Flokët natyrale të yjeve që na habisin pafund

Flokët natyrale të yjeve që na habisin pafund

Yjet ndryshojnë stilin e flokëve pothuajse aq shpesh sa ndryshojnë rrobat e tyre. Në fund të fundit, është pjesë e punës së tyre që të kenë një “shumëllojshmëri” të personave. Për këta ‘kameleonë’, ngjyrosja e flokëve,valëzimi, fenirimi, dredhja e tyre

Lexo tërë artikullin
Ledri Vula publikon një fragment të këngës së re

Ledri Vula publikon një fragment të këngës së re

Reperi i popullarizuar, Ledri Vula, është në përgatitje të projektit të ri muzikor. Së fundmi, Vula në llogarinë e tij personale, Instagram, ka sjell një pjesë të këngës së re që pritet të lansohet të dielën. “MEM, të dielën në

Lexo tërë artikullin
Dy orë në natyrë bëjnë mirë për shëndetin

Dy orë në natyrë bëjnë mirë për shëndetin

Një dozë dy orëshe në natyrë përmirëson në mënyrë domethënëse shëndetin dhe mirëqënien. Sipas një studimi të ri, kjo ndodh edhe nëse thjeshtë qëndron i ulur dhe shijon natyrën. Shëndeti fizik dhe mendor përfiton nga koha e kaluar në parqe,

Lexo tërë artikullin
Biondja e supermakinave

Biondja e supermakinave

Ajo hapi një kanal në Youtube, ku shprehte dashurinë për makinat. Sot ka me miliona shikime dhe kompanitë i japin mundësinë të testojë makinat më të veçanta, sidomos modelet “koncept”, që nuk hidhen kurrë në treg, por që janë unike

Lexo tërë artikullin
Elvana sjell pamje nga prapaskenat e xhirimit të klipit të këngës “Fustani”

Elvana sjell pamje nga prapaskenat e xhirimit të klipit të këngës “Fustani”

Elvana Gjata po shijon suksesin e këngës së re. Elvana Gjata ditë më parë publikoi këngën e re, të cilën e solli në duet me reperin Capital T. Dy artistët bashkëpunuan për këngën “Fustani”, e cila menjëherë është shndërruar në

Lexo tërë artikullin
Reperja amerikane Nicki Minaj do të performojë në Arabinë Saudite

Reperja amerikane Nicki Minaj do të performojë në Arabinë Saudite

Këngëtarja e famshme, e njohur për dukjen, performimet, tekstet dhe video-klipet, do të marrë pjesë në festivalin muzikor “Jeddah World Fest”. Këngëtarja amerikane e hip-hopit Nicki Minaj më 18 korrik do të performojë në një koncert në Arabinë Saudite, konfirmuan

Lexo tërë artikullin
Dua Lipa stiliste, prezanton linjën e saj të veshjeve

Dua Lipa stiliste, prezanton linjën e saj të veshjeve

Ajo nuk është e talentuar vetëm në muzikë, por duket se së fundmi Dua Lipa ka dashur ta provojë veten edhe në fushën e modës. Në një postim të bërë vetëm pak minuta më parë në rrjetet sociale , këngëtarja

Lexo tërë artikullin
Tayna më në fund krah Malumës

Tayna më në fund krah Malumës

Tayna takoi më në fund këngëtarin e suksesshëm kolumbian në Cagliari të Italisë, në arenën Grandi Eventi ku mbahet edhe koncerti i Maluma-s. Videon ku duken Tayna me Maluma-n në sfond teksa puthen dhe bëjnë foto bashkë e publikoi menaxheri

Lexo tërë artikullin
Sipas një fqinje, Princesha Diana e dinte se pse Princi Charles e zgjodhi për tu martuar

Sipas një fqinje, Princesha Diana e dinte se pse Princi Charles e zgjodhi për tu martuar

Po të ishte mes nesh, Princesha Diana do të festonte sot ditëlindjen e 58-të. Edhe pse ka vdekur 22 vjet më parë, ajo vazhdon të jetë temë e mediave botërore. Pothuajse nuk ka detaje që nuk është zbuluar rreth jetës

Lexo tërë artikullin
Anita shkon në pushime pa Ramushin

Anita shkon në pushime pa Ramushin

Bashkëshortja e kryeministrit të Kosovës ka filluar pushimet me familjen e saj. Anita po poston vazhdimisht foto nga pushimet e verës dhe ajo ka zgjedhur që me familjen të kalojë disa ditë në Golem të Shqipërisë. Ajo përmes fotografive ka

Lexo tërë artikullin