Kryetari Merko dhe zv. Drejtori Selami nënshkruan marrëveshjen për projektin “Asfaltimi i rrugës qëndrore Llabunishte”

Kryetari Merko dhe zv. Drejtori Selami nënshkruan marrëveshjen për projektin “Asfaltimi i rrugës qëndrore Llabunishte”

Sot, kryetari z.Ramis Merko në Agjensionin për përkrahje financiare të zhvillimit rural me zv.drejtorin z. Avdul-Selam Selami e nënshkroi marreveshjën për projektin “Asfaltimi i rrugës qëndrore Llabunishte” Vazhdojmë… U tha, u be! Për më shumë ndiq linkun:

Lexo tërë artikullin
Plomp: Për ne janë shumë të rëndësishme sundimi i ligjit dhe llogaridhënia në RMV

Plomp: Për ne janë shumë të rëndësishme sundimi i ligjit dhe llogaridhënia në RMV

Ambasadori i Holandës në Shkup, Willem Wouter Plomp, tha se sundimi i ligjit dhe në veçanti llogaridhënia janë çështje shumë të rëndësishme për shtetin të cilin e përfaqëson, kur është në pyetje procesi i integrimit të Maqedonisë së Veriut në

Lexo tërë artikullin
Hotelierët kërkojnë mirratim më të shpejtë të ndryshimeve të Ligjit për veprimtari turistike

Hotelierët kërkojnë mirratim më të shpejtë të ndryshimeve të Ligjit për veprimtari turistike

Biznesmenët nga veprimtaria turistike kërkojnë sjellje më të shpejtë të ndryshimeve të Ligjit për veprimtarinë turistike me të cilat shpresojnë se do të vendoset rend në veprimtarinë turistike dhe qytetarëve do t’u ofrojnë udhëtime të sigurta. Shpresojnë se deri në

Lexo tërë artikullin
Pendarovski kompleton Këshillin e Sigurisë, ja kush janë emrat

Pendarovski kompleton Këshillin e Sigurisë, ja kush janë emrat

Profesori universitar Veton Latifi është zgjedhur pjesë e Këshillit të Sigurisë të Maqedonisë së Veriut, një nga organet më të larta të sigurisë që drejtohet nga presidenti i vendit Stevo Pendarovski. Përzgjedhjen e tij e ka bërë të ditur vetë

Lexo tërë artikullin
Zv. Drejtori i Policisë Financiare, është kthyer nga një trajnim i rëndësishëm, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Zv. Drejtori i Policisë Financiare, është kthyer nga një trajnim i rëndësishëm, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës

Zv. Drejtori i Policisë Financiare, të Maqedonisë së Veriut, Berat Dehari, sapo është kthyer nga një trajnim i rëndësishëm, nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me ç’rast është certifikuar në lëmin përkatës. Ai me këtë rast, falënderon vendin mikpritës, ShBA-në

Lexo tërë artikullin
Frashër Oseku: Bashkëbisedim me Xhemajl Fetahajn, apo kur heroi flet me heroin

Frashër Oseku: Bashkëbisedim me Xhemajl Fetahajn, apo kur heroi flet me heroin

Në një shkrim në rrjetin social, ushtari i dy luftërave çlirimtare dhe veprimtari i shquar i çështjes kombëtare, Frashër Oseku, me një përshkrim shumë emocionues dhe tepër të sinqertë, vlerëson Heroin e kombit, Xhemail Fetahaj. Jo se e kishte bashkëluftëtar

Lexo tërë artikullin
Rot: BE-ja duhet t’i përmbush premtimet ndaj Maqedonisë Veriore

Rot: BE-ja duhet t’i përmbush premtimet ndaj Maqedonisë Veriore

Bashkimi Evropian duhet t’i përmbush premtimet e dhëna ndaj vendeve të Ballkanit Perëndimor, thotë ministri shtetëror për Evropën në Ministrinë e Punëve të Jashtme të Gjermanisë, Mihael Rot lidhur me vlerësimin e djeshëm të Komisionit Evropian se Maqedonia Veriore dhe

Lexo tërë artikullin
Prodhim i pamjaftueshëm vendor, dyfishohet importi i qumështit!

Prodhim i pamjaftueshëm vendor, dyfishohet importi i qumështit!

Nga Oda Ekonomike e Maqedonisë thonë se problemi kryesor në prodhimtarinë primare të qumështit është sigurimi i ushqimit të lirë të kafshëve, kushtet moderne të kultivimit të lopëve, përmirësimit i racave dhe cilësia mikrobiologjike e qumështit   Shkup, 29 maj

Lexo tërë artikullin
Efikasiteti në institucionet shëndetësore, qytetarët: Mungon shërbimi i duhur dhe ilaçet

Efikasiteti në institucionet shëndetësore, qytetarët: Mungon shërbimi i duhur dhe ilaçet

Qytetarët në përgjithësi nuk janë të kënaqur nga shërbimet shëndetësore. Ata thonë se më së shumti kanë probleme me projektin “termini im” dhe me barërat sepse vetëm në fillim të muajit mund të marrin me receta dhe pastaj të paguajnë

Lexo tërë artikullin
VMRO DPMNE: LSDM e bëri krimin me shtet; LSDM: U dëshmua se VMRO është kujdestare e krimit

VMRO DPMNE: LSDM e bëri krimin me shtet; LSDM: U dëshmua se VMRO është kujdestare e krimit

VMRO DPMNE, bazuar në informatat e Nismës globale kundër krimit të organizuar, akuzoi pushtetin se po mbron krimin. “Raporti është decid, plot analiza dhe citime se grupe kriminale janë ujdi me pushtetin dhe gëzojnë mbrojtje politike”- tha zëdhënsi I VMRO

Lexo tërë artikullin