Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhjet 2019

KSHZ: 46,16% e diasporës kanë votuar deri në ora 19

KSHZ: 46,16% e diasporës kanë votuar deri në ora 19

Komisioni shtetëror i zgjedhjeve në konferencën e fundit për shtyp për sot ka përmbledhur të dhënat për votimin e sotëm të të sëmurëve, të burgosurve dhe diasporës. Për të votuar në Përfaqësitë diplomatike konsulare janë paraqitur 1781 votues. “Ende janë

Lexo tërë artikullin
Në Kumanovë votojnë 134 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm

Në Kumanovë votojnë 134 persona të sëmurë dhe të pafuqishëm

Gjithsej 134 të sëmurë dhe persona të pafuqishëm sot do ta realizojnë të drejtën e votës në rrethin e dytë të zgjedhjeve presidenciale në Kumanovë. Sot të drejtën e votimit e kanë edhe të dënuarit të cilët sanksionin e tyre

Lexo tërë artikullin
KSHZ: Deri në orën 17.00 kanë votuar 37.5 për qind e diasporës

KSHZ: Deri në orën 17.00 kanë votuar 37.5 për qind e diasporës

Deri në orën 17.00, dalja në vendvotime në diasporë është 37.5 për qind, kanë njoftuar nga KSHZ. Sarajeva, Brukseli dhe Praga janë qytetet me përqindje më të madhe të daljes në diasporë në rrethinë e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Sipas

Lexo tërë artikullin
Hoxhaj fton shqiptarët të votojnë në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut

Hoxhaj fton shqiptarët të votojnë në zgjedhjet presidenciale të Maqedonisë së Veriut

Zëvendëskryeministri i Kosovës Enver Hoxhaj, ka ftuar qytetarët e Maqedonisë së Veriut të dalin dhe të votojnë nesër për alternativën që avancon edhe më tej të drejtat e shqiptarëve dhe integron Maqedoninë e Veriut në BE dhe NATO, njofton Klan

Lexo tërë artikullin
Si shkoi procesi i votimit të sotëm në burgje?

Si shkoi procesi i votimit të sotëm në burgje?

Në burgun e Idrizovës, të drejtën e votës sot patën mundësi ta shfrytëzojnë 817 persona të dënuar si dhe 41 persona në departamentin e hapur në Veles. Përveç zgjedhjeve presidenciale, disa prej votuesve kishin të drejtë të zgjedhin kryebashkiakun e

Lexo tërë artikullin
Votat e shqiptarëve do të jenë vendimtare për zgjedhjen e presidentit të Maqedonisë së Veriut

Votat e shqiptarëve do të jenë vendimtare për zgjedhjen e presidentit të Maqedonisë së Veriut

Ky artikull fillimisht u botua në Agjencinë e Lajmeve Meta.mk, një projekt i Fondacionit Metamorfozis. Një version i redaktuar publikohet më poshtë, si pjesë e një marrëveshjeje me Global Voices. Maqedonia e Veriut do të votojë të dielën më 5

Lexo tërë artikullin
Pendarovski: Dilni në masë dhe dyfishoni numrin e votave

Pendarovski: Dilni në masë dhe dyfishoni numrin e votave

Kandidati presidencial Stevo Pendarovski në mitingun e mbylljes së fushatës sonte në Manastir, ku morën pjesë kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i jashtëm Nikolla Dimitrov, u kërkuan qytetarëve të Manastirit që të dalin në zgjedhje të dielën dhe të dyfishojnë

Lexo tërë artikullin
Zaev nga Manastiri: Kjo është rruga, të vazhdojmë bashkë me Stevon, për të rinjtë, për shtetin, për qytetarët

Zaev nga Manastiri: Kjo është rruga, të vazhdojmë bashkë me Stevon, për të rinjtë, për shtetin, për qytetarët

Lideri i LSDM-së Zoran Zaev në tribunën e sotnte në Manastir tha se Republika e Maqedonisë Veriore po ecën me vendosmëri dhe drejtimi në të cilin po lëviz vendi është e drejta në interes të qytetarëve, përcjell FLAKA. “Është shumë

Lexo tërë artikullin
Grubi me sqarim në rast të dështimit të censusit

Grubi me sqarim në rast të dështimit të censusit

Edhe një sqarim shtesë që mos të bini pre e dezinformatave dhe propagandës: Në rast se dështojnë zgjedhjet presidenciale nga mosdalja e qytetarëve: 1. Talat Xhaferri NUK BËHET President 2. Zgjedhjet përsëriten 3. Nuk e marrim datën për negociata me

Lexo tërë artikullin
Mesazhi i Menduh Thaçit nga Studeniçani

Mesazhi i Menduh Thaçit nga Studeniçani

PDSH me tubim përmbyllës në Studeniçan, më 5 maj të dalim të vulosim fitoren për NATO dhe BE. Partia Demokratike Shqiptare sonte ka mbajtur tubimin e fundit per keto zgjedhje presidenciale, ku partia e Thacit perhrah kandidatin e perbashket qeveritar

Lexo tërë artikullin