Zaev: Kemi qëllim të sigurojmë përparim në rrugën tonë drejtë integrimit | VIDEO LAJME

Zaev: Kemi qëllim të sigurojmë përparim në rrugën tonë drejtë integrimit | VIDEO LAJME

Ky proces kërkon përgjegjësi politike me qëllim të ndërtimit të konsensusit nacional në Republikën e Maqedonisë. Me zgjidhjen e kontestit bilateral që zgjat 25 vjet kemi për qëllim që të sigurojmë përparim në rrugën tonë drejtë integrimit në NATO dhe

Lexo tërë artikullin
Prononcohet Ahmet: E vlerësoj dialogun dhe kërkimin e një zgjidhjeje | VIDEO LAJME

Prononcohet Ahmet: E vlerësoj dialogun dhe kërkimin e një zgjidhjeje | VIDEO LAJME

Sot u mbajt takimi koordinues mes krerëve shtetëror në vend, në të janë informuar për propozimet konkrete të ndërmjetësit të Kombeve të Bashkuara, Mattheë Nimetz për zgjidhjen e çështjes së emrit mes Maqedonisë dhe Greqisë. Në takim morrën pjesë presidenti

Lexo tërë artikullin
Tragjedia në Tetovë, babai ka qenë në punë si roje nate | VIDEO

Tragjedia në Tetovë, babai ka qenë në punë si roje nate | VIDEO

Një nënë dhe 4 fëmijët e saj kanë humbur jetën nga zjarri që kaploi shtëpinë e tyre në Tetovë rreth orës 3:30 të mëngjesit. Viktimat janë Fatime Zulbeari 39 vjeçare, kurse fëmijët janë në moshë deri në 13 vjet. Sipas

Lexo tërë artikullin
Tragjedia në familjen Zylbehari në Tetovë, ja si u shkaktua zjarri | VIDEO

Tragjedia në familjen Zylbehari në Tetovë, ja si u shkaktua zjarri | VIDEO

Informacionet e para lidhur me tragjedinë në Tetovë flasin se shkak i zjarrit që përfshiu shtëpinë ishte kamini i vendosur në katin e dytë të shtëpisë. Si pasojë nga flakët e zjarrit që përfshiu shtëpinë, nëna dhe katër fëmijët e

Lexo tërë artikullin
Tetovë, konfirmohet vdekja e nënës dhe 4 fëmijëve të familjes Zulbehari nga zjarri që kaploi shtëpinë e tyre | VIDEO

Tetovë, konfirmohet vdekja e nënës dhe 4 fëmijëve të familjes Zulbehari nga zjarri që kaploi shtëpinë e tyre | VIDEO

shtë konfirmuar se nga zjarri që përfshiu shtëpinë në Tetovë kanë mbetur të vdekur nëna dhe katër fëmijë të saj. Kjo thuhet edhe nga dëshmitarë okularë që kanë ndjekur momentin e shpëtimit, por edhe nga ekipet e zjarrfikësve që janë

Lexo tërë artikullin
Bora në Strazhë, dhjetëra kamiona të bllokuara në Gostivar

Bora në Strazhë, dhjetëra kamiona të bllokuara në Gostivar

Të bllokuar nga pas mesnata në Gostivar kishin mbetur me dhjetëra transportues të rëndë. Ata ishin bllokuar nga pikëpagesa e Gostivarit dhe kolona ishte deri te udhëkryeqi i fshatit Zdunjë. Shkak i bllokimit ka qenë rruga me ngrica dhe e

Lexo tërë artikullin
Gostivar, bllokohet treni, udhëtarët 3 orë në pritje

Gostivar, bllokohet treni, udhëtarët 3 orë në pritje

Treni i linjës Kërçovë – Shkup, ka mbetur tre orë i bllokuar në Gostivar. Shkak i bllokadës ka qenë kapja e një kablloje elektrike nga ana e trenit në Lagjen Tullana. Rastin është paraqitur në polici, por ekipet e hetimit

Lexo tërë artikullin
Shkolla në Novosellë të Bogovinës në mëshirë të kohës | VIDEO LAJM

Shkolla në Novosellë të Bogovinës në mëshirë të kohës | VIDEO LAJM

Saktë sot e katër muaj, respektivisht më 22 tetor të vitit të kaluar, u dogjë objekti i shkollës në fshatin Novosellë të Komunës së Bogovinës. Që atëherë, edhe pse kanë kaluar katër muaj nuk është ndërmarrë asnjë veprim për të rregulluar objektin

Lexo tërë artikullin
Kasami “rimer” selinë në Shkup

Kasami “rimer” selinë në Shkup

Posted by FLAKA on Monday, January 8, 2018

Lexo tërë artikullin
Dehari prezanton buxhetin e Komunës para mërgimtarëve

Dehari prezanton buxhetin e Komunës para mërgimtarëve

Lexo tërë artikullin

PUBLICITET