“Ska dashni” quhet super balada nga Mërgim Mjeku

“Ska dashni” quhet super balada nga Mërgim Mjeku

“Ska dashni”, kështu quhet balada që me tu publikuar po dëgjohet dhe po pritet shumë mirë, ardhur nga artisti Mërgim Mjeku. Kjo këngë që ka edhe një klip tëë bukur është me tekst dhe muzikë nga Kreshnik Avdiu dhe orkestrim

Lexo tërë artikullin
KMC shpërthen  me  “S’je  gang”

KMC shpërthen me “S’je gang”

Po vijnë njëra pas tjetrës këngët e reperit KMC, i cili duket se muzikës i është futur më shumë passion dhe përkushtim. “S’je gang” titullohet kënga e re e cila erdhi shumë shpejt pas publikimit të një bashkëpunimi të KMC

Lexo tërë artikullin
Lena Dautaj sjell projektin“Ske dit”, mirëpritet shumë mirë

Lena Dautaj sjell projektin“Ske dit”, mirëpritet shumë mirë

Është projekti i saj i dytë por po ecën me hapa të sigurt në tregum muzikor. Këngëtarja Lena Dautaj sapo ka sjellë ditë më parë një super këngë me një klip mjaft të bukur që mban titullin “Ske dit”dhe shihet

Lexo tërë artikullin
Rati e Mehdi Zena i bashkojnë forcat në projektin e ri

Rati e Mehdi Zena i bashkojnë forcat në projektin e ri

Këngëtari i mirënjohur Rati po rikthehet sërish dhe këtë herë shumë më ndryshe se zakonisht. Rati vjen nën petkun e veshjeve tradicionale për të prezantuar një këngë me motive popullore. Dihet që këngëtari ia thotë bukur këngëve popullore, madje është

Lexo tërë artikullin
Luiza Hasani këngëtarja që duket si modele

Luiza Hasani këngëtarja që duket si modele

Pak kohë më parë lexonin shumë tituj që lidheshin me këngëtaren e re të skenës sonë, Luiza Hasanin. Luiza u quajt senzacioni i skenës, këngëtarja që do ti lë në hije të tjerat, etj. E bukur e me zë të

Lexo tërë artikullin
Këngëtari shqiptarë performon këngë shqipe në spektaklin Miss&Mister Suisse Francophone

Këngëtari shqiptarë performon këngë shqipe në spektaklin Miss&Mister Suisse Francophone

Vikendin që vjen në Zvicër pritet të mbahet Miss&Mister Suisse Francophone, evenimenti më i madh i bukurisë në shtetin zviceran që mbledh djem e vajza nga mbarë etnitetet që jetojnë në shtetin helvetik ndërkohë që në këtë eveniment bukurie marin

Lexo tërë artikullin
T’kam zemer së shpejti vjen nga ky artist

T’kam zemer së shpejti vjen nga ky artist

Këngëtari, Dod Kalaj po e ndjek traditen familjare duke u marr intenzivisht me muzikë. Ai sapo ka finalizuar një projekt të ri, me tekst nga Mario MC & Glaugus Furtuna Ndersa muzika dhe orkestrimi janë bëtë nga Alban Furtuna. Doda

Lexo tërë artikullin
“Bojna qef” thonë Arjeta&Nusreti

“Bojna qef” thonë Arjeta&Nusreti

“Bonja qef” quhet kënga më e re e dyshes Arejta dhe Nusreti. Ky projekt muzikor është shkruar nga Ghulo kurse muzika u bë nga InArt Studio. Kënga e zhanrit popullor që në vete ka shumë ritëm ka marrë pëlqyshemrinë e

Lexo tërë artikullin
Prisni Lena Dautaj me super projektin muzikor “Ske dit”

Prisni Lena Dautaj me super projektin muzikor “Ske dit”

Ajo është një këngëtare e re por mjaft me stil. E kemi fjalën për Lena Dautaj e cila do të publikojë nesër këngën më të re shoqëruar me një klip të bukur me titull “Ske dit”. Kënga është punuar nga

Lexo tërë artikullin
Kujt ia kushton këto tatto të reja personazhi Genc Lekaj?

Kujt ia kushton këto tatto të reja personazhi Genc Lekaj?

Atë e sheh mes persoanzheve VIP jo vetëm shqiptarë por edhe gjermanë, ku edhe jeton. E kemi fjalën për shqiptarin Genc Lekaj, i cili njihet edhe për pasionin që ai ka për të tatu të shumta në trupin e tij,

Lexo tërë artikullin

REKLAMA