Kujt i thotë ‘Mira’ këngëtari Tony Noah, ja projekti i fundit (Video)

Kujt i thotë ‘Mira’ këngëtari Tony Noah, ja projekti i fundit (Video)

“Në vitin 2008 kam punuar në studio profesionale, kemi bërë afër dy albume në gjuhën zvicerane që nuk janë publikuar asnjëherë. Në vitin 2012 kemi krijuar një label 12Points (www.12points-music.ch) në fillim kemi qenë shtatë anëtarë e kemi qenë repera,

Lexo tërë artikullin
BICCIO, shqiptari i parë në Itali që tenton të pushtojë tregun me rap muzikë (Video)

BICCIO, shqiptari i parë në Itali që tenton të pushtojë tregun me rap muzikë (Video)

Ndonëse është i ri dhe që i vogël po bën muzikë rap, ai teksa ka nisur të hedh hapat e parë në muzikën profesionale, ka vendosur që të vij për herë të parë me një projekt rap në gjuhën italiane.

Lexo tërë artikullin
Një këngë gurbeti vjen nga Kadri Gashi, ja inspirimi që morri këngëtari për këtë projekt (Video)

Një këngë gurbeti vjen nga Kadri Gashi, ja inspirimi që morri këngëtari për këtë projekt (Video)

Një këngë mjaftë e mrekullueshme është hedhur në tregun muzikorë nga këngëtari i njohur Kadri Gashi. Duke i kënduar gurbetit e duke u inspiruar nga situata shumë e vështirë në Kosovë atë që populli po përjeton atje e duke u

Lexo tërë artikullin
Hiti i verës me plot ritëm vjen nga Mc Qoppa dhe Florim Flori Gega (Video)

Hiti i verës me plot ritëm vjen nga Mc Qoppa dhe Florim Flori Gega (Video)

Një super projekt nga dy këngëtarët e njohur Mc Qoppa dhe Florim Flori Gega sapo është hedhur në qarkullim dhe është finalizuar si këngë e re. Titullohet ‘Kceni, kceni’ dhe është një projekt mjaft ritmik dhe me një tekst mjaft

Lexo tërë artikullin
Yllka Xërxa së shpejti pushton pistat italiane

Yllka Xërxa së shpejti pushton pistat italiane

Ajo njihet me aktivitetin e saj të punës në universitetin Vitrina në Tiranë dhe e njohur për fushatën krah Sali Berishës. Është një menaxhuese e suksesshme e marketingut dhe gjuhëtare e cila ka marrë shumë mirënjohje nga Pegasi Albania, tashmë

Lexo tërë artikullin
Edhe Granit Shala i pranishëm tek premiera e komedisë ‘Biznesmeni n’Dubai’ nga Qumili

Edhe Granit Shala i pranishëm tek premiera e komedisë ‘Biznesmeni n’Dubai’ nga Qumili

Mbrëmë në pallatin e Kulturës në qytetin e Gjakovës mes shumë artistëve dhe artdashëve që ishin të pranishëm është mbajtur premiera e komedisë “Bisnismeni n’Dubai” nën interpretimin e aktorit dhe humoristit të njohur kosovar Sevdai Radogoshi-Qumili, e mes shumë të

Lexo tërë artikullin
Shpërthen sezona e ahengjeve, Bekim Rexhepi sjell projektin e ri ‘M’i këndon bylbyli rreth Vardarit’ (Video)

Shpërthen sezona e ahengjeve, Bekim Rexhepi sjell projektin e ri ‘M’i këndon bylbyli rreth Vardarit’ (Video)

Një këngë plot ritëm që nxeh atmosferat në ahengjet familjare në trojet shqiptare, një këngë që në vete ka instrumente dhe melodi të pastër shqipe është sjellë nga këngëtari tashmë i njohur Bekim Rexhepi. Ai në këtë projekt i këndon

Lexo tërë artikullin
Këngëtarja shqiptare me gjoksin më të bukur?

Këngëtarja shqiptare me gjoksin më të bukur?

Anna Jenifer njihet si një nga femrat shqiptare të skenës me gjoksin më të bukur e këtë e vërteton edhe përmes fotografive të saja të cilat i publikon e që shihet se ajo ka një gjoks natyral dhe në top

Lexo tërë artikullin
‘Veç ai’ titullohet projekti më i ri i këngëtares shqiptare

‘Veç ai’ titullohet projekti më i ri i këngëtares shqiptare

Këngëtarja e talentuar Eralda Jashari vjen me projektin e rradhës, me këngën e saj më të re nën tinguj të ngrohtë dhe melodik. ‘Veç ai’ titullohet projekti më i ri i këngëtares shqiptare që sapo ka hedhur në treg. Ndonëse

Lexo tërë artikullin
Një karierë të bujshme larg thashethemeve, kjo është Dona vajza e hiteve të fundit (Video0

Një karierë të bujshme larg thashethemeve, kjo është Dona vajza e hiteve të fundit (Video0

Sapo ka lansuar videoklipin e këngës “Problematik”, një këngë qe të rrëmben me të paren. Edhe këtë herë, titulli goditës dhe ritmi “infektues”. Ka zbarkuar vera, e bashkë me të edhe një mori këngësh, videoklipesh, ritmesh e stilesh të ndryshme.

Lexo tërë artikullin

REKLAMA