Kthehu në faqen kryesore

Zgjedhje Lokale

Kandidati i BDI-së për Dibrën, Duka në takim me rininë

Kandidati i BDI-së për Dibrën, Duka në takim me rininë

Kandidati i BDI-së për kryetar në Komunën e Dibrën, Hekuran Duka ka takuar Forumin Rinor të BDI-së së këtij qyteti. Temë qendrore e takimit kanë qenë kërkesat e rinisë së Dibrës, për të cilat Duka është zotuar se ato do

Lexo tërë artikullin
Ali Ahmeti dhe BDI mbështesin fuqishëm kandidaturēn e Dr Hekuran Dukës në Dibër

Ali Ahmeti dhe BDI mbështesin fuqishëm kandidaturēn e Dr Hekuran Dukës në Dibër

Bashkimi Demokratik për Integrim dhe Kryetari Ali Ahmeti, me të gjitha strukturat e veta partiake, fuqishëm e mbështet vendimin e djeshëm unanim të degës së BDI në Dibër për ta kandiduar Doktor Hekuran Dukën për Kryetar të qytetit të Dibrës.

Lexo tërë artikullin
Sondazhi për Dibrën, kush e meriton besimin e dibranëve ?

Sondazhi për Dibrën, kush e meriton besimin e dibranëve ?

Agjencia e Lajmeve Flaka publikoi të mërkurën sondazhin online në Facebook në vigjilje të zgjedhjeve të parakohshme lokale në komunën e Dibrës. “Vota për Dibrën. Cili kandidat është përzgjedhja e juaj për Kryetar të komunës së Dibrës ?”, është pyetja

Lexo tërë artikullin
Zyrtare: Hekuran Duka kandidat i BDI-së për Dibrën

Zyrtare: Hekuran Duka kandidat i BDI-së për Dibrën

Hekuran Duka zgjidhet kandidat i BDI-së për kryetar të Komunës së Dibrës, ndërsa për shef të shtabit u zgjodh Artin Spahiu, përcjell FLAKA. “Sonte, në zyrat e BDI-së në Dibër, kryesia e BDI dega Dibër, mbajti mbëledhje me dy pika

Lexo tërë artikullin
ZGJEDHJET NË OHËR, DIBËR DHE NOVOSELLË, PARTITË GATI ME KANDIDATËT (VIDEO)

ZGJEDHJET NË OHËR, DIBËR DHE NOVOSELLË, PARTITË GATI ME KANDIDATËT (VIDEO)

LSDM, VMRO-DPMNE dhe Aleanca për Shqiptarët janë partitë e vetme të cilat tanimë kanë caktuar kandidatët e mundshëm për kryetarë në komunat e Ohrit, Novo Sellës dhe Dibrës. LSDM sonte në Konventën partiake në Ohër do të publikojë edhe zyrtarisht

Lexo tërë artikullin
Arben Agolli kandidat i Aleancës për Komunën e Dibrës

Arben Agolli kandidat i Aleancës për Komunën e Dibrës

Aleanca për Shqiptarët – Dega Dibër, mbajti kuvendin zgjedhor, ku edhe e caktoi kandidatin e saj me të cilin do të garojë për postin e Kryetarit të Komunës në zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale të 21 prillit në Komunën e Dibrës.

Lexo tërë artikullin
VMRO-ja publikoi emrat e dy kandidatëve për zgjedhjet e parakohshme lokale në Ohër dhe Novo Sellë

VMRO-ja publikoi emrat e dy kandidatëve për zgjedhjet e parakohshme lokale në Ohër dhe Novo Sellë

VMRO-DPMNE ka publikuar emrat e kandidatëve me të cilët do të garojnë në zgjedhjet e parakohshme lokale në Ohër dhe Novo Sellë. Vllatko Gjorçev njoftoi se në Ohër kjo parti do të garojë me neurokirurgun Mitre Milloshevski, i punësuar në

Lexo tërë artikullin