Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhje Lokale

Tubim i BDI-së në Dibër, Duka: Garancitë për realizimin e premtimeve janë mbështetja që më japin dibranët dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti

Tubim i BDI-së në Dibër, Duka: Garancitë për realizimin e premtimeve janë mbështetja që më japin dibranët dhe lideri i BDI-së, Ali Ahmeti

Kandidati për kryetar të Komunës së Dibrës nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, dr  Hekuran Duka sonte para bashkëvendësve të tij shpalosi Programin parazgjedhor. Ai në Tubimin përfundimtarë të BDI-së në ktë fushatë iu bëri thirrje të gjithë dibranëve

Lexo tërë artikullin
BDI në Dibër: Me votën e dhënë për Dukën dhe Pendarovskin, i ndihmohet vetes dhe ardhmërisë së pasardhësve

BDI në Dibër: Me votën e dhënë për Dukën dhe Pendarovskin, i ndihmohet vetes dhe ardhmërisë së pasardhësve

Bashkimi Demokratik për Integrim sonte ka mbajtur Tubim parazgjedhor në qytetin e Dibrës ku ka shpalosur Programin e kandidatit për kryetar të Komunës dr. Hekuran Duka dhe konceptin e konsensualitetit për president të vendit. Para të pranishmëve foli zëvendëskryeministri për

Lexo tërë artikullin
Gratë e Dibrës në mbështetje të Hekuran Dukës

Gratë e Dibrës në mbështetje të Hekuran Dukës

Sonte në një takim të zgjeruar, në Dibër.  Nga Forumi i Gruas-dega Dibër u organizua një takim mbështetës për planprogramin, qasjen dhe perspektivën e Dibrës nën udhëheqjen e kandidatit nga radhët e BDI’së d-r.Hekuran Duka. Takimi u organizua  nën patronatin

Lexo tërë artikullin
Cilin kandidat do ta përkrahë Alternativa në Dibër?

Cilin kandidat do ta përkrahë Alternativa në Dibër?

ALTERNATIVA – DEGA DIBËR NJOFTIM PËR OPINIONIN Alternativa, si parti politike e kujdesshme dhe e vëmendshme me votuesin dhe me mbështetësit e saj, tash në vigjilje të zgjedhjeve lokale në Dibër, i drejtohet opinionit me këtë kumtesë, për ta njoftuar

Lexo tërë artikullin
Hekuran Dukës i premtohet mbështetje për spitalin e Dibrës nga zv.ministri i Shëndetësisë

Hekuran Dukës i premtohet mbështetje për spitalin e Dibrës nga zv.ministri i Shëndetësisë

Sot, zv ministri i shëndetësisë Asim Musa, në një vizitë pune, dhe në mbështetje të fuqishme të shokut të tij Hekuran Dukës ishte i pranishëm në spitalin e Dibrës. Vizita ishte me qëllim evidentimin e problemeve, dhe në këtë takim

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet Lokale 2019, KKZ-Dibër, gati për zgjedhjet e së dielës

Zgjedhjet Lokale 2019, KKZ-Dibër, gati për zgjedhjet e së dielës

Në komunën e Dibrës ditën e diel do të mbahen edhe zgjedhjet e parakohshme lokale. Në garë për kryetar komune janë me numrin 1 Hekuran Duka i BDI-së dhe me numrin 2 Arben Agolli – kandidat i Aleancës për Shqiptarët

Lexo tërë artikullin
Milenko Nedelkovski konfirmon koalicionin VMRO – Aleanca ?!

Milenko Nedelkovski konfirmon koalicionin VMRO – Aleanca ?!

Gazetari kontravers, Milenko Nedelkovski për mes një statusi në Fejsbuk, ka shprehur preferencën e tij se kush duhet të fiton në zgjedhjet komunale në Dibër. Nedellkovski e ka quajtur kombinim fitues fitoren e Selës në Dibër dhe VMRO-DPMNE në Ohër

Lexo tërë artikullin
Hekuran Duka merr mbështje nga banorët e Dibrës, u premtoi angazhim dhe dinjitet | FOTO

Hekuran Duka merr mbështje nga banorët e Dibrës, u premtoi angazhim dhe dinjitet | FOTO

Në vazhdimsi të vizitave nëpër lagje, sot ekipa e Hekuran Dukës, takoi banorët e lagjes Namazjar, prezantoi programin e tij, dëgjoi banorët, mori mbështetje dhe ju premtoi angazhim, dhe dinjitet! Për më tepër fotografitë, dhe pritja e përzemërt, tregojnë për

Lexo tërë artikullin
Veneci mbështet Hekuran Dukën

Veneci mbështet Hekuran Dukën

Venec I, ishte pika e ndalesës për ekipin e kandidatit Hekuran Duka, i cili pasi takoi një numër të madh të shtëpive të këtij rajoni, ditën e përmbylli me një tubim madhështor, ku qytetarët parashtruan pyetje reth këndvështrimit të kryetarit

Lexo tërë artikullin
Ministri Arbër Ademi në përkrahje të plotë të Hekuran Dukës

Ministri Arbër Ademi në përkrahje të plotë të Hekuran Dukës

Në prezencën e ministrit të arsimit z.Arbër Ademi, në një prezencë të madhe, sot punonjësit e arsimit në Dibër patën mundësi për një bashkëbisedim, për ndryshimet, përmirsimet dhe ngritjen e nivelit në sferën më të rëndësishme të ardhmërisë, Ministri Ademi

Lexo tërë artikullin