Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhje Lokale

Hekuran Duka viziton afarizmin Dibran

Hekuran Duka viziton afarizmin Dibran

Në këtë mëngjes, të ditës së sotme, nën shoqërimin e të rinjve, kandidati nga radhët e BDI për kryetar komune në Dibër d-r Hekuran Duka, vizitoi bizneset në qytet, ku pati rastin të ndëgjojë hallet e tyre dhe të shpalosë

Lexo tërë artikullin
Bujar Osmani u premton dibranëve: Qeveria do t’i qëndrojë pas premtimeve të Hekuran Dukës (FOTO)

Bujar Osmani u premton dibranëve: Qeveria do t’i qëndrojë pas premtimeve të Hekuran Dukës (FOTO)

Në këto ditë të fushatës për kryetar komune në Dibër, Kandidati nga BDI Hekuran Duka, vizitoi disa fshatra si: Kosovrast i epërm, Kosovrast i poshtëm, dhe Mogorçë, në këto bashkëbisedime me banorët u shpalos programi konkret për këto vendbanime, si

Lexo tërë artikullin
Hekuran Duka i Dibrës së Madhe

Hekuran Duka i Dibrës së Madhe

Nga Azgan HAKLAJ – President i Unionit Artistik te Kombit Shqiptar. Thirrje! Unioni Artisitik i Kombit Shqiptar i ban thirrje Dibrës së Madhe: Votoni për vazhdimësinë: Maqedonia e Veriut në BE. Njeriu i duhur Hekuran Duka, përfaqësues i BDI-së. Ashtu

Lexo tërë artikullin
BDI: Përkrahje e fuqishme nga mjekët dibranë për d-r.Hekuran Dukën

BDI: Përkrahje e fuqishme nga mjekët dibranë për d-r.Hekuran Dukën

Në kuadër të fushatës zgjedhore për zgjedhjet lokale të 21 prillit, kandidati për kryetar i Komunës së Dibrës nga rradhët e BDI-së, z. Hekuran Duka mbrëmë organizoi një takim me kolegët e tij mjek që veprojnë në rajonin e Dibrës.

Lexo tërë artikullin
LSDM mbështet fuqishëm kandidatin e BDI’së d-r.Hekuran Duka.

LSDM mbështet fuqishëm kandidatin e BDI’së d-r.Hekuran Duka.

Sot, në kuadër të fushatës për zgjedhje presidenciale dhe lokale të pjesëshme, në Dibër qëndruan për vizitë dhe mbështetje, anëtarë të qeverisë, si: ministri i punëve të brendshme Oliver Spasovski, ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi, shefi i shtabit qëndror të

Lexo tërë artikullin
Duka takim në Dibrën e vjetër: Politika të drejta dhe zgjidhje të problematikave për mbarë qytetin

Duka takim në Dibrën e vjetër: Politika të drejta dhe zgjidhje të problematikave për mbarë qytetin

Sot kandidati për kryetar komune nga radhet e BDI-dega Dibër, d-r Hekuran Duka ishte i pranishëm në këtë pjesë më të vjetër të qytetit , që përfshin lagjet Vakof, Varosh dhe rrugica të ngushta të shtrira në kodër të Dibrës.

Lexo tërë artikullin
Hekuran Duka vazhdon takimet me qytetarë të shumtë të Dibrës: I japin mbështetje për fitore | FOTO

Hekuran Duka vazhdon takimet me qytetarë të shumtë të Dibrës: I japin mbështetje për fitore | FOTO

Sot, rikthehet në takime me qytetarët fuqishëm Kandidati nga radhet e BDI-dega Dibër, d-r. Hekuran Duka. I shoqeruar nga të rinj, simpatizantë dhe mbështetës, kandidati Duka vizitoi disa shtëpi të cilat e mirëpriten dhe pranuan ftesën për takimin e pasditës,

Lexo tërë artikullin
Arben Agolli fillon kampanjën me ‘Shpresë për Dibrën’

Arben Agolli fillon kampanjën me ‘Shpresë për Dibrën’

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët për Komunën e Dibrës sot e ka shpalluar fushatën e tij zgjedhore, për Zgjedhjet Lokale në këtë Komunë. Kandidatura e Arben Agollit është përkrahur edhe nga Lëvizja BESA. Arben Agolli, e nisi fjalimin duke falënderuar

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet lokale 2019, Milloshevski filloi takimet me qytetarët

Zgjedhjet lokale 2019, Milloshevski filloi takimet me qytetarët

Kandidati nga radhët e VMRO-DPMNE-së për kryetar komune në Ohër, Mitre Milloshevski, para qytetarëve të tij shpalosi agjendën e tij në garën për karrigen e parë të Ohrit. Sipas tij, Ohri duhet të funksionojë dhe të përmirësohet me një karakter

Lexo tërë artikullin
Nis fushata e BDI-së në Dibër

Nis fushata e BDI-së në Dibër

Sot, kandidati për kryetar komune nga radhët e BDI-së në Dibër, d-r Hekuran Duka, duke filluar nga lagjja e tij, zbriti në terren dhe filloi me takimet shtëpi në shtëpi, duke përfunduar ditën me tubime të vogla, për t’iu dhënë

Lexo tërë artikullin