“Zemër shqiptare”, nga Gentjana, një hit që do të këndohet kudo

“Zemër shqiptare”, nga Gentjana, një hit që do të këndohet kudo

“Zemër shqiptare” këshu quhet projekti më i ri i finalizuar vetëm pak ditë më parë edhe me një videoklip mjaft të përshtatur tekstit dhe idesë, ardhur nga këngëtarja Gentjana Gjergji. Jemi mësuar me këngë të bukura e patriotike, por kjo

Lexo tërë artikullin
Marigona i këndon Reçakut, kënga pritet shumë mirë

Marigona i këndon Reçakut, kënga pritet shumë mirë

Ajo është artiste e vogël në moshë por plot talent, ndërsa ka menduar të sjellë një këngë mjaft të bukur e me një temë prekëse duke përkuar edhe me datën ku kujtohet masakra e Reçakut. Kjo është këngëtarja Marigona Imeri

Lexo tërë artikullin
Fejohet këngëtarja e njohur shqiptare? (FOTO LAJM)

Fejohet këngëtarja e njohur shqiptare? (FOTO LAJM)

Pas 4 vitesh lidhje, ajo i ka dhënë fund beqarisë në një festë shumë private. Por ka qenë mikesha e saj këngëtare që i ka zbuluar sekretin. Orgesa Zaimi ka publikuar në Instastorie një fotoku tregon unazën e fejesës që Kamela mban në gisht. “Shikoni kush

Lexo tërë artikullin
Valtoni tani hitet e tij edhe në version akustik

Valtoni tani hitet e tij edhe në version akustik

Ai është një artist unik dhe ka vite që suksesin e tij e ka treguar jo vetëm në trojet shqiptare por edhe në europë dhe ka shumë hite në treg. Po flasim për këngëtarin Valton Krasniqi i cili këtë fillim

Lexo tërë artikullin
Vani Gjuzi, këngëtari më i kërkuar i 2017-s

Vani Gjuzi, këngëtari më i kërkuar i 2017-s

Vani Gjuzi një nga këngëtarët më të kërkuar të vitit 2017 Vani Gjuzi është këngëtar i mrekullueshëm dhe i talentuar që renditet si një nga artistët më të mirë të vitit vitit 2017. Koncertet e shumta si brenda dhe jashtë

Lexo tërë artikullin
Pas industrisë muzikore, këngëtari shqiptarë shumë i suksesëshëm dhe në biznes

Pas industrisë muzikore, këngëtari shqiptarë shumë i suksesëshëm dhe në biznes

Pas sukseseve të një pas njëshme në industrin muzikore shqiptare Sylejman Zogaj sukses të madhë po arrin dhe në fushen e biznesit. Për fansat e ti të shumtë Sylejmani në rrjetin social Facebook ka ndar disa foto nga restoranti i

Lexo tërë artikullin
Premierë: Se kur e don nga Sienna (Video)

Premierë: Se kur e don nga Sienna (Video)

Ka një zë unik, të jashtëzakonshëm. Me një shikim ‘vrastar’ dhe butësi në interpretim, shoqëruar nga një vokal prej një ylli të vërtet, ajo sigurisht se ka një të ardhme të ndritur. Flora Gashi apo e njohur me emrin artistik

Lexo tërë artikullin
Nuk është aksion i filmave holivudian, Libi e Vlorijani në promon e re shfaqen si agjent të 007 (Video)

Nuk është aksion i filmave holivudian, Libi e Vlorijani në promon e re shfaqen si agjent të 007 (Video)

Një promo e re e emisionit ‘Prive’ do të sjellë secilën javë një speciale fillimisht ku moderatorja e njohur Liberta Spahiu dhe gazetari Vlorijan Halili do të sjellin një gjë që nuk është parë më herët nëpër emisionet shqiptare. Disa

Lexo tërë artikullin
Albulena Ukaj paralajmron super projektin e ri

Albulena Ukaj paralajmron super projektin e ri

Ylli i muzikës shqipe Albulena Ukaj ka paralajmëruar vetëm pak orë më parë projektin e saj të ri i cili pritet të jetë një mega këngë e shoqëruar edhe me videoklip në të cilin Albulena pritet të duket si një

Lexo tërë artikullin
Sinan Hajdini thotë “Merri krejt”, kujt i dedikohet ky projekt!? (Video)

Sinan Hajdini thotë “Merri krejt”, kujt i dedikohet ky projekt!? (Video)

Kënga e parë e tij ishte ajo me titull “Je e tjetër kujt”, që i hapi rrugë në muzikë. Këngëtari që me muzikë ka nisur të merret qysh në vegjëli, tashmë është 21 vjeç dhe numëron disa projekte muzikore. Melodia

Lexo tërë artikullin

REKLAMA