira në vitin 2018

Shtëpitë më të mira në vitin 2018

Revista e specializuar për arkitekturë ArchDaily çdo vit midis projekteve të shumta të cilat janë realizuar në gjithë botën, në bazë të votave të lexuesve zgjedh projektet më të mira dhe më inspiruese, në kategori të ndryshme. Po ju paraqesim

Lexo tërë artikullin
5 gjëra që duhet t’i vizitoni në Stamboll (Foto)

5 gjëra që duhet t’i vizitoni në Stamboll (Foto)

Stambolli është një ndër qytetet më të bukura në botë dhe për këtë me miliona turistë në ditë që vizitojnë vendin i cili gjendet mes dy kontinenteve. Për të përmbushur shëtitjen tuaj në Stamboll, kryeqendrën të kahmotshme të turistëve, Fibula

Lexo tërë artikullin
Si u bë Islanda shteti më i sigurt në botë për turistët?

Si u bë Islanda shteti më i sigurt në botë për turistët?

Studimet e këtij viti kanë treguar se Islanda është shteti më i sigurt në botë për t’u vizituar – madje për të 11-ën herë me radhë. Është një kompani australiane që merret me analizimin e të dhënave të ndryshme në

Lexo tërë artikullin
Kajro, qyteti i dashurisë dhe i harresës!

Kajro, qyteti i dashurisë dhe i harresës!

Kajro është një nga metropolet më të mëdha të botës. Po aq i bukur, sa edhe i çmendur dhe po aq i pasur me tregime dhe rrëfime historike dhe rrënoja të panumërta me vlerë muzeale. Kajro është qyteti i dashurisë

Lexo tërë artikullin
Festa dhe pushime ideale

Festa dhe pushime ideale

Puna, familja, jeta duket se na merr shumë energji përgjatë gjithë vitit, dhe ky fakt evidentohet dukshëm tek kategori të caktuara individësh. Andaj, festat vijnë si një bekim për të gjithë ne, duke na çliruar nga ngarkesat dhe rutina e

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Kompleksi Gjilani – Ksamil, vendi ideal për pushime verore | VIDEO

VERA 2017 | Kompleksi Gjilani – Ksamil, vendi ideal për pushime verore | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe kompleksin turistik “Gjilani” në Ksamil të Sarandës. Kompleksi Gjilani, është i vendosur në njëren nga pjesët më të

Lexo tërë artikullin
VERA 2017 | Rafaelo Resort, parajsa e bregdetit shqiptar | VIDEO

VERA 2017 | Rafaelo Resort, parajsa e bregdetit shqiptar | VIDEO

Agjencia Turistike Traveller’s Point me Seli në Gostivar dhe Tiranë, për sezonin turistik Vera 2017 në Shqipëri, ka sjell në ofertë edhe resort Rafaelo. Oferta parashikon 7 netë qëndrim me çmim fantastik prej 329 euro për person, përfshi mëngjesin dhe

Lexo tërë artikullin

REKLAMA