Mickovski lëshon Kuvendin, nuk ka marrëveshje?

Mickovski lëshon Kuvendin, nuk ka marrëveshje?

Lexo tërë artikullin
MAQEDONIA VERI-LINDORE, MË E MIRA PËR MINIERA

MAQEDONIA VERI-LINDORE, MË E MIRA PËR MINIERA

Vendimin për të investuar në Maqedoni, veçanërisht në sektorin e minierave, pronari i ri i Sasa-s e ka sjellë pas hulumtimeve në terren, ku ka konstatuar se më së shumti potencial për të punuar xehen e zinkut ka në pjesën

Lexo tërë artikullin
VMRO-ja kundërshton masën për këshilltarin e Spasovskit (VIDEO)

VMRO-ja kundërshton masën për këshilltarin e Spasovskit (VIDEO)

VMRO-DPMNE-ja ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Penale për masën e kujdesit për këshilltarin e ministrit të brendshëm Oliver Spasovskit. Në reagimin e partisë opozitare thuhet se njerëz të afërt të ministrit kryejnë mit-marrje në tërë shtetin. Këshilltari në MPB

Lexo tërë artikullin
Sindikata e policisë kërkon rritjen e pagave (VIDEO)

Sindikata e policisë kërkon rritjen e pagave (VIDEO)

Sindikata e pavarur e policëve përmes një marshi protestues kërkuan rritje të pagave dhe punësime të reja nëpër burgjet e vendit. Policët protestuan përpara ministrisë së Drejtësisë dhe asaj të Financave. Në mbështetje të Sindikatës së Pavarur të Policisë doli

Lexo tërë artikullin
Vërshime në Reçicë të Vogël (VIDEO)

Vërshime në Reçicë të Vogël (VIDEO)

Shiu që vazhdon të bjerë në Malësin ka shkaktuar vërshime edhe në Reçic të Vogël. Uji ka dalur në rrugë në hapësirën ku para dy vitesh kishte vërshime. Për momentin sasia e ujit nuk është e madhe por me kalimin

Lexo tërë artikullin
Vjedhja në Hallk Bank në Gostivar, plaçkitësi merr një milion denarë dhe lagohet me veturë | VIDEO

Vjedhja në Hallk Bank në Gostivar, plaçkitësi merr një milion denarë dhe lagohet me veturë | VIDEO

Filiali i “Hallkbanka” në Gostivar që ndodhet në rrugën “Goce Dellçev” ka rënë pre e grabitjes këtë mesditë. Ka qenë një person që është futur në bankë rreth orës 12, i maskuar dhe i armatosur. Autori ka shfrytëzuar kohën e

Lexo tërë artikullin
Shikoni si i arrestoi policia 4 persona nga Studeniçani dhe dy dibranë

Shikoni si i arrestoi policia 4 persona nga Studeniçani dhe dy dibranë

Shtatë persona janë arrestuar në aksionin që nga data 20 deri më 23 të këtij muaji e zbatoi Reparti për policinë kriminalistike pranë SPB-së, Ohër në bashkëpunim me SBP Tetovë, informon portali “tetova1”. Në suaza të aksionit, sipas urdhrit paraprak

Lexo tërë artikullin
Zëdhënësi qeveritar: Propozimet e Nimicit, s’janë tonat

Zëdhënësi qeveritar: Propozimet e Nimicit, s’janë tonat

Punët për zgjidhjen e problemit me emrin shkojnë me dinamikën e parashikuar, ndërsa optimizmi është në nivel edhe më të lartë. Dëshirojmë që problemi të zgjidhet sa më shpejt dhe me dinjitet, ndërsa zgjidhja të jetë e pranueshme për të

Lexo tërë artikullin
Isen Shabani në krye të detyrës, rrugët të pastruara nga dëbora | VIDEO

Isen Shabani në krye të detyrës, rrugët të pastruara nga dëbora | VIDEO

ISEN SHABANI, ASNJË VENDBANIM NUK U BLLOKUA NGA BORA Posted by TV2 Gostivar on Tuesday, February 27, 2018

Lexo tërë artikullin
Serbia “detyron” Grubin të heq flamujt e shteteve pjesëmarrëse në konferencë

Serbia “detyron” Grubin të heq flamujt e shteteve pjesëmarrëse në konferencë

Përfaqësuesit e Parlamentit të Serbisë në konferencën e sotme në Kuvendin e Maqedonisë kërkuan heqjen e flamurit të Kosovës nga platforma ku qëndronin flamujt e shteteve anëtare të BE-së si dhe vendeve të Ballkanit. Deputetët Kosovarë reaguan duke adresuar kritika,

Lexo tërë artikullin

Publicitet


OFERTA SPECIALE

Moti sot
16°
12°
Sat
13°
Sun
12°
Mon
14°
Tue

ARKIVI I LAJMEVE