Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhje Lokale

Mickoski: Është njerëzore të ju lus të na përkrahni në misionin tonë i cili është i vështirë si ferri

Mickoski: Është njerëzore të ju lus të na përkrahni në misionin tonë i cili është i vështirë si ferri

Udhëheqësi i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pati sot një takim me banorët në lagjen Vellgoshti, përcjell FLAKA. Në takim, Mickoski kërkoi mbështetje dhe unifikim të qytetarëve për Gordana Siljanovska Davkova, e cila është kandidate për President të Republikës së Maqedonisë, si

Lexo tërë artikullin
DUKA : Kemi vizion për ndërtimin e Dibrës që duam

DUKA : Kemi vizion për ndërtimin e Dibrës që duam

Bashkimi Demokratik për Integrim mbrëmë në Dibër mbajti Konventën promovuese të kandidatit për kryetar të Komunës, Hekuran Duka. Duke i drejtuar dibranëve, kandidati Duka tha se janë bërë dy vite që kur në sheshin Skënderbeu u festua fitorja e tani

Lexo tërë artikullin
Ahmeti në Dibër: Mbështetja për Hekuran Dukën realizon qëllimet fisnike të dibranëve

Ahmeti në Dibër: Mbështetja për Hekuran Dukën realizon qëllimet fisnike të dibranëve

Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) mbrëmë ka mbajtur Konventën promovuese të kandidatit për kryetar të Komunës së Dibrës Hekuran Duka. Duke iu drejtuar të pranishmëve kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti u shpreh para të pranishmëve se është

Lexo tërë artikullin
MSHIA vendosi veglën për paraqitje të presioneve gjatë kohës së fushatës zgjedhore

MSHIA vendosi veglën për paraqitje të presioneve gjatë kohës së fushatës zgjedhore

Të punësuar në Administratën publike prej sot do të mund të paraqesin presion eventual në vendin e punës gjatë fushatës vijuese të zgjedhjeve presidenciale në veglën që ka bërë publike Ministria për Shoqëri Informatike dhe Administratë (MSHIA). Paraqitja do të

Lexo tërë artikullin
Zgjedhjet Lokale, BDI e Dibrës hap dy shtabet e radhës

Zgjedhjet Lokale, BDI e Dibrës hap dy shtabet e radhës

Në prag të zgjedhjeve të parakohshme lokale që do të mbahen në qytetin e Dibrës, BDI – Dega e këtij subjekti në këtë qytet, ka hapur edhe dy shtabet e radhës, përcjell FLAKA. “Dalëngadalë po formohen të gjitha Shtabet e

Lexo tërë artikullin
Megjithatë ka mosmarrëveshje mes Besës dhe ASH-së në Dibër

Megjithatë ka mosmarrëveshje mes Besës dhe ASH-së në Dibër

Kandidati i Aleancës për Shqiptarët (ASH) për zgjedhjet për kryetar të komunës së Dibrës që mbahen me 21 prill, do ta ketë përkrahjen e Lëvizjes Besa, përkundër faktit se këto dy parti nuk kanë mundur që të arrijnë një marrëveshje

Lexo tërë artikullin
Pesë kandidatë në garë për funksion e kryetarit të Ohrit

Pesë kandidatë në garë për funksion e kryetarit të Ohrit

Pesë kandidatë kanë parashtruar kandidaturën për funksionin kryetar komune në Ohër në zgjedhjet e parakohshme që do të mbahen më 21 prill. Ato janë Kiril Trendafilov – Nançe nga partia e Unionit -Demokratik Qytetar, Mitre Milloshoski nga VMRO-DPMNE, Konstatin Georgieski

Lexo tërë artikullin
Demantohet lajmi për përçarje mes Besës dhe ASH-së në Dibër

Demantohet lajmi për përçarje mes Besës dhe ASH-së në Dibër

Zërat për ndërprerje të gjoja çdo bashkëpunim me partinë e Ziadin Seles, nga ana e Lëvizjes Besa në qytetin e Dibrës, jo që nuk janë aspak të vërteta, por janë tepër të ulta dhe tendencioze, të porositura nga ata që

Lexo tërë artikullin
LSDM-ja nuk do të merr pjesë me kandidat të vetin në garën për kryetar të komunës së Dibrës

LSDM-ja nuk do të merr pjesë me kandidat të vetin në garën për kryetar të komunës së Dibrës

LSDM-ja nuk do të merr pjesë me kandidat të vetin për kryetar të komunës së Dibrës në zgjedhjet e parakohshme në këtë komunë, që do të mbahen më 21 prill, së bashku me ato presidenciale. “Morën vendim, nuk do të

Lexo tërë artikullin
Lokalet, BDI ndez fuqishëm motorët në Dibër

Lokalet, BDI ndez fuqishëm motorët në Dibër

BDI – Dega në Dibër ka ndezur fuqishëm motorët për zgjedhjet lokale të parakoshshme në këtë qytet, përcjell FLAKA. Shtabet zgjedhore të BDI-së dhe kandidatit të tyre Hekuran Duka, shtohen dita – ditës. “Me iniciativë të Shtabit Komunal Zgjedhor të

Lexo tërë artikullin