Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhjet 2017

Strimnica meDokin, ja investimet në këtë fshat. Rruga do të asfaltohet në 2018 (Foto)

Strimnica meDokin, ja investimet në këtë fshat. Rruga do të asfaltohet në 2018 (Foto)

Rinia e fshatit Strimnicë mbështetje të madhe Dokit të Zhelinës. Ata këtë mbështetje për zgjedhjet lokale e japin pasi kryetari aktual dhe kandidati për kryetar komune, Fatmir Izairi në këtë fshat ka investuar shumë projekte kapitale. Gjatë katër viteve në

Lexo tërë artikullin
Mendi Asani tregon se përse hoqi dorë nga gara për Strugën

Mendi Asani tregon se përse hoqi dorë nga gara për Strugën

Kandidati i PDSH-së në Strugë, Mendi Asani ka dhënë dorëheqje nga kjo garë, pasi tha se kandidatura e tij do të ndikonte që të përçahet vota shqiptare. ”Duke marr parasysh situatën e krijuar në Strugë, dhe duke marr parasysh analizat

Lexo tërë artikullin
Ganiu sot i drejtohet opinionit publik nga sheshi Skënderbeu

Ganiu sot i drejtohet opinionit publik nga sheshi Skënderbeu

Kandidati për kryetar të Komunës së Çairit, Visar Ganiu, sot (e Martë, 26.09.2017) do të mbajë pres konferencë. Pres konferenca do të mbahet në sheshin Skënderbeu në Shkup me fillim në ora 10.30.

Lexo tërë artikullin
Pse në Gostivar do fitojë Nevzat Bejta

Pse në Gostivar do fitojë Nevzat Bejta

Për shkak se pas zgjedhjeve parlamentare të dhjetorit, Nevzat Bejta, me këmbëngulje ishte kundër qeverisjes së BDI-së me VMRO-në; -Për shkak se, Nevzati, është më popullor e më komunikativ me qytetarët e Gostivarit, ai në çdo vdekje, është prezent me

Lexo tërë artikullin
Bekim Memeti Një hap i madh drejt suksesit të ri

Bekim Memeti Një hap i madh drejt suksesit të ri

Bartësi i listës së këshilltarëve për komunën e Tetovës, Bekim Memeti sonte ka lëshuar një mesazh falenderimi për gjithë ata që ishin prezent në dy aktivitetet e rëndësishme të BDI në Tetovë, hapja e shtabit komunal dhe konventa promovuese. Statusi

Lexo tërë artikullin
Tetova Sot: Pse në Gostivar do fitojë Nevzat Bejta

Tetova Sot: Pse në Gostivar do fitojë Nevzat Bejta

Për shkak se pas zgjedhjeve parlamentare të dhjetorit, Nevzat Bejta, me këmbëngulje ishte kundër qeverisjes së BDI-së me VMRO-në; -Për shkak se, Nevzati, është më popullor e më komunikativ me qytetarët e Gostivarit, ai në çdo vdekje, është prezent me

Lexo tërë artikullin
VMRO-DPMNE promovoi kandidatin dhe këshilltarët për Gostivarin

VMRO-DPMNE promovoi kandidatin dhe këshilltarët për Gostivarin

VMRO-DPMNE mbajti sonte konventën promovuese të kandidates së tyre për kryetar komune të Gostivarit, Dafina Stojanoska dhe kandidatët për këshilltar komunal për zgjedhjet lokale. Para antarësisë dhe simpatizantëve në shabin partiak në Maleardi, Stojanoska e ndau vizionin e saj për

Lexo tërë artikullin
BDI promovon kandidatin e saj për Komunën e Vrapçishtit

BDI promovon kandidatin e saj për Komunën e Vrapçishtit

Sonte BDI ka promovuar kandidatin e saj, Gajur Rushiti, për kryetar komune të Vrapçishtit, transmeton FLAKA. Gjatë promovimit të Rushitit i pranishëm për ti dhënë mbështetje atij, ka qenë edhe kryetari aktual i kësaj komune, Bajram Kadrija, i cili poashtu

Lexo tërë artikullin
GROM mbajti tubimin e parë parazgjedhor në Karposh

GROM mbajti tubimin e parë parazgjedhor në Karposh

Asociacioni Qyetatër për Maqedoninë (GROM) sonte në qendërn tregtare “Leptokarija” mbajti mitingun e parë parazgjedhor, transmeton FLAKA. Kandidati për kryetar komune të Karposhit dhe njëkohësisht kryetar i GROM, Stevço Jakimovski, mbajti fjalim. Poashtu edhe kandidati për kryetar komune të Shkupit

Lexo tërë artikullin
Retorikë parlamentare edhe në zgjedhjet lokale në Maqedoni

Retorikë parlamentare edhe në zgjedhjet lokale në Maqedoni

Fushata elektorale për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 15 tetor nuk do të dallojë nga ajo e cikleve të kaluara zgjedhore. Partitë gjatë paraqitjes para votuesve do të ofrojnë premtime nga më të ndryshmet, ndërsa nuk do të

Lexo tërë artikullin

MARKETING

NA NDIQNI NE FACEBOOK

MOTI SOT
26°